שרת הספורט מירי רגב: "קבוצות שלא רוצות לשחק בשבת לא ישחקו"

השרה ביקשה מהיועץ המשפטי להתערב בסוגיית הכדורגל בשבת וציינה כי הפתרון עוד רחוק: "אם יותר משבעה שחקנים יודיעו שהם לא רוצים לשחק בשבת, זה נראה לי הגון וראוי שהקבוצה לא תשחק". מוקדם יותר אישרה ההתאחדות לכדורגל את דחיית משחקי הכדורגל בכל הליגות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בצל סוגיית הכדורגל בשבת, ערכה הערב (שלישי) שרת התרבות והספורט מירי רגב מסיבת עיתונאים בה התייחסה למשבר, שעלול להחריף אחרי שההתאחדות לכדורגל ומינהלת הליגה הודיעו שישביתו את הליגות החל מסוף השבוע הקרוב, בשל פסיקת בית הדין לעבודה בתל אביב שקבעה כי אסור לכפות על שחקנים לשחק בשבת.

"בשלב זה, אנחנו לא מצליחים למצוא פתרון כדי שהליגה תחל את פעילותה מחר", אמרה השרה רגב, והתעלמה משני מחזורי הליגה שכבר התקיימו, "בימים האחרונים אני בשיחות אינטנסיביות עם היועץ המשפטי לממשלה ויינשטיין".

"קבוצות שלא רוצות לשחק בשבת לא ישחקו בשבת, וקבוצות שרוצות ישחקו", פרטה רגב את פתרונה, "אם יותר משבעה שחקנים יודיעו שהם לא רוצים לשחק בשבת, זה נראה לי הגון וראוי שהקבוצה לא תשחק בשבת. שחקן שלא רוצה לשחק בשבת, לא חייב לשחק בשבת, אבל כקבוצה צריך למצוא פתרון. מרגע שיש החלטה, כל הקבוצות מחויבות לכך, גם ההתאחדות והמינהלת".

"צריך למצוא פשרה בין ההתאחדות, המינהלת, משרד התרבות והספורט והקבוצות",  המשיכה השרה, "אני חייבת לציין שפניתי בתחילת הדרך ליורם באומן מהמינהלת, אמרתי לו שהכנסת רוצה להוביל חקיקה, בואו נמצא הסכמים מראש. בלית ברירה צריך עכשיו להשיג פשרה".

"תוך 60 יום נמצא את הפשרה הטובה ביותר שכולם יהיו מרוצים ממנה. אני יודעת שפשרה כזו תעלה למדינה כסף, ואני מוכנה לכך", הבהירה רגב, "זו מדינה יהודית ואני רוצה לכבד את שומרי המסורת. יום שבת הוא יום מנוחה וגם מבחינה סוציאלית אנחנו צריכים להעניק לכל אזרח את יום המנוחה" .

"עד היום הדירו שחקנים ואוהדים מליהנות ממשחקי הכדורגל. זה לא יהיה נכון להגיע לחקיקה ולהתערבות הרגולטור", המשיכה רגב ופנתה ישירות לווינשטיין, "אני מבקשת מהיועמ"ש למצוא את הדרך לפתוח את הליגה, לקיים את מדיניות אי-אכיפה ל-60 יום ובימים האלה ההתאחדות והמינהלת יצטרכו למצוא פתרון".

עיני. הנהלת ההתאחדות לכדורגל אישרה בישיבתה פה אחד את דחיית משחקי הכדורגל בכל הליגות ובכל הגיליםצילום: מוטי מילרוד

מוקדם יותר היום, אישרה הנהלת ההתאחדות לכדורגל בישיבתה פה אחד את דחיית משחקי הכדורגל בכל הליגות ובכל הגילים כל עוד לא יתקבל היתר עבודה בשבת עבור ענף הכדורגל על ידי שר הכלכלה, או טרם יאושר כל הסדר אחר שימנע עבירה על החוק. חברי ההנהלה הסמיכו את יו"ר ההתאחדות עופר עיני, המנכ"ל רתם קמר והיועמ"ש אפרים ברק לבחון כל הצעה בעניין ולאשר או לדחות אותה.

עיני עדכן כי מתקיימים מגעים בנושא עם שרת הספורט, לגבי הקמת ועדה בה יהיו נציגים למשרד הספורט, משרד האוצר, הטוטו, ההתאחדות והמינהלת, שמטרתה למצוא פתרונות לסוגיה בתוך כ-60 יום. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ