במכבי נתניה איימו לא להופיע, המשחק מול עכו נדחה ליום שני

אחרי שהפגישה בין נציגי השחקנים השובתים למנכ"ל הקבוצה לא הניבה תוצאות, הורתה מינהלת הליגה על דחיית את ההתמודדות החשובה בתחתית לאור "מאמצים לגייס כסף באופן מיידי"

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

בעקבות איום שחקני מכבי נתניה השובתים שלא לעלות למשחק בשבת מול הפועל עכו, התקיימה היום (רביעי) ישיבה בהולה במשרדי מינהלת הליגה. בתום דיון שארך כשעה נקבע כי ההתמודדות תדחה ליום שני, 11 במאי, זאת לאור "מאמצים לגייס כסף באופן מיידי" של מנכ"ל נתניה. הדחייה התאפשרה לאחר שהתקבלה הסכמה מצד הפועל עכו, זכייני השידור והטוטו.

"המינהלת מצפה ממכבי נתניה לפעול להחזרת השחקנים לאימונים סדירים וכן מצפה ממנה ומכל קבוצות הליגה,להופיע בהרכב המלא והחזק ביותר", נמסר מהמינהלת, "והיה וזה לא יקרה, נפנה לתובע ההתאחדות לכדורגל על מנת למצות את הדין ע"פ התקנונים, כאשר המלצת המינהלת לתובע תהיה לבקש מבית הדין להוריד את מכבי נתניה ליגה".‎

תחילה, ביקשו במניהלת לדחות את שלושת המשחקים הרגישים בתחתית ליום אחד, אולם מגבלות ההסכם השיווקי מנעו זאת. עם זכיינית השידור צ'רלטון עוד ניתן היה להגיע להבנות, אך בטוטו עמדו על הרגליים האחוריות ואיימו בקנסות.

ישיבת מינהלת הליגה, היום. אם לא יועברו הכספים, תמליץ הוועדה על הורדת ליגהצילום: מינהלת הליגה

מוקדם יותר היום נערכה פגישה בין נציגי השחקנים למנכ"ל רועי דניאל, אשר לא הניבה תוצאות. השחקנים קיבלו הבטחה שישובו להתאמן וההנהלה תדאג לגייס את הכספים ולשלם משכורות. השחקנים שמרו על קו נוקשה והבהירו כי רק כסף בבנק, או צ'קים דחויים לחודש, יחזירו אותם לאימונים.

גורמים במינהלת, במכבי ישראל ובהתאחדות לכדורגל אומרים כי בנתניה יכולים לתת לשחקנים המחאות דחויות על חשבון כספים שייכנסו למועדון מהטוטו ומההתאחדות. בנוסף, נתניה יכולה לקבל מענק מיקום אם תתפוס את המקום השביעי, למשל, מה שעשוי לסייע לה מאוד. שלושת הגופים לעיל אף הסכימו לתת הלוואות גישור למכבי נתניה, אולם ראשי המועדון התקשו לגייס ערבויות. אלו, הסבירו במועדון, יינתנו כתוצאה ממכירת לארי קאיודה ו/או על ידי גורמים נוספים בעירייה. ואולם, החלוץ סרב לעבור לעירוני קרית שמונה, מה שמונע בשלב זה את מכירתו.

"הבעיה היא שבנתניה לא הופכים עולמות לפתור את הבעיה. הם ידעו שהשחקנים רציניים, אבל לא עשו מספיק כדי לנסות ולמצוא פתרון כבר לפני שבוע", אמרו במינהלת. בבקרה התקציבית מדגישים כי הם מוכנים לבוא לקראת השחקנים גם במידה שלא יקבלו המחאות. על פי הבקרה, אם בסיום העונה המועדון לא ישלם לשחקנים את השכר, נתניה לא תורשה להעביר בבקרה חוזים של צוות מקצועי ושחקני רכש חדשים. עם האולטימטום הזה, מדגישים בבקרה, השחקנים יכולים להיות בטוחים שיקבלו שכר בסיום העונה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ