משה בוקר

לאור המצוקות הכספיות ותסבוכת השליטה על המועדון, עידכנו ראשי הפועל תל אביב את ההתאחדות לכדורגל כי בניגוד לתוכנית הראשונית, איש העסקים אמיר כבירי לא ירכוש מידי חיים רמון 50% מהבעלות על המועדון. עדי קריספין, ששמו הוזכר כשותפו המיועד של כבירי, כלל אינו חלק מהעסקה.

בשלב הראשון, יעברו לכבירי 10% בלבד מהבעלות, ותינתן לו אופציה לרכוש עוד 20%. כעבור שנה, יוצעו לו 20% נוספים. עד שהדבר יתבצע, מי שכרגע מחזיק בבעלות על הקבוצה לפי ההתאחדות לכדורגל הוא עדיין חיים רמון, שלקח על פי התקנון אחריות על מלוא ההתחייבויות הכספיות. עם זאת, האחוזים הללו נמצאים בחודשים האחרונים בידי נאמן, עו"ד יואב שניצר, ורמון אינו מעורב בניהול היומיומי של המועדון.

על אף שיחזיק רק אחוזים מעטים, כבירי יתבקש לחתום על כל סעיפי התקנון של הוועדה להעברת זכויות והבקרה התקציבית, בהתאם לדרישת ההתאחדות כי רק אדם אחד ינשא באחריות לכל המועדון. "כבירי יקבל עליו לא רק את הגרעון הנוכחי בסך 15 מיליון שקל, אלא גם כל תביעה עתידית, אפילו אם היא מתקופה שקדמה להסכם שחתם עליו", ציינו בהתאחדות לכדורגל. 

בתקופה האחרונה קיימו בבקרה התקציבית פגישות רבות עם ראשי הפועל, ביניהם חיים רמון ועידו חג'ג', שקיבלו את כל הפרטים. פגישת היכרות עם כבירי טרם נערכה, והיא מתוכננת ל־28 ביוני. הן בבקרה והן במועדון עצמו חוששים שהשינויים בהסכם יגרמו לכבירי לקבל רגליים קרות ולסגת מהעסקה.

כמו כן, הוועדה להעברת זכויות דורשת מהפועל להמציא תוך עשרה ימים מסמכים שיסבירו במדויק מהו מצב הבעלות הנוכחי. אלה כוללים את אישור העברת הבעלות מעורך דינו של אלי טביב (שחלקו בקבוצה עדיין מופקד בנאמנות), הסכם מכירת המניות של רמון ותדפיסי בנק על העברת הכספים מכבירי.

בתום ההליך, אם אכן יגיע לסופו, ייאלץ כבירי להפקיד בבקרה ערבויות בגובה של כ־10 מיליון שקל, זאת במטרה להעמיד תקציב בסך 22–25 מיליון שקל, בהתאם להכנסות ממכירת מינויים ומגיוס חסויות. בבקרה התקציבית הבהירו: "נכון לעכשיו אנחנו לא יודעים מה מצבו הכספי של כבירי, אבל אם הוא יחליט לחתום על כל ההתחייבויות יכול להיות שיהיו לו ערבויות מגורמים אחרים בהפועל תל אביב".

מהפועל תל אביב נמסר בתגובה:
"הידיעה רצופה אי דיוקים, המבטאים חוסר היכרות עם החומר והפרטים. כבירי כבר רכש 10% ממניות הקבוצה, 20% נוספים ירכשו בתוך חודש ובתום העונה ירכשו 20% נוספים. בכך ישלים רכישת 50% ממניות הקבוצה, שנמצאות בנאמנות אצל עו"ד יואב שניצר. כבירי יקבל לידיו את זכויות הניהול ולחיים רמון אין שום קשר לניהול הקבוצה".

כבירי. יתבקש לחתום על כל סעיפי התקנון של הוועדה להעברת זכויות והבקרה התקציבית

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ