תכנית היירו: יותר שחקנים צעירים, יותר מגרשים, תכנון לטווח ארוך

ההתאחדות לכדורגל הציגה את התכנית שגיבש פרננדו היירו, שימונה בקרוב ליועץ לוועדה המשותפת של משרד הספורט וההתאחדות לכדורגל

דור בלך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דור בלך

מחר (רביעי) יגיש משרד הספורט לפרננדו היירו הצעה סופית המפרטת את הדרישות ממנו בתור היועץ לוועדה המשותפת של המשרד וההתאחדות לכדורגל, והוא מצידו ישלח את הצעת המחיר שלו. ההצעה תהיה מחולקת לשלושה שלבים שונים, ובכל מקרה היירו לא יתגורר בארץ אלא רק יבקר מדי פעם, כשמירב עבודתו תיעשה מרחוק. במשרד בטוחים כי בעוד שבועיים, לכל היותר שלושה, כבר יוצג היירו באופן חגיגי.

בצוות של היירו יפעל גם הפרופסור חואן קרלו פרס, מומחה לאימון גופני שעבד עמו במלאגה ובהתאחדות הספרדית, ויבנה כאן בארץ את מתודות האימון ויכשיר את המאמנים הישראלים שידריכו את הנבחרות. במסגרת השינוי, החל מגיל 12 וחצי 200 שחקנים בכל שנתון יהיו חלק מסגל המצטיינים של ישראל, ותוקם נבחרת מתחת לגיל 15, בה יוכלו השחקנים להשתפשף לקראת הנבחרת הבוגרת. "לא יכול להיות מצב ששחקן כמו ערן זהבי עשה רק הופעה אחת בנבחרות הצעירות", הסביר חיים רביבו, "מזהים פה כישרונות רק בגיל 21, כשהם בבוגרים, ואז כשהם בנבחרת לראשונה הם לא מוכנים לזה מנטלית".

היירו. בישראל בונים על "המודל הספרדי"צילום: רויטרס

אחת המטרות העיקריות היא להגדיל את כמות הילדים המשחקים כדורגל בארץ.
בהתאחדות רשומים כיום רק 40 אלף ילדים, בעוד בוולס, למשל, 350 אלף‎ (מתוך אוכלוסייה של שלושה מיליון). במסגרת התוכנית, יוקמו מגרשים לילדים ברחבי הארץ, ללא השתתפות בעלויות של המועצות המקומיות. כבר עתה הועבר תקציב לבניית 204 מגרשי דשא סינטטי ברחבי הארץ. כמו כן הוקצו 100 מיליון ש"ח נוספים לשיפוץ מגרשים קיימים.

"הבעיה של נבחרת ישראל זה לא מאמן הנבחרת הצעירה. צריך למצוא מודל אחר. כבר 40 שנה ומעלה לא הגענו לכלום", ממשיך רביבו, "הבנו שהשווייצים והבלגים הגיעו ללמוד את המודל הספרדי והתאימו את זה אצלם. להתאחדות אין תקציב והקופה ריקה, אבל שרת הספורט מירי רגב, יחד עם עופר עיני, פתחו בתהליך ועכשיו ניתן לפעול. היירו לא יקבע מי יאמן בנבחרות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ