כל התסריטים |

כך תעפיל נבחרת ישראל לאליפות אירופה (או לפחות לפלייאוף)

שני ניצחונות, ניצחון על קפריסין ותיקו בבלגיה או עזרה קטנה מוולס ומהאי השכן יסדרו לנבחרת של אלי גוטמן מקום שלישי וכרטיס למשחקי ההצלבה. העפלה אוטומטית ליורו 2016? רק אם אתם מאמינים בנסים

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוזי דן
עוזי דן

לאחר התיקו המאופס של נבחרת ישראל בוולס, הניצחון הקליל של בוסניה על אנדורה ושער הניצחון של הזאר לבלגיה בדקות הסיום בקפריסין, נותרו עוד שני מחזורים בבית 2 במוקדמות יורו 2016. לנבחרת של אלי גוטמן יש כעת סיכוי לא רע לסיים במקום השלישי, שמוביל לפלייאוף על העלייה ליורו, אך תזדקק לנס של ממש כדי להעפיל אוטומטית לטורניר משני המקומות הראשונים. לפני שניגע בכל התסריטים, נראה מה המצב כרגע בבית ואילו משחקים נותרו לכל הנבחרות:

טבלת בית 2 (לאחר 8 מחזורים)
1. וולס - 18 נקודות
2. בלגיה - 17 נקודות
3. ישראל - 13 נקודות
4. בוסניה - 11 נקודות
5. קפריסין - 9 נקודות
6. אנדורה - 0 נקודות

המשחקים שנותרו לכל נבחרת (המשחקים ייערכו בשבת וביום שלישי):
ישראל - קפריסין (בית), בלגיה (חוץ)
וולס - בוסניה (חוץ), אנדורה (בית)
בלגיה - אנדורה (חוץ), ישראל (בית)
בוסניה - וולס (בית), קפריסין (חוץ)
קפריסין - ישראל (חוץ), בוסניה (בית)
אנדורה - בלגיה (בית), וולס (חוץ)

כל התסריטים של נבחרת ישראל:

ישראל מנצחת את קפריסין ואת בלגיה - גם בתסריט סופר-אופטימי כזה, בהנחה שבלגיה ו־וולס לא מאבדות נקודות נגד אנדורה (לא צריך להגזים עם האופטימיות), ישראל לא עולה אוטומטית ליורו אך מבטיחה בוודאות מקום שלישי והצלבה.

ישראל מנצחת את קפריסין ועושה תיקו בבלגיה - ישראל מסיימת שלישית בוודאות בלי קשר לתוצאות של בוסניה (גם אם בוסניה מוציאה את מלוא הנקודות, ישראל לפניה בזכות המאזן הפנימי). מעשית, בהנחה שאנדורה לא מחוללת סנסציה רבתי, אין הבדל עבור ישראל בין תיקו או ניצחון בבלגיה.

ישראל מנצחת את קפריסין ומפסידה בבלגיה - אולי התסריט הסביר ביותר. במקרה כזה, ישראל צריכה שבוסניה תאבד נקודות כדי לסיים שלישית. אם בוסניה מנצחת בשני משחקיה הנותרים, היא שלישית וישראל רביעית ומחוץ ליורו.

ישראל עושה תיקו נגד קפריסין ומנצחת את בלגיה - מקום שלישי.

ישראל עושה פעמיים תיקו - הבוסנים צריכים חמש נקודות כדי לעבור את ישראל, כלומר לנצח את וולס וקפריסין. מבחינת ישראל, פעמיים תיקו שקול לניצחון והפסד.

ישראל עושה תיקו מול קפריסין ומפסידה לבלגיה - בוסניה זקוקה לארבע נקודות כדי לעבור את ישראל ולהיות בהצלבה. פחות, וישראל במקום השלישי.

ישראל מפסידה לקפריסין ומנצחת את בלגיה - לא סביר, אבל אפשרות. קפריסין לא יכולה לעבור את ישראל, בוסניה כן אם תנצח בשני משחקיה.

ישראל מפסידה לקפריסין ועושה תיקו בבלגיה - ניצחון קפריסאי על בוסניה מעלה אותה להצלבה, בעוד שבוסניה צריכה ארבע נקודות מהמשחקים נגד קפריסין ו-וולס. קומבינציה אחרת (נגיד, תיקו בין קפריסין לבוסניה ותיקו בין בוסניה לוולס, ניצחון וולשי בבוסניה ואי ניצחון קפריסאי על בוסניה וכו') תיתן לישראל את המקום השלישי.

ישראל מפסידה לקפריסין ולבלגיה - ישראל עדיין יכולה לסיים שלישית, אך צריכה תיקו של קפריסין מול בוסניה, הפסד בוסני בבית לוולס וגם שההפסד לקפריסין בטדי יהיה לא פחות מהניצחון בקפריסין (2-1 טוב, 1-0 טוב, 3-2 לא טוב ובוודאי לא הפסד ביותר משער).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ