מירי רגב על תקיפת אוהד הפועל תל אביב: "עליית מדרגה קיצונית"

שרת הספורט התייחסה לראשונה לאירוע החמור, והבהירה כי תדרוש מהרשויות את מיצוי הדין עם התוקפים. חשוד שלישי הסגיר עצמו למשטרה. בעלי הפועל קרא להוצאת ארגון לה פמיליה מחוץ לחוק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פחות מ-24 שעות לאחר שהמשטרה עצרה שני אוהדי בית"ר ירושלים בחשד למעורבות בתקיפת אוהד הפועל תל אביב במוצאי שבת, הסגיר את עצמו חשוד נוסף הבוקר (שני) בתחנת יפו, והוא יובא מחר בבוקר להארכת מעצרו בבימ"ש השלום בתל אביב.

בשל חומרת המעשה הנחה מפקד מרחב יפתח את שוטרי תחנת יפו לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותם, זאת כדי להביא למיצוי מיטבי של החקירה. "מקומם של העבריינים הוא הרחק ממגרשי הספורט והרחק מהרחובות. נעשה את כל מה שנדרש על מנת להגיע אליהם מתוך כוונה למצות עמם את הדין", נמסר מהמשטרה.

שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה היום לראשונה לאירוע, שוחחה עם בן משפחתו של האוהד, והבהירה כי תדרוש מהשר לביטחון הפנים, ממ"מ המפכ"ל ומגורמים משפטיים את מיצוי הדין עם התוקפים. "אני מגנה בכל תוקף את התקיפה המזעזעת שבה נפצע אוהד הפועל תל אביב ומאחלת לו רפואה שלמה", מסרה הערב השרה בהודעת לתקשורת, "זו עליית מדרגה קיצונית, מדאיגה ובלתי נסלחת שעלינו לבלום ומיד. עלינו לעקור את העשבים השוטים מן השורש ולהענישם באופן המחמיר ביותר - לא נאפשר להתנהגות האלימה הזו להכתים מועדון אוהדים שלם ולסכן את הספורט בישראל".

לאחר הבהרת המשטרה כי הנסיבות לתקיפה היו עימות בין אוהדים, שוחחה השרה גם עם יו"ר הפועל תל אביב בארי בן זאב והבעלים של הקבוצה אמיר כבירי. האחרון יצא בקריאה לבטל את המשחק הערב בין בית"ר ירושלים לבני סכנין בטענה כי "אין ערך לאף משחק כדורגל, כל עוד ארגון כמו לה פמיליה פועל במסגרתו ובסביבתו". עוד הוסיף כבירי כי המועדון שבראשו הוא עומד יפעל להוצאת לה פמיליה מחוץ לחוק: "זה ארגון הפועל בשיטות ודפוסי פעולה המוכרים לנו מארגוני טרור ובדומה לפיגועים האחרונים שאנו עדים להם בארץ. התחושה היא כי דמם של אוהדי הפועל תל אביב הותר. הפועל תל אביב הקימה צוות מיוחד הכולל משפטנים בכירים, אנשי כדורגל וחוק, שמטרתו להוציא את לה פמיליה אל מחוץ לחוק. אני קורא לרשויות החוק והאכיפה למצות את החקירה ואת הדין עם הפושעים באשמת ניסיון לרצח".

בתוך כך, אוהד בית"ר בן 22 משדרות נעצר בצפון הארץ לאחר שעלה חשד כי הוא עומד בראש קבוצה המתכננת להשתמש באלימות מתוך כוונה להפריע למהלך התקין של קיום המשחק הערב בסכנין. החשוד נחקר ויובא בהמשך להארכת מעצרו בבימ"ש שלום נצרת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ