אלי טביב טוען שאוהדים ירו בו, אך במשטרה מסרבים לקבל את גרסתו

עד לרגע זה לא נחקר אף אדם בחשד למעורבות בביצוע ניסיון החיסול. החוקרים בודקים האם גורם עברייני עמד מאחורי טביב והבטיח לו גב כלכלי לביצוע רכישת הפועל תל אביב, אך בסופה לא קיבל את מבוקשו ובשל כך פרצה ביניהם מחלוקת

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

במשטרה לא מאמינים לגרסתו של אלי טביב, לפיה אוהדי כדורגל הם שעומדים מאחורי ניסיון החיסול שלו. שלושה ימים לאחר האירוע במשטרה עדיין לא זימנו לחקירה או למתן עדות אוהד כדורגל אחד, ומבהירים שאין להם כוונה לעשות כן משום שההערכה היא שטביב משתמש בכך כדי להסתיר מידע בעל חשיבות להתקדמות החקירה. במשטרה טוענים שמילותיו הראשונות של טביב עם הגעת השוטרים לזירה היו "שוב האוהדים האלה", אך הם מסרבים לקבל את גרסתו. למרות שיחות עם צוות החקירה ובכירים במחוז תל אביב, טביב ממשיך לדבוק בגרסתו לפיה אוהדים הם שעומדים מאחורי האירוע.

במשטרה ביצעו מחקרי תקשורת מסביבת האירוע, אך לא העלו שימוש בטלפונים ניידים שיכולים היו להעיד על הימצאות אוהדים בסביבה. במשטרה מתרשמים שמדובר בניסיון חיסול ושמי שביקש להוציא אותו לפועל ידע אין לעשות זאת ואיך להימנע מלהשאיר עקבות, וספק אם קבוצת אוהדים יכולה לפעול באופן כזה.

במחוז תל אביב מכירים היטב, גם מזווית מודיעינית, את הגרעין הקשה של אוהדי הפועל תל אביב. למשטרה יש רשימה של מספר אוהדים שמסומנים כמי שעשויים להוביל לפרובוקציות או לנסות וליזום אירועים נגד מי שהם סבורים שפוגע בקבוצה. עד לרגע זה, טוענים במשטרה, אין להם שום סיבה להניח שמישהו מהם עומד מאחורי האירוע.

אלי טביב בבית המשפט בשעת הקראת גזר דינו. במשטרה מקבלים מידעים מודיעיניים שמצביעים על כיוונים נוספים הכוללים, לכאורה, גורמי פשיעה מוכרים שהשתייכו לכנופיות מאזור המרכז והשרוןצילום: תומר אפלבאום

מבחינת המשטרה, חקירת האירוע תקום ותיפול על מוכנותו של טביב לשתף פעולה עם החוקרים. במשטרה ממשיכים לחקור, בדגש על עסקה הקשורה לכדורגל שביצע טביב לפני רכישת הפועל תל אביב ולא קשורה בהכרח לבית"ר ירושלים. בין היתר מנסים במשטרה לגלות האם גורם עברייני עמד מאחורי טביב והבטיח לו גב כלכלי לביצוע העסקה, אך בסופה לא קיבל את מבוקשו ובשל כך התגלעה המחלוקת.

עד לרגע זה לא נחקר אף אחד בחשד למעורבות בביצוע ניסיון החיסול, למעט טביב עצמו שמסר את גרסתו. במשטרה מקבלים מידעים מודיעיניים שמצביעים על כיוונים נוספים הכוללים, לכאורה, גורמי פשיעה מוכרים שהשתייכו לכנופיות מאזור המרכז והשרון. בשלב זה מדובר על מידע מודיעיני בלבד ולא כזה שהבשיל לראיות שיובילו לחקירתם של אותם עבריינים. במשטרה גם לא שוללים כיוון חקירה הטוען שניסיון ההתנקשות קשור לסכסוך של טביב הנוגע לעסקיו בארצות הברית. 

בית"ר ירושלים הוציאה הודעה רשמית בנוגע לסיקור האירועים האחרונים: "התחושה הרווחת היא שבכמה מכלי התקשורת נעשה ציד מכשפות בכל הנוגע לאלי טביב. לא זכורה לנו התעסקות שכזאת באף אחד מאנשי הכדורגל אשר נחשדו בפלילים, עמדו לדין ואף הורשעו. אלי טביב לא נחשד בפעילות עם העולם התחתון ולא נחקר על כך, הוא מסר עדות באשר לניסיון לרצוח אותו ובמקום שההתייחסות אליו תהיה כפי הראוי, כקורבן המעשה, מנסים אנשים מסוימים להציגו כאשם במקרה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ