משה בוקר
הבטיח כי למד מהטעויות. רוני לויצילום: שרון בוקוב
משה בוקר

אחרי הכישלון הגדול בשנים האחרונות עם מאמנים צעירים והעונה גם עם מאמן זר, החליט יעקב שחר להחזיר למכבי חיפה את רוני לוי. בתקופה הקרובה תודיע הקבוצה על מינויו של לוי למאמן בעונה הבאה, עם חוזה לשנה אחת.

לוי אימן את מכבי חיפה בין 2003 ל־2008 והוביל אותה לשלוש אליפויות, אך אותה תקופה גם הותירה משקעים שהקשו על חזרתו למועדון בשנים שחלפו. מדובר הן במערכת היחסים שלו עם מספר גורמים במערכת, כמו המנכ"ל איתמר צ'יזיק והמנהל אדורם קייסי, והן בהתנגדות האוהדים. בחיפה גם לא אהבו את נטייתו להעביר בשנתיים האחרונות מסרים למועדון דרך התקשורת ולדאוג כי יוצג כמועמד המוביל לאימון הקבוצה.

לשינוי בגישה של שחר הובילו מספר גורמים. לוי הוריד פרופיל, שינה מעט את סגנון התנהלותו, ובמסרים שהעביר לחיפה הבטיח שלמד מטעויות, למד לעבוד אחרת ויחזור צנוע יותר. כמו כן, החליט הבעלים כי הוא זקוק למאמן בעל שיעור קומה, שיבצע ניתוח עמוק בסגל. ותיקים מהדור של דרור קשטן, יצחק שום ואלי כהן נפסלו, וכך גם צעירים כברק בכר, משום ששחר רצה מאמן מדור הביניים שגם עבד בקבוצות הגדולות והכיר את הלחץ הטמון בהן. שמו של רן בן שמעון ירד מהפרק גם בגלל אי הגעתו בעונה שעברה, בעת ששחר עשה מאמץ להביאו מקפריסין.

בפן המקצועי, העביר לוי מסרים שהוא מתחייב להתמודד על כל התארים בתקציב של 50–60 מיליון שקל. בחיפה יחכו לסיום ההתמודדות על מקום בפלייאוף העליון כדי להיפגש אתו. לוי כבר הבהיר כי יהיה מוכן לחתום לשנה עבור 160–180 אלף דולר נטו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ