ססאר מנדיונדו: "המטרה היא לזכות באליפות"

הפועל תל אביב קיימה מסיבת עיתונאים לקראת העונה החדשה. בניגוד לבעלים החדש, אמיר כבירי, המאמן הספרדי מכוון הכי גבוה שאפשר

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

אחרי שצירפה לשירותיה הבוקר את המגן עופר ורטה והבלם בן אלגרבלי, הפועל תל אביב קיימה היום (רביעי) מסיבת עיתונאים לרגל תחילת אימוניה. הבעלים החדש, אמיר כבירי, הצהיר: ״המטרה היתה לייצב את הקבוצה. יש לנו תכנית אסטרטגית ואני מאמין שנגיע ליעדים שלנו בהמשך. אנו פה כדי להביא הישגים. אני מאמין בצוות המקצועי והניהולי שלנו. גם אם ייקח שנה או שנתיים, יש לנו סבלנות. אנחנו לא ממהרים ולא הולכים לשום מקום. רכשתי עכשיו 30%, בהמשך ארכוש אחוזים נוספים".

מוקדם יותר, כאמור, אישרה הוועדה להעברת זכויות של ההתאחדות לכדורגל את העברת זכויות הניהול במועדון לאמיר כבירי, שרכש בשלב ראשון 30% ממניות הקבוצה. לפיכך, כבירי יעמוד בראש המועדון ויהיה אחראי לכל דבר ועניין מטעמו. הוועדה אישרה את העברת המניות בכפוף למספר תנאים, ביניהם ויתורו של חיים רמון על כל זכויותיו בניהול, והגשת דו"ח הביצוע לתוכנית מיגור האלימות בקרב אוהדי הקבוצה תוך חצי שנה.

ססאר מנדיונדו
ססאר מנדיונדוצילום: ערוץ היוטיוב של הפועל ת"א

המועדון יפעל בתקופה הקרובה כדי להעביר את 20 האחוזים הנוספים שנמצאים בנאמנות אצל עורך הדין של אלי טביב, יואב שניצר. במועדון מבינים כי מבחינה ציבורית-תדמיתית עליהם לנתק כל קשר לחיים רמון וטביב, והמטרה היא שהשניים יסיימו את הליך הבוררות ביניהם וכך יתאפשר לכבירי לרכוש את יתר המניות שמצויות בידיו של שניצר.

״תוך כדי תנועה אנחנו נגדיר את המטרות", המשיך כבירי, "עכשיו לא ניתן להגדיר. נצא למחנה ואז נראה את מי אנחנו מצרפים. עכשיו לא אדבר על מטרות״. כבירי לא אהב את ההתעסקות של התקשורת בשאלה האם הוא עומד מאחורי ההשקעות במועדון. כשנשאל האם אין גורם עסקי שמסייע לו, ענה בחיוך: ״אני אחראי על הכסף ואין משקיע נוסף״. בהמשך הוסיך: ״אם יגיע איש עסקים אמיד ממני וירצה לרכוש את המועדון, אפנה לו את המקום תוך שלוש דקות״. ססאר מנדיונדו, המאמן הספרדי החדש של הקבוצה, לא הבין את דבריו של כבירי ואמר כי מבחינתו, "המטרה היא לזכות באליפות".

היו״ר בר זאב אמר כי: ״כדורגל זה עסק ואפשר להיות במינוס לפעמים. הסכנה מקריסה, שהיתה כשהגעתי, חלפה. אנחנו במקום אחר. הגרעון עומד על 21 מיליון שקל אבל זה לא ייפגע בקבוצה. מעדיף לא להיזכר במצב שהיה. לגבי הספרדים, ראיתי כדורגל בארץ ובעולם. הגעתי למסקנה מהר מאוד שצריך צוות מקצועי זר. ההחלטה על ספרדי היתה בגלל שהמנטליות של הספרדים דומה לשלנו״.

במסיבת העיתונאים נכחו גם שחקנים רבים, לבושים בחולצות האדומות החדשות של המלבישה הרשמית של המועדון, חברת פומה. לצד כבירי ישבו גם היו״ר, בארי בן זאב, והמנכ"ל החדש-ישן, ניר ענבר, ששטח את התכניות הניהוליות של המועדון בעידן החדש. ענבר דיבר על שקיפות וחדשנות כמקובל מועדונים מובילים בעולם, וסיפר כי הקבוצה רכשה ציוד אימון מתקדם במטרה לשדרג את היכולות המקצועיות. אריאל הרוש, אחד השחקנים הבכירים שהצטרפו למועדון הקיץ, אמר: ״סוף סוף הגעתי למועדון שאני יכול להגשים בו את המטרות שלי. אני מאמין שדרך הפועל אגיע לרמות אליהן רציתי להגיע כל הקריירה. הפועל מועדון ענק״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ