משה בוקר

אחרי שנפצע קל מירי שבוצע לעברו סמוך לביתו בשבת, הבוקר (שני) נקבע גזר דינו של אלי טביב בפרשת תקיפת האוהד הקטין, כשבית המשפט קבע כי בעלי בית"ר ירושלים יבצע עבודות שירות במשך חצי שנה. שופט בית המשפט השלום בתל אביב, השופט דניאל בארי, גזר תחילה על טביב 15 חודשי מאסר, מהם חמישה בפועל, שהומרו לעבודות שירות. בנוסף, ישלם טביב פיצוי כספי בסך 4,000 ש"ח לקטין (בשעת המקרה) אותו תקף, גיא חסין.  

"על זה שניסיתי להתגונן אני עבריין מורשע? זאת שערורייה", אמר טביב בצאתו מאולם בית המשפט לערוץ הספורט, "אני תורם לקהילה ובסוף אני מוצא את עצמי בביהמ"ש אחרי שנוהגים כלפי באלימות במשך תקופה ארוכה". טביב מתכוון להגיש ערעור לבית המשפט. השופט בארי מתח ביקורת קשה נגד הממונה על עבודות השירות, שטען כי טביב אינו כשיר לעבודות שירות ומהווה סכנה לציבור. השופט התעלם כאמור מחוות הדעת. בכל הנוגע לנושא הבעלות של טביב על בית"ר ירושלים, והאם יתאפשר לו להמשיך להחזיק בה, תקבל ההתאחדות לכדורגל החלטה רק כאשר טביב עצמו יחליט אם לערער על העונש שנקבע היום. בכל מקרה, בית הדין העליון של ההתאחדות יקבל כל החלטה שתתקבל בבית המשפט. 

"בהמשך לקביעת גזר הדין של מר אלי טביב על ידי בית המשפט, ההתאחדות לכדורגל תפנה כבר מחר באופן רשמי באמצעות היועץ המשפטי, עו"ד אפרים ברק, למר טביב (המכהן כחבר הנהלת ההתאחדות) ולמועדון הכדורגל בית"ר ירושלים (שמר טביב הוא בעל השליטה בו וכן בעל תפקיד במועדון) ותבקש מהם להעביר אליה בדחיפות את הכרעת הדין וגזר הדין, נמסר מההתאחדות, "זאת כדי שתוכל לשקול את צעדיה לאור ההרשעה בשלושת המישורים האמורים: לעניין מעמדו של מר טביב כחבר הנהלת ההתאחדות, בעל תפקיד ובעלים במועדון הכדורגל בית"ר ירושלים. תקנוני ההתאחדות לכדורגל מסדירים את הכללים לעניין כשירותו של אדם לכהן בתפקידים אלה, וכך גם הוראות דין שונות שעשויות להיות רלוונטיות למקרה. ההתאחדות תפעל בעניין זה על פי הוראות החוק והתקנון ותגבש את עמדתה בעניין לאחר קבלת מסמכי ההרשעה כאמור".‎

כזכור, טביב הורשע בחודש יוני האחרון בתקיפה בנסיבות מחמירות, בהשמדת ראיה ובשיבוש הליכי משפט בפרשת תקיפת האוהד הקטין של הפועל תל אביב. ראשית הפרשה בזמן מחאת אוהדי האדומים במארס 2012, עת טביב היה בעל המועדון. לביתו הגיע אז חסין, קטין בן 17 בשעתו, במטרה למחות נגד התנהגותו ואופן ניהול הקבוצה. לפי כתב האישום, מאבטחו של טביב, אילן פניבלוב, אחז את חסין בידו, וכאשר הגיע טביב למקום, החלו השניים לתקוף אותו בבעיטות ובאגרופים בכל חלקי גופו. כמו כן, הואשם טביב בהשמדת ראיות ושיבוש הליכי משפט לאחר שהתברר כי הוא או אדם מטעמו מחק את תיעוד האירוע ממצלמות האבטחה שמותקנות במקום.

טביב, היום בבית המשפטצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ