אמיר כבירי: "מקורבי ורמוט לחצו אך הבהרנו להם שלא נחזיר אותו"

בעל זכויות הניהול בהפועל ת"א, ומבעלי המועדון, התראיין ל"חי בבאסה", פודקאסט האוהדים האדומים והתייחס לעונה שעוברת על הקבוצה. "סיכמנו עם תמוז והוא נעלם, עד סיום העונה אשקיע למעלה מ-30 מיליון שקלים"

עירד צפריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עירד צפריר

אמיר כבירי היה השבוע לא מעט בכותרות, כשחלון ההעברות של חודש ינואר נסגר והפועל ת"א היתה מעורבת בלא מעט עסקאות. בעל זכויות הניהול בהפועל ת"א, ואחד מבעלי המועדון, התראיין היום לפודקאסט האוהדים האדומים, "חי בבאסה" וסיפק כמה הסברים מעניינים בנוגע להתנהלותו והתנהלות המועדון בשבוע החולף, והעונה בכלל.

הסוגיה החמה לגביה נשאל כבירי היא הפגישה שערך השבוע עם אביו של גילי ורמוט, יעקב. "ורמוט רצה לחזור להפועל, זה תהליך שהתחיל כבר בקיץ", סיפר כבירי. "הבהרתי למקורביו שזה לא יכול לקרות, אבל לצערי הלחץ מגילי לא פסק. נפגשתי עם אביו מטעם כבוד לאדם מבוגר, אחרי שכבר הוחלט באופן גורף, כולל בצוות המקצועי שגילי לא יחזור. הבהרתי זאת גם לפני כן לסוכן שלו. בפגישה הבהרתי לאבא את העקרונות של המועדון, אבל אחרי זה נדהמתי לגלות שבטלויזיה אומרים שהוא סיכם למרות שזה לא היה נכון. הייתי בשוק".

"לא מצליח להבין מי מייעץ לאמיר כבירי"צילום: דף הפייסבוק של הפועל תל אביב

על ריבוי השחקנים שהגיעו השנה למועדון: "לא היה איש מקצוע אחד שהרים גבה לגבי השחקנים שהבאנו בקיץ. רכשנו בקיץ מספר שחקנים עם פוטנציאל לעתיד. לא ציפיתי ולא תכננתי להחתים עוד שמונה שחקנים בינואר, אבל המצב שלנו בטבלה הוביל אותנו לכך. יש דברים שלא קשורים לכדורגל כמו דינמיקה, חיבור ואיזון. בשביל זה הבאנו את גוטמן, הוא כבר יידע לעשות את ההתאמות, גם הוא מסכים שיש לנו סגל טוב. בקיץ נעשה מקצה שיפורים נוסף. בחוץ צוחקים ומזלזלים בנו, אבל אני בטוח שבשנה הבאה עם השינויים הנקודתיים הקבוצה תהיה הרבה יותר עוצמתית, והמטרה תהיה להתמודד על תארים".

על המנהל הטכני, ניר אפרתי, שהיה שותף בבניית הקבוצה: "מדובר בבחור מאוד מוכשר, איש מקצוע צנוע שנותן 100 אחוז למען המערכת. מי שנתן את האור ירוק לכל ההחתמות שהוצעו על ידי צוות הסקאוטינג בראשותו זה המאמן סזאר מנדיונדו, הצוות שלו, ניר ענבר ואני. אם אתם רוצים לנסח את זה בצורה אחרת - אני אשם. אפרתי לא אחראי על שום החתמה באופן ישיר ואני לא מסכים עם ציד המכשפות שעושים לו בתקשורת, שעומד מאחוריו גורמים אינטרסנטים שלא יכולים היום להשפיע על החתמות ולגזור קופונים. יש כלי תקשורת שרוצים מידע רגיש מאפרתי והוא עומד מולם כחומה בצורה ומקבל מאיתנו את כל הגיבוי".

על המו"מ עם טוטו תמוז: "התחלנו בקיץ האחרון במו"מ שלא צלח. ניסינו מתחילת ינואר להביא אותו שוב. אני בגישה שלא מביאים שחקנים בכוח. הגענו השבוע לסיכום עם טוטו, הוא שוחח עם גוטמן ופתאום פשוט נעלם לפני שהחלון נסגר".

כבירי גם התייחס לנושא התביעות וחובות העבר: "יש הרבה מאוד תביעות בוררות של שחקני ומאמני עבר שגוררים כבר מספר שנים, יש חובות שנדחו ונדחו בפריסות ארוכות, ולצערי חלק גדול מזה התנקז לשנה הזו. כל הזמן אנו מגלים בעיה חדשה, אבל המועדון עומד בכל התשלומים, וכמעט כל החובות חוסלו, והבוררויות נסגרו באופן מכובד. בעניין גבריאל דוס סנטוס, זו אחריות ודאית של אלי טביב, זה חלק מההסכמים של רכישת הקבוצה. חשוב להדגיש שהצלחנו לצמצם את החורים והגירעון. הפועל ת"א היום מועדון יציב כלכלית בטח בהתחשב במה שקיבלתי. בנינו תשתית להרבה שנים".

טוטו תמוז. "הגענו השבוע לסיכום עם טוטו, הוא שוחח עם גוטמן ופתאום פשוט נעלם לפני שהחלון נסגר"צילום: ניר קידר

כבירי נשאל כמה כסף השקיע עד היום במועדון והעריך כי "עד סיום העונה זה יהיה למעלה מ-30 מיליון שקלים". לאחר מכן הוסיף: "לא ציפיתי להשקיע כזה סכום, אבל קיבלנו קבוצה בלי אף שחקן שהוא נכס של המועדון. שדרגנו את המתחם בעלות של כמעט מיליון יורו והשקעה תמידית ונכונה תוביל את המועדון קדימה". בנוגע למאמן החדש, אלי גוטמן, אמר כבירי: "הרבה לפני שהוא הצטרף היה לנו סיכום שהוא יגיע במאי הקרוב. הוא רצה לעבוד מאחורי הקלעים בשקט וביסודיות, אבל עם ההידרדרות ומכורח הנסיבות ביקשתי ממנו להגיע באופן מיידי והוא הסכים ממש כמו רמטכ"ל שנקרא לדגל. אלי הוא הסמכות המקצועית העליונה והיחידה, הוא קובע בכל הקשור לרכש".

על השפעת האוהדים: "אני קשוב, גדלתי ביציעים, לא הגעתי להפועל בשביל סיבוב פרסום, אלא כי אני אוהד. אי אפשר לנתק את זה, אני מחובר לעקרונות ולערכים, אבל לצורך העניין לא אהבתי את מה שקרה עם אלישע לוי. אם הייתי מתנהל לפי רחש האוהדים לא הייתי נפגש איתו בכלל. בסופו של דבר זה קרה גם באשמתי. אם הייתי מבין שאלישע יכול להוביל את המועדון לאן שאני שואף התוצאה היתה שונה. חשוב להדגיש שרציתי להביא את גוטמן מאז יום עזיבתו של מנדיונדו. יש ניסיון לייצר מצג שווא כאילו אני מתייעץ עם אנשים מהאולטראס לפני קבלת החלטות, זו שטות מוחלטת. מאוד חשובה לי דעתו של הקהל, אסור למועדון לאבד את עקרונותיו גם בעתות משבר, אך תפקידי הוא לנתק את עצמי ולקחת החלטה מפוכחת. אני יודע איפה שגיתי העונה ויודע להסיק מסקנות".

בנוגע למינוי מנדיונדו והחיפושים אחרי מאמן זר שיחליפו אמר כבירי: "הטעות עם סזאר היתה שהוא בכלל פתח את העונה. אשמור את הסיבות לעצמי מפאת כבודו של האדם. עשינו תהליך סינון של שבועות עם מועמדים זרים, נסעתי לפגוש את כולם ולא ראיתי בעיניים שלהם את התשוקה לבצע את התכניות שלנו. לא רציתי להחתים אדם עייף שמגיע בתור תייר. הליך מינוי המאמן לא היה אפקטיבי, האחריות היא עליי ולמדתי את הלקח".

על התכניות להקמת אצטדיון בבת ים: "זו מטרה אסטרטגית, הלוואי והיה אפשר לעשות זאת בתל אביב אבל העירייה מתנגדת בתוקף. בקיץ הצעתי לרכוש את אצטדיון בלומפילד מידי העירייה ונתקלתי בסירוב. האצטדיונים החדשים בעולם היום נבנים בפרברים ולא בעיר עצמה. אצטדיון בבעלותנו יוכל להבטיח את העתיד הכלכלי של המועדון ולהקפיץ אותנו קדימה. כרגע התנאים בבלומפילד הם מתחת לכל ביקורת. החזון שלי הוא שנגיע ל-20 אלף מנויים באצטדיון החדש ואני אשקיע כל מה שיידרש כדי להשיג את החזון הזה. המועדון לא יוכל להתקדם במתכונת של בלומפילד הנוכחי וגם במתכונת של בלומפילד המשופץ אם וכאשר".

אלי גוטמן. כבירי אמר עליו: "קראתי לו להגיע למועדון, והוא הסכים מיד, ממש כמו רמטכ"ל שנקרא לדגל"צילום: ניר קידר

לסיכום אמר כבירי: "הגעתי למועדון עם התחייבויות ושעבודים של הכנסות עתידיות ומותג מתפרק, אבל בנינו מחדש תשתית להרבה שנים. החודש אנחנו עוברים למשרדים החדשים שיהפכו את העבודה להרבה יותר יעילה, אנחנו מתחזקים בכוח אדם איכותי. מחלקת הנוער עברה שינוי גדול והיום יש לנו את הכישרונות הגדולים ביותר בארץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ