הגרעון התקציבי של מכבי תל אביב: כ-58 מיליון שקלים

ההתאחדות פרסמה את הדו"חות הכספיים של קבוצות ליגת העל, לפיהם עולה כי תקציב השחקנים של האלופה נאמד ב-60 מיליון שקלים. תקציב מכבי חיפה בעונה שעברה היה כ-84 מיליון שקלים

דור בלך
דור בלך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דור בלך
דור בלך

לאחר שמספר קבוצות ליגת העל פרסמו את דו"חותיהן הכספיים בהתאם לדרישת מינהלת הליגה וארגון "היציע" לשקיפות בהתנהלות עם כספי ציבור, פורסמו היום (חמישי) דו"חות מרבית קבוצות הליגה על ידי ההתאחדות לכדורגל. על אף ההיענות, ניתן לראות כי כל קבוצה הגישה את הדו"ח בצורה שונה, ורובן עדיין ניסו לחשוף כמה שפחות. הפועל תל אביב היתה היחידה שהגישה דו"ח מסודר וחתום על ידי רואה חשבון.

למרות הנתונים החלקיים ניתן ללמוד כמה דברים מעניינים. למשל, על אף הפערים הגדולים בהישגים, נראה כי ההפרשים התקציביים בין מכבי תל אביב למכבי חיפה אינם כה משמעותיים. האלופה אמנם לא פרסמה סעיף תקציב כולל, אך סך כל הוצאותיה בעונה שעברה הסתכם בכ-83 מיליון שקלים, כאשר 60 מיליון מתוכם נבעו מעלות הסגל. מנגד, הגישו הירוקים דו"ח שכולל רווח, הפסד ותזרים מזומנים בלבד, אך השורה התחתונה בו ברורה - תקציבהם הכולל בעונה שעברה היה כ-84 מיליון שקלים, בעוד סך ההוצאות היה כ-95 מיליון שקלים. ניתן לשער כי מכבי תל אביב הוציאה סכום דומה, אם לא קטן מכך.

חיפה סיימה את העונה שעברה בגרעון של כ-40 מיליון שקלים, אך לפחות חסכה הוצאות מס של 19 מיליון שקלים על סעיף פחת. מכבי תל אביב סיימה בגרעון תקציבי של כ-58 מיליון שקלים. הסיבה לגרעון היא ההכנסות הנמוכות להפתיע של הצהובים - בעיקר עקב הוצאות על הקמת חנויות שאמורות להניב רווחים בעתיד, וכן ההדחה המוקדמת אשתקד מאירופה. בעונה שעברה מכבי תל אביב הכניסה קצת פחות מ-30 מיליון שקלים, בעוד חיפה הכניסה כמעט פי שניים, כ-55 מיליון שקלים. חשוב לציין כי מכבי חיפה מכרה הרבה יותר מינויים, מה שהעלה את הכנסותיה. מכבי תל אביב ציינה בדו"ח כי היא פועלת נמרצות למציאת איצטדיון חלופי גדול יותר מבלומפילד על מנת להעלות את הכנסותיה.

הפועל תל אביב סיימה בגרעון תקציבי של כ-60 מיליון שקלים. תקציבה עמד על כ-30 מיליון שקלים, ירידה של כמעט חצי מהעונה שלפניה אז עמד התקציב על מעל ל-55 מיליון שקלים. נגד הקבוצה עומדות 14 תביעות פתוחות, שאם תפסיד בכולן תאלץ לשלם כ-40 מיליון שקלים. אמנם סביר להניח כי ברובן תגיע הפועל להסדר, אך עדיין מדובר בנתון מטריד שמרחף מעל המועדון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ