מקורב לאלי טביב: "הוא לא הולך לשום מקום"

גורם בסביבתו של בעלי בית"ר ירושלים מבהיר כי למרות התבטאויותיו אחרי המשחק מול שרלרואה, אין בכוונתו לעזוב את המועדון בעיקר בעקבות הפעולות של ראש העיר ניר ברקת. רשם העמותות קבע כי טביב לא יכול לכהן כחבר הנהלת ההתאחדות

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

אלי טביב אינו מתכוון לעזוב את בית"ר ירושלים או למנות נציג מטעמו שינהל בפועל את המועדון. בקרוב יקבל החלטות בנוגע לתקציב הקבוצה לעונה הקרובה. קריאתו של ראש העיר, ניר ברקת, לטביב לעזוב את המועדון לאלתר וללא תמורה גרמה לבעלים לגחך. "ברקת טועה בהתנהלות שלו מול טביב", אומר גורם בכיר בבית"ר ירושלים, "ברקת טעה כאשר ניסה לפני כמה שבועות לגרום לטביב למכור את המועדון ליריבים הגדולים שלו, האחים לוי מארצות הברית, והוא טעה עכשיו כאשר נפגש עם עמותת האוהדים וקרא לטביב לעזוב. מי שמכיר את טביב יודע שגם אם הוא ירצה לעזוב, הוא יעשה לברקת את המוות וייצא כמנצח הגדול".

"ההתנהגות של ראש העיר הזויה", אומרים בסביבתו של טביב, "כאשר היה צריך להתמודד מול האוהדים הקיצוניים, ברקת שמר על שתיקה ולא פעל. כאשר צריך לתמוך בטביב, הוא מחפש קונים. כדאי לברקת לבדוק מה קרה למי שנלחם בטביב בהפועל כפר סבא ובהפועל תל אביב. הקבוצה בידיים של טביב ורק הוא יחליט על עתידו ועתיד המועדון. ככל שראש העיר יילחם בו, טביב יעשה בדיוק אותו הדבר ומי שייפגע זו הקבוצה".

לפני אירועי שרלרואה נפגש טביב עם אנשיו במועדון ואמר להם כי בכוונתו להביא מהבית כעשרה מיליון שקלים אשר יועברו לרשות לבקרת תקציבים. "טביב הנחה אותנו להכין תקציב לפי כל ההכנסות הצפויות בעונה הקרובה, ואליהן להוסיף עוד כעשרה מיליון שקלים כהשקעת בעלים. בינתיים לא קיבלנו הנחיות אחרות, אבל זה לא אומר שלא יהיה שינוי בתקציב", אמר גורם המטפל בענייני הכספים במועדון.

אלי טביב
מה שמגעיל בטביב זאת ההתנהגות שלו, לא ההתנהלות שלו. התנהגות במובן של פעולות אנושיות בסיסיות. הוא מה שנקרא "לא בן אדם"צילום: רויטרס

מילת המפתח אצל טביב בימים אלה היא סבלנות; הבעלים ממתין לעבודת המשטרה בנוגע לאוהדים שהתפרעו בשרלרואה, לעונש שתקבע ועדת המשמעת של אופ"א ולהחלטת ההתאחדות לכדורגל בנוגע לעתידו. עד אז טביב מכין את הקבוצה מתחת לרדאר. אנשיו אומרים כי התקציב יהיה נמוך מזה שתיכנן בתחילה, וגורם בסביבתו לא מוכן להתחייב שאלי דסה ושלומי אזולאי, המבוקשים במכבי תל אביב, ישארו בקבוצה. עם זאת, אותו גורם מבהיר: "אלי טביב לא הולך לשום מקום. אף אחד לא יכול להוציא אותו מבית"ר ירושלים".

בגזרה המשפטית, רשם העמותות קבע בעניינו של טביב כי הוא אינו יכול להמשיך לכהן כחבר הנהלת ההתאחדות, אחרי שנמצא אשם בהכאת נער ונשפט לעבודות שירות, אולם בקרוב - אחרי שתסתיים התקופה במהלכה טביב יכול לערער על העונש שנגזר עליו - יחלו בהתאחדות לדון בעתידו של טביב. בשיחות בין עורכי דינו של טביב לאנשי ההתאחדות, אמרו הראשונים כי רשם העמותות לא יוכל לקבוע אם טביב רשאי להמשיך לשמש כבעלים של הקבוצה, אלא רק אם ההרשעה שלו מאפשרת לו להישאר חבר בהנהלת ההתאחדות. גם בנושא זה, טביב צפוי להגיש ערר לבית המשפט המחוזי.

״רשם העמותות סבור כי אין מקום להמשך כהונתו של מר טביב כחבר ועד כבהתאחדות לכדורגל בישראל", כתב הרשם במכתבו, "על ההתאחדות לכדורגל בישראל להעביר לעיוננו הודעה בדבר התפטרותו של מר טביב מתפקידו או הודעה על החלטה בדבר העברתו מתפקידו כחבר ועד בעמותה, זאת לא יאוחר מיום 1.9.15. ככל שלא תתקבל הודעה כאמור, ישקול רשם העמותות הפעלת סמכויות על פי דין".

"החלטת רשם העמותות שנתקבלה היום אצל היועץ המשפטי של ההתאחדות קובעת כי מר אלי טביב לא יכול להמשיך לכהן כחבר הנהלת ההתאחדות ומורה להתאחדות לפעול לשם כך שמר טביב יתפטר מתפקידו או להפקעת כהונתו אם לא יעשה כן", נכתב בתגובת ההתאחדות, "ההתאחדות תפנה לפיכך למר טביב ותבקשו להגיש לה מכתב התפטרות מהנהלת ההתאחדות לאלתר. כמו כן תבחן ההתאחדות ותשקול את ההשלכות שיש לקביעת רשם העמותות על כשירותו של מר טביב לשמש, במישרין או בעקיפין, בעלים של מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים ותפעל בהתאם למתחייב בנושא זה, לרבות באמצעות פניה לבית הדין העליון בנושא".

לטענת עורכי הדין של טביב, רק הוועדה להעברת זכויות רשאית לדון בכשירותו לשמש כבעלים. במידה ותחליט שלא, רשאי טביב לערער לנשיא בית הדין העליון של ההתאחדות, השופט בדימוס אורי גורן. מאז מונה השופט גורן לתפקיד הוא נאלץ להכריע רק פעם אחת בנוגע לבעלים שהורשע בפלילים (חיים רמון). על פי התקנון, סעיף ההרשעה של רמון איפשר לנשיא גורן להפעיל שיקול דעת, והוא קבע שרמון יכול להמשיך לשמש כבעלים של הפועל תל אביב. "כמו ההרשעה של רמון, גם ההרשעה של טביב מאפשרת לשופט גורן להפעיל שיקול דעת", אומר אחד מעורכי דינו של טביב, "אם זה יגיע לנשיא גורן, ההחלטה תהיה זהה לזו שקיבל בנוגע לרמון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ