לא יתקיימו משחקים בשבת בליגה הלאומית עד 7 בספטמבר

בתום דיון בבית הדין לעבודה, הודיעה השופטת אריאלה גילצר-כץ למינהלת הליגה: "לא תוכלו לכפות על שחקנים לשחק בשבת"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספורט הארץ

בתום דיון בבית הדין לעבודה בתל אביב, קבעה השופטת אריאלה גילצר-כץ כי בשני מחזורי הפתיחה של הליגה הלאומית לא יתקיימו משחקים בשבת. לפיכך, נדחה מועד המשחק הקרוב בין מ.ס. אשדוד לבני לוד, וכן זה של המשחק המתוכנן לשבוע הבא בין מכבי הרצליה להפועל פתח תקוה.

כ-20 כדורגלנים הגיעו לדיון, מיוצגים על ידי ניר אלון, יו"ר חטיבת הספורט בהסתדרות. מנגד התייצבו ראשי מינהלת הליגה. בפנייתה לאחרונים, שאלה השופטת גילצר-כץ: "האם יש לכם היתר לתת לשחקנים לעבוד בשבת?", ולאחר שנענתה בשלילה פסקה כי "לא אכפה עליהם לשחק בשבת". בתגובה, הדגישו במינהלת כי אינם מוגדרים כמעסיקים של השחקנים. "עד שלא תביאו היתר ממשרד הכלכלה לא תוכלו לכפות על שחקנים לשחק בשבת. זו עבירה על החוק. קיום משחקי כדורגל בשבת זו עבירה פלילית ולא אאשר זאת", הוסיפה השופטת, שבפסיקתה נכתב כי עד 7 בספטמבר לא יתקיימו משחקים בשבת בליגה.

מארגון השחקנים נמסר: "אנחנו שוקלים להגיש בקשה נוספת לגבי המשחקים ביום שישי. אנו נבקש לסיים את המשחקים כשעה לפני כניסת שבת".

תגובת מינהלת הליגה על הדיון בבית הדין לעבודה בתל אביב: "נסיונה של מינהלת הליגה להביא בשורה של שידור חי בערוץ פתוח למאות אלפי צופים, תוך חשיפת השחקנים, קידום גיוס חסויות והבאת חגיגית הכדורגל של הליגה הלאומית לבתים רבים בישראל, נתקלה בהתנגדות  מטעם הסתדרות השחקנים שהגישה עתירה לבית הדין המבקשת שלא לקיים את המשחק בשבת וחבל שבית הדין הביע עמדת תומכת בבקשה זו.

"לאור אמירותו החד משמעיות של בית הדין, הסכימה המינהלת להתחייב נקודתית בלבד, כי שני המשחקים הקרובים בליגה לאומית שנקבעו לשבת, ישוחקו כשעה מצאת השבת. בא כוח המינהלת ביקש מבית הדין כי לנוכח החשיבות הלאומית של הנושא להפעיל את סעיף 24 ג' ולבקש כי בית הדין הארצי לעבודה ידון בנושא כערכאה ראשונה ובכך יפסוק לגבי ההשפעות הרוחביות של כל ענף הכדורגל והמועסקים בו בישראל.

"כדורגל משחקים במדינה הזאת בימי שבת עוד לפני קום המדינה. מעל 100 שנה של סטטוס קוו במסגרתו, מדי שבת, אלפים משחקים את המשחק,עשרות אלפים מתפרנסים ממנו ומאות אלפים צופים נהנים ממנו. שבת הוא יום מנוחה היחיד שקיים במהלך השבוע שבמסגרתו ניתן לייצר חוויה משפחתית, לאפשר לחיילים וללוחמים להנות אף הם מכדורגל. על אף שאנו מכבדים כל דת, אנו משוכנעים כי דת או/ו פוליטיקה לא צריכים להיות חלק מספורט והערבוב בין התחומים מוליד סכנות משמעותיות לספורט. מיותר לציין כי החלטה זו רלוונטית כמובן גם לכל העוסקים בתרבות הפנאי והספורט בשבת על כל המשתמע מכך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ