משה בוקר

הקריאות הגזעניות של אוהדי בית"ר ירושלים כלפי שחקן קרית שמונה אחמד עאבד עלו לקבוצה בהורדת שתי נקודות בפועל, כך החליט היום (חמישי) בית הדין של ההתאחדות לכדורגל שהפעיל את עונש התנאי שעמד כנגד הקבוצה. בית הדין קבע עוד כי היציע המזרחי, ממנו נשמעו הקריאות, ייסגר למשחק אחד. בעקבות ההחלטה ירדה הקבוצה למקום החמישי, עם אותו מספר נקודות כמו למכבי חיפה שמקום הרביעי, המוביל לאירופה.

זו הפעם הרביעית בה עומדת הקבוצה לדין העונה בגין קריאות גזעניות של אוהדיה. "למיטב ידיעתי, אין אח ורע לתופעה זו של העמדה לדין של אותה נאשמת מספר כה רב של פעמים באותה עונה בעבירה זו. מן הראוי לתת על כך את הדעת", כתב בהחלטתו הדיין גיורא לנדאו. בבית"ר כבר הודיעו כי יערערו על ההחלטה.

אלי טביב, בעלי בית"ר ירושלים, הבהיר אחרי החלטת בית הדין כי הוא שוקל ברצינות לצאת למאבק קשה נגד האוהדים הגזענים של הקבוצה ולמען כך הוא מעוניין ברשת ביטחון מההתאחדות לכדורגל החל מהעונה הבאה, בכל הנוגע להעמדה לדין על קריאות גזעניות, אם יחתים שחקן ערבי. "זה ייקח כמה חודשים טובים, אבל נצליח לנקות את התופעה", אמרו היום בסביבת טביב, "זה לא יילך אחרת. זה או אתה או הם. האוהדים האלה לא יירתעו מעונשים שתספוג הקבוצה, הם פשוט לא שפויים".

אוהדי בית"ר ירושליםצילום: ניר קידר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ