אלי גוטמן: "כל ההחלטות המקצועיות הן שלי"

המנג'ר הוצג במסיבת עיתונאים. על גיא לוי: "ברגע שקיבלתי את התפקיד אמרתי לאמיר כבירי שאני רוצה שישאר כמאמן"

דור בלך
דור בלך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי גוטמן
אלי גוטמן, היום. "אני ממש לא ג'ורדי קרויף של הפועל"צילום: שרון בוקוב

אלי גוטמן הוצג הערב (שני) כמנג'ר הפועל תל אביב. "לא זיהתי את מתחם האימונים בוולפסון, הושקעה שם חשיבה עמוקה, זה נראה כמו מלון חמישה כוכבים", אמר בתחילת דבריו, "אמיר כבירי וחבר מרעיו חושבים לטווח ארוך והמתחם הזה הוא הוכחה לכך. את האנשים שבנו את המועדון אפשר להאשים בדבר אחד - אופטימיות. זה אנשים שמאמינים שיצעידו את המועדון קדימה. עכשיו השחקנים יצטרכו להוכיח שלא סתם האמינו בהם.

"עזבתי את הפועל לטובת נבחרת ישראל, בגאווה גדולה. נהנתי מכל רגע בנבחרת, אבל היום מבחינתי יש את החיים של אחרי הנבחרת. אני חוזר למועדון הזה כי גם הראש וגם הלב החליטו שזו הדרך הנכונה. לפני שלושה חודשים, בסיום קמפיין הנבחרת, שוחחתי עם כבירי. זה היה לא פייר להפועל ולי לקבל את ההצעה. הרגשתי מרוקן מנטלית. רציתי לטעון מצברים. אמרתי לכבירי שאני גם בודק אפשרויות לאמן מעבר לים. היו מספר הצעות אבל לא כאלו שאי אפשר לסרב להן. בזמנו נתתי לכבירי את המלה שלי שאם וכאשר אני חוזר לליגת העל זה יהיה בהפועל תל אביב.

"ברגע שקיבלתי את התפקיד אמרתי לכבירי שאני רוצה שגיא לוי ישאר מאמן הפועל תל אביב. המועדון עבר זעזועים, המועדון צריך יציבות. בקדנציה הקודמת שלי, עם כל הכבוד לתקופה הטובה, גם שם עברנו זעזועים. היום יש בעלים שמשקיע זמן, כסף, חשיבה. לא רציתי לזעזע את המערכת, מה גם שלדעתי גיא הוא מאמן טוב. אמרתי לשחקנים היום שגיא יקבע את הסגל וההרכב, בתיאום איתי. אין פה וואן מאן שואו. הכדורגל המודרני הוא עבודת צוות. יש כל כך הרבה עבודה. הגעתי כסמכות המקצועית וגיא קיבל את זה.

"אני ממש לא ג'ורדי קרויף של הפועל. הוא מנהל ספורטיבי, זה תפקיד מאוד משמעותי בכדורגל המודרני. ברוב המדינות יש תפקיד כזה, מי שמתוך בין הבעלים למאמן. כמנג'ר, יש לי סמכות לגעת בצד המקצועי, לא ידוע עד כמה ג'ורדי נוגע בצד המקצועי. אם אחליט ללבוש טרנינג ולאמן, זה יהיה נקודתי ובתיאום עם גיא. רוב הזמן אהיה על אזרחי ולא על הדשא".

על מכבי תל אביב אמר גוטמן: "אף אחד לא פנה אליי. אני לא שלחתי שום מסר כשסלבישה יוקאנוביץ' היה בדרך החוצה. הבטחתי לכבירי והייתי עומד במלתי בכל מקרה. ראיתי כמה הוא רוצה אותי, וכשמישהו רוצה אותך כל כך אתה לא יכול לאכזב אותו. כל ההחלטות המקצועיות הן שלי - מהמפית ועד אחרון השחקנים. אני לא נכנס למה יהיה אם לא נצליח כי אני אופטימי מטבעי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ