פיפ"א הורתה להתאחדות לכדורגל: יש להוריד שש נקודות למ.ס. אשדוד

חוב בסך 70 אלף דולר לקבוצתו הניגרית של אפא אמברוז עלול לחרוץ את גורלה של הקבוצה, שתרד למקום האחרון בטבלה. "נשלם בהקדם את הסכום ונגיש בקשה לביטול העונש", נמסר מאשדוד

משה בוקר
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר
עוזי דן

פיפ"א הודיעה היום (רביעי) להתאחדות לכדורגל כי יש להוריד שש נקודות ממאזנה של מ.ס. אשדוד, זאת בשל אי תשלום פסק בוררות לקבוצת קאדונה יונייטד הניגרית בנוגע למכירת אפא אמברוז. לפי פיפ"א, הדרישה הנחרצת מגיעה לאחר שאשדוד קיבלה פניות חוזרות ונשנות לשלם את החוב, מהן התעלמה. סאבו באביארו, נשיא קאדונה לשעבר שמכר את אמברוז, אמר לעיתונות בניגריה: "הייתי סבלני מאוד, אבל זה נמשך יותר מדי זמן. הגיע הזמן שיישלמו".

בקיץ 2010 העבירה קאדונה יונייטד את אמברוז לאשדוד, כאשר בהסכם בין הקבוצות נקבע כי הניגרים יקבלו 20% (כך לפי הקבוצה, למרות שעיתונאים ניגרים טוענים שמדובר באחוז נמוך יותר; ע"ד) מכל מכירה עתידית של השחקן. כעבור שנתיים נמכר הבלם לסלטיק הסקוטית בסכום המוערך ב-1.5 מיליון דולר, אך קאדונה לא קיבלה את חלקה בעסקה. בנובמבר האחרון הורתה פיפ"א לקבוצתו של ג'קי בן זקן כי עליה לשלם לניגרים 70 אלף דולר תוך 30 יום, נוסף על קנס בסך 15 אלף פרנק שווייצי. הסכום מעולם לא הועבר, אך לפי תקדימי עבר אם אשדוד תשלם עתה את הכסף ותערער על העונש הוא יופחת, ייתכן שבצורה משמעותית.

"בהמשך למספר מכתבים ופניות מצד פיפ"א שהופנו אליכם גם באמצעות ההתאחדות לכדורגל בנושא תשלום פסק בוררות שלא קוים על ידכם ואי התשלום לקבוצת קאדונה יונייטד מניגריה, מצ"ב מכתב פיפ"א ובו היא מורה על ההתאחדות לכדורגל להפחית שש נקודות ממאזן קבוצתכם", לשון פניית ההתאחדות לאשדוד, "מבלי לגרוע מהאמור, נבקש מכם להסדיר את נושא התשלום בהתאם לאמור בהחלטה ובאופן מיידי וכי תעדכנו אותנו מיד עם סיום הטיפול בנושא".

בפנייתה להתאחדות, הבהירה פיפ"א כי היא מצפה להוכחה מיידית להפחתת הנקודות: "שלחו בהקדם את הטבלה הרלוונטית לפיה אפשר לראות כי ירדו שש נקודות ממאזן הקבוצה. במקרה שלא תבוצע ההוראה, ועדת המשמעת של פיפ"א תטיל סנקציה הולמת נגדכם, אשר יכולה להוביל להרחקה מכל מסגרות הארגון".

בקבוצה עצמה קיבלו את ההחלטה הקשה בהלם, אולם הבהירו כי הם בטוחים כי הנושא יוסדר. "נשלם בהקדם את הסכום ונגיש בקשה לביטול העונש", לדברי גורמים בהנהלה. מההתאחדות לכדורגל נמסר כי "תקופה ארוכה שאשדוד היתה צריכה לשלם את הסכום שהוחלט עליו, אך הם העדיפו להתעלם ולמשוך זמן. עם הכבוד לאשדוד, גם לזלזול בהחלטות פיפ"א יש גבול. עם זאת, אם הם ישלמו מיד את הכסף הדבר יפעל לטובתם בערעור". 

בשל ההחלטה, צפויה אשדוד לצנוח למקום האחרון בטבלה, שתי נקודות מתחת לקו האדום.

טבלת הבית התחתון המעודכנת
7      הפועל רעננה  27     23-28     37
8      מכבי נתניה    27     46-40     36
9      בני סכנין        27     37-33     33
10    הפועל ת"א     27     33-29     32
11    הפועל חיפה    27     42-20     26
12    הפועל פ"ת     27     46-29     23
13    הפועל עכו      27     41-20     22
14    מ.ס. אשדוד   27     45-29     21

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ