"למה בכלל לטוס לבלגיה?"

שחקני הנבחרת התקשו לעכל את ההפסד לקפריסין, אחד מהם לא רואה טעם במשחק האחרון. תומר חמד: "כל אחד צריך להיות אמיתי עם עצמו ולחשוב מה הוא לא עשה כדי שהנבחרת תנצח"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

למעלה משעה הסתגרו שחקני נבחרת ישראל בחדר ההלבשה לאחר ההפסד המאכזב 1:2 לקפריסין והתעכבו לצאת אל המיקס-זון, שם חיכו להם העיתונאים, הן בשל התחושות הקשות והן בשל אימון שחרור שקיימו מספר שחקנים. "היו תחושות קשות בחדר ההלבשה, אף אחד לא קיבל את זה", סיפר בפנים נפולות מונס דאבור כשהשעה כבר היתה 1:30, "אכזבה עצומה, אכזבנו בגדול. היינו צרכים לנצח את המשחק הזה ואני לא יודע איך הכל הלך קצת מסובך".

כ-45 דקות קודם לכן אלי גוטמן, שצפוי לא להמשיך לקדנציה שלישית, כבר סיכם את הקמפיין, הביע אכזבה והודה בכישלון כשאמר: "לא הצלחתי להשאיר את חותמי על הנבחרת". תחושה של סיום תקופה אפפה את חדר ההלבשה בטדי; האימון שתוכנן להבוקר בוטל, ואחד משחקני ההרכב נשמע מסנן "למה בכלל לטוס לבלגיה?". ניר ביטון (שספג צהוב שלישי), אלי דסה ואחמד עאבד (פציעות) קיבלו אישור שלא לטוס עם הנבחרת. שרן ייני, המשחק בהולנד, נקרא למילואים. לפחות הפעם זה קל"ב עבורו.

גוטמן דיבר על כך ששחקניו לא ביצעו את מה שתורגל באימונים, ונראה היה כי כלום לא הלך להם אתמול. גם בדיקות הסמים הרנדומליות התעכבו שעה ארוכה לאחר שאחד משחקני הנבחרת לא הצליח להביא עצמו להטיל את מימיו. כמו במגרש, גם כאן התקשה להוציא מעצמו משהו. לא שהיה חשש כי מישהו מהנבחרת השתמש בחומרים ממריצים לאור התצוגה אמש.

הנבחרת תמריא היום (ראשון) אחר הצהריים לבריסל, למשחק שחשיבותו בעיקר סמלית. המטרה של הנבחרת תהיה בעיקר שלא להתבזות. "אני מקווה שכולם פה יצאו מהמצב הקשה שאנחנו בו", המשיך דאבור, "צריך לצאת מההלם ורק אז לחשוב קדימה. כרגע אי אפשר לחשוב על בלגיה או דברים אחרים. רק על האכזבה הגדולה".

"כשאני אומר שיש סיכוי אנשים פה לא באמת מאמינים וצוחקים עלי, אני צריך לשכנע את כולם". תומר חמדצילום: ניר קידר

אמנם בקונסטלציה מסוימת ניצחון בבלגיה עשוי להעלות את הנבחרת לשלב ההצלבה, אבל כרגע זה נראה דמיוני אפילו לקחת את זה בחשבון. "כשאני אומר שיש סיכוי אנשים פה לא באמת מאמינים וצוחקים עלי, אני צריך לשכנע את כולם", הודה חלוץ הנבחרת, תומר חמד. "תאורטית יש סיכוי. אנחנו צרכים להתכונן טוב, לבוא למשחק הזה בידיעה שזה לא נגמר ורק אחריו להתחיל לסכם".

"כל עוד יש סיכוי כלשהו אף אחד לא יכול להרים ידיים", המשיך חמד לנסות ולשדר אופטימיות, על אף שפניו שידרו כי גם הוא מבין שזה נגמר. "ברור שזה יהיה קשה", הודה, "זה נראה לא הגיוני ולא מציאותי, אבל בכדורגל היו דברים ואף אחד פה לא ירים ידיים. אנחנו לא נוסעים להעביר 90 דקות בבלגיה. אנחנו שחקנים מקצוענים ונסע כדי לעשות הכל".

"כבר הרבה שנים שנבחרת ישראל לא עושה את זה ברגע האמת. חשבנו שהיום זה כן יקרה, אבל לצערי זה לא קרה", המשיך חמד והתחבר יותר למציאות הקודרת, "אני חושב שכולנו כנבחרת, גם השחקנים וגם הצוות, ברגע שלא ניצחנו לכל אחד יש חלק באשמה. כל אחד מאוכזב מהחלק שלו וצריך להסיק מסקנות מה לא עשינו נכון, למרות שזה כבר לא יעזור. כל אחד צריך להיות אמיתי עם עצמו ולחשוב מה הוא לא עשה כדי שהנבחרת תנצח".

ובזמן שחמד שלח את הנבחרת לחשבון נפש, עבר גוטמן שוב במסדרונות של טדי, המקום ששבר את ליבו ושלח אותו לבית החולים בעבר. הוא הסתכל, מישש את דלת היציאה בדרך אל האוטבוס, הביט במזוזה ונראה כמי שנושא תפילה בלבו. ואולי הוא סתם נזכר באחת הפעמים הקודמות שהיה בטדי כמאמנם של גילי ורמוט וערן זהבי (וללא ביברס נאתכו). איש לא נתן לו סיכוי והוא היה תלוי גם בתוצאות ממגרשים אחרים. אז זה נגמר עם דאבל היסטורי והיסטרי בדקות הסיום של זהבי. לזה הוא מייחל – לעשות את הבלתי יאמן רק עוד פעם אחת, להשאיר חותם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ