שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
משה בוקר
משה בוקר

אחרי שמוקדם יותר היום (שני) הודיעה הפועל תל אביב על סיום דרכו של אלי כהן כמאמן המועדון בסיום העונה, כעת הודיעו האדומים כי מצאו את מאמנם החדש – סזאר גונזלס מנדיונדו. המאמן הספרדי חתם על חוזה לשלוש שנים, ויביא עמו צוות מקצועי מספרד – עוזר המאמן חאווייר גונזלס ואת מאמן הכושר אלחנדו אסטבה.

״אני מתרגש לקראת האתגר החדש שניצב בפניי, זו זכות גדולה עבורי לחתום במועדון מכובד כמו הפועל תל אביב", אמר היום המאמן הספרדי, "הכוונה היא להשקיע ולבנות למען עתיד המועדון וכמובן לשאוף להישגים עם הזמן. אני גאה להיות שותף למהלך הזה מתחילתו ואני מגיע לעבוד קשה ביחד עם כל הצוות וההנהלה בשיתוף פעולה מלא".

מנדיונדו שיחק כמגן באתלטיקו מדריד, ראיו ואייקאנו, אספניול ומרידה. עם פרישתו מונה לעוזר מאמן מרידה. ב-2002 עבר לצוות המקצועי של אתלטיקו מדריד, שם עבד במשך שש שנים. ב-2005 החל גם לעבוד כסקאוט נבחרת ספרד. בהמשך הפך מנדיונדו לעוזרו של לואיס אראגוניס, כולל בזכייה ביורו 2008, והמשיך אתו גם לעונה אחת בפנרבחצ'ה. ב-2013 התמנה למאמן סיבספור הטורקית. בעונה האחרונה אימן את AD Torrejon מהליגה הרביעית בספרד.

צילום: הפועל תל אביב

אתמול התקיימה ישיבה של ראשי הפועל עם הוועדה להעברת זכויות בהתאחדות לכדורגל ובה סוכם כי למועדון ינתן חודש כדי להציג את הרוכש החדש אמיר כבירי. בין חיים רמון לכבירי יש הסכם לפיו האחרון יעביר שבעה מיליון שקל כדי לרכוש את חלקו. כחמישה מיליון שקל יועברו לאלי טביב במסגרת הבוררות. כבירי צריך עוד לעבור את הבדיקות בוועדה להעברת זכויות ועל פי חלוקת הבעלות על המועדון והחובות שיש להפועל, הוא ייאלץ לקחת עליו את הערבויות להלוואות בבנקים בגובה של כעשרה מיליון שקל ועוד כיסוי חובות קרובים של חמישה מיליון שקל.

הפועל תל אביב יכולה להעמיד תקציב של 20 מיליון שקל כאשר כבירי ואנשיו ייאלצו להביא ערבויות של חמישה מיליון שקל, ללא הכספים לרמון ולהלוואות מהבנקים. על כל שקל מעבר לתקציב שיגיע ל-20 מיליון שקל, הרוכשים ייאלצו להביא שקל נוסף מהבית. בהפועל הבהירו כי כדי לפתוח את העונה כבירי ושאר בעלי המועדון צריכים להעמיד כ-20 מיליון שקל לפחות. 

אלי פסטמן, יו"ר עמותת האוהדים, המחזיקה ב-20% בעלות על המועדון, הודיע על התפטרותו, מאחר ולא היה מרוצה מהתנהלות המועדון בתקופה האחרונה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ