לאור הצהרת היועץ המשפטי, ייערך מחזור כדורגל בשבת

בתשובה לבקשתה של שרת הספורט לכנס ועדה בשל המשבר ואיומי ההשבתה, הודיע יהודה ויינשטיין כי "לא מצאתי מקום להורות על שינוי במדיניות אי-האכיפה הנהוגה"

דור בלך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דור בלך

הכדורגל הישראלי ייערך כסדרו בסוף השבוע הקרוב. לאור ההחלטה על הקמת ועדה שתבחן את סוגיית קיום המשחקים בשבת ולאחר שהתקבל מכתב היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטיין, כי בכוונתו לשמר את הסטטוס קוו בנושא, הודיעו ההתאחדות לכדורגל ומינהלת הליגות כי כל המשחקים בליגות המקצועניות ובליגות הנוער יתקיימו כמתוכנן בסוף השבוע הקרוב. "אנו מקווים כי אוהדי הכדורגל יגיעו למגרשים בהמוניהם כדי ליהנות ולחזק את הכדורגל של כולנו", נמסר מהמינהלת.

בתגובה למכתבה של שרת הספורט מירי רגב, שבו ביקשה ממנו לכנס ועדה בשל משבר משחקי הכדורגל השבת, פרסם הערב (רביעי) ויינשטיין מכתב תשובה. לטענת היועמ"ש, ניתן להמשיך במדיניות אי האכיפה, אך הוא עצמו אינו מתכוון להתערב בנושא, ולכן אין שינוי מהותי בעקבות המכתב. "מקדמת דנא מתקיימים בישראל משחקי כדורגל במסגרת הליגות השונות, מבלי שהוצאו היתרים בעניין", כתב ויינשטיין. "לצד זאת, ננקטה מדיניות של אי אכיפה בתחום, ובאופן האמור נשמר הסטטוס קוו במשך עשרות שנים".

"לא דבר פשוט הוא לשנות מדיניות אכיפה רבת שנים. נקיטת הליכים פליליים בגין משחק בשבת לאחר שעשרות שנים לא נעשה דבר, מוקשת בעיניי", המשיך היועץ המשפטי. "לכך יש להוסיף כי נודעתי על כך שבימים אלה מוקדמת יוזמה ממשלתית לבחינת הסוגיה ובגדר כך הודעת לי במכתבך כי בכוונתך להקים צוות בין משרדי למציאת פתרון מקיף בנושא זה. מהטעמים המובאים לעיל, לא מצאתי מקום, בעת הזאת, להורות על שינוי במדיניות אי-האכיפה הנהוגה".

השרה רגב מסרה בתגובה: "אני מודה ליועץ המשפטי לממשלה שסייע לי לשמור על הכדורגל, על החוק בישראל ועל השבת. אני מחויבת לנושא, ומאמינה שנוכל להגיע לפשרה שתעמוד בעיקרון שמי שרוצה לשחק בשבת, ישחק, ומי שלא, לא". רגב הודיעה כבר אתמול על כוונתה להקים צוות בין משרדי, בראשות מנכ"ל משרדה, שידון בסוגיה.

עם כל זאת, חשוב להבהיר כי מדיניות אי האכיפה שהייתה נהוגה עד כה אינה בתוקף עקב החלטת בין המשפט לענייני עבודה כי מתקיימת פה עבירה על החוק, ולכן קיום משחקים בשבת הינו הלכה למעשה עבירה ואין ההתאחדות יכולה לטעון לנקיון כפיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ