הבלגן הניהולי בהפועל ראשון לציון ישלח את יעקב בריהון לבית"ר ירושלים

אייל ברקוביץ', בעל זכויות הניהול של ראשל"צ, לא מחזיק באופן מלא בכרטיס השחקן של יעקב בריהון, ואלי טביב כבר סיכם על העברתו בסכום נמוך יחסית. הקשר בן ה־22, שמבוקש בכל קבוצות הצמרת בארץ, יעשה את אותה הדרך שעשו עומר אצילי ושלומי אזולאי

דור בלך
דור בלך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דור בלך
דור בלך

אם לא יהיו הפתעות או התנגדות מצד השחקן לחוזה שיוצע לו, בתום העונה יעבור יעקב בריהון מהפועל ראשון לציון לבית"ר ירושלים. הקשר בן ה־22, שכבר כבש העונה 11 שערים בליגה הלאומית ומבוקש גם בהפועל באר שבע, מכבי חיפה, קרית שמונה והפועל תל אביב, יהיה השחקן השלישי שעובר ישירות מראשון לציון לבית"ר בתקופת אלי טביב, אחרי עומר אצילי ושלומי אזולאי. על פניו מדובר בהצלחה לראשון לציון, שמייצרת שחקנים שמצליחים בליגת העל, ובראייה מקצועית חדה של טביב, שמזהה את הכישרונות בעודם בלאומית.

אלא שפרט אחד מבדיל בין העסקאות. את אצילי ואזולאי רכש בעלי בית"ר בתקופה שעיריית ראשל"צ ניהלה את הקבוצה. כיום אמור לעשות זאת איל ברקוביץ', שרכש את המועדון בקיץ, אך בסביבת הקבוצה טוענים כי עסקת בריהון לא התבצעה רק מולו. במתווה הרכישה סוכם כי ראשל"צ תעבור לידי ברקוביץ' רק כעבור עשר שנים, ועד אז העירייה עדיין שותפה כוועדה מפקחת על העמותה.

אלי טביב. הבין את הסיטואציה, ניצל את הלחץ וסגר את רכישת בריהון בסכום נמוך יחסית המוערך בכחצי מיליון שקלצילום: רויטרס

כשהגיע לראשל"צ, גילה ברקוביץ' כי במסגרת העברת המועדון מהבעלים הפרטי הקודם, רביב ספיר, אל העירייה, 50% מכרטיסי השחקן של מספר שחקנים בולטים לא היו שייכים לראשל"צ כי אם לשחקנים עצמם, בהתאם לדרישת ספיר. מדובר בגל לוי, גיא גרוס, וכן מוחמד קנואתי וספואן זועבי ששוחררו מהקבוצה. משום שלא כל הכרטיס היה בשליטת העירייה, ובמסגרת הבנות בין העירייה לשחקנים ולספיר, המשמש כמנטור שלהם, רצו בעירייה כי ההחלטה על עתידם לא תהיה בידי ברקוביץ', כל עוד ההסכם עם ספיר על כרטיסי השחקן תקף.

בראשון לציון מספרים כי ברקוביץ' לא אהב, בלשון המעטה, את העובדה שקנה את הקבוצה מבלי לקבל את ארבעת השחקנים. לפי חוקי פיפ"א וההתאחדות, רק מועדון או שחקן יכולים להחזיק בכרטיס השחקן או בחלק ממנו. בעירייה העבירו יחד עם זכויות הניהול גם את חצאי הכרטיסים, אך משום שהם עדיין פעילים בניהול הקבוצה — גם אם מעט — התחייבו לא להפר את הבטחתם לספיר. ההסכם עם ספיר נחתם כשנה וחצי קודם להגעת ברקוביץ'. לגבי רוב השחקנים, תוקפו היה לשנתיים, עד ינואר השנה. היוצא מן הכלל היה בריהון, שעדיין מחזיק במחצית מכרטיסו.

טביב, שלפי המצטייר נמצא ביחסי עבודה טובים עם הנהלת ראשון לציון מטעם העירייה, הבין את הסיטואציה, ניצל את הלחץ וסגר את רכישת בריהון בסכום נמוך יחסית המוערך בכחצי מיליון שקל. במקביל למו"מ, התרשם טביב גם מגיא גרוס. אמנם בינואר חזרו 50% מהכרטיס של גרוס לידי ראשל"צ וברקוביץ', אך הוא סרב להאריך את חוזהו. הבלם בן ה־22 מבוקש בליגת העל ולא רצה להתחייב לראשון, בטח כשהיא דורשת סכום גבוה עבורו. במקרה או שלא, מרגע שלא הסכים לחתום על חוזה חדש הוא נגרע מההרכב. ביום חמישי האריך חוזה בשנתיים וחצי, וכעבור יממה שב בדרך נס אל ה־11 הפותחים.

בבית"ר מספרים כי גם גרוס בדרך לבירה, במסגרת אותה עסקה. חשוב לציין כי ראשל"צ תקבל רק מחצית מהסכום שטביב ישלם על בריהון. על גרוס תקבל את כולו. מעניין לראות בכמה יימכר כל אחד מהם ומהו ערכו של גרוס ביחס לבריהון בעיני טביב.

איל ברקוביץ'. לא אהב, בלשון המעטה, את העובדה שקנה את הקבוצה מבלי לקבל את ארבעת השחקניםצילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ