דו"ח בלך

יותר מעוד משחק עונה, יותר מעוד אליפות

ניצחון במשחק העונה ייתן את החותמת הסופית - הפועל באר שבע היא כבר לא רק מוקש בדרך לאליפות. הפסד, וכל רגשי הנחיתות מהעבר יחלו לצוף - 40 השנים במדבר, תדמית הלוזרים והריחוק הגאוגרפי יאיימו להטביע אותה שוב באוקיינוס הבינוניות

דור בלך
דור בלך
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שחקני הפועל באר שבע חוגגים
אין אף קבוצה בארץ שיכולה להתנשא על הפועל באר שעב, שמגיעה למשחק העונה מהמקום הראשון, עם סגל מרשים ובעלים עשירה ומשקיעהצילום: שרון בוקוב
דור בלך
דור בלך

1. "הדרך לאליפות עוברת בבאר שבע". הביטוי הזה, שנטבע כנראה באותה אליפות מפורסמת של מכבי תל אביב בווסרמיל, הפך לגאוות הנגב בעשורים האחרונים. אך למעשה הוא מהווה הכרה בעובדה שהפועל באר שבע של העשורים האחרונים היא לא יותר ממכשול, אם בכלל, בדרך לאליפות. אף פעם לא היעד. באר שבע היתה תמיד מכשול, קבוצה עם קהל גדול, גאווה מקומית ומגרש ביתי קשוח, כזו שבאה להפריע. היום זו ההזדמנות של באר שבע לחזור ולהיות לא רק סך חלקיה, אלא להיות קבוצה גדולה באמת, כזו שמטרתה היא לא להפריע, אלא להימנע מהפרעות.

2. וסרמיל היה מבצר, אבל בעיקר במשחקים גדולים, כשהבאר שבעים התאגדו סביב הקבוצה כדי להפריע לקבוצות הגדולות ממרכז הארץ וצפונה. הגאווה המקומית נגד ההתנשאות, האמיתית או המדומיינת, של תושבי המרכז, החלה לשאוב את הנקודות מהאורחות כבר בצומת מסמיה. אלא שהיום הזמנים השתנו. באר שבע הפכה לעיר שלא נופלת מרוב ערי המרכז ואף עולה עליהן. טרנר הוא מבצר אמיתי בו באר שבע עדיין לא הפסידה, גם אם מעדה בשני המשחקים האחרונים, ואין אף קבוצה בארץ שיכולה להתנשא על האדומים שמגיעים מהמקום הראשון, עם סגל מרשים, בעלים עשירה ומשקיעה ועתודות בטוחות.

הפועל באר שבע נגד מכבי תל אביב
הפועל באר שבע נגד מכבי תל אביב מוקדם יותר העונה. ברמה המקצועית יש שיווין כמעט מוחלט בין הקבוצותצילום: ניר קידר

3. גם מכבי תל אביב הגדולה, ברמת הקבוצה והמשאבים הנוכחיים, לא יכולה באמת להסתכל על באר שבע מלמעלה. כן, מכבי מועדון גדול יותר. כן, הצהובים גם ערוכים נכון יותר בכל המעטפת הלא מקצועית – החל ממערך השיווק ועד לקשרי הקהילה - אך לא מדובר בקבוצה שצריכה לכופף את גבה או אפילו את צווארה כדי להסתכל לבאר שבעים בגובה העיניים. מדובר פה בהסטת מבט קטנה מטה ותו לא, כשהבאר שבעים עדיין בפרץ צמיחה ויכולים בהחלט להשתוות בגובה.

4. ברמה המקצועית יש שוויון כמעט מוחלט בין הקבוצות. את מי תעדיפו, מאור בוזגלו או דור מיכה? שיר צדק או איתן טיבי? טל בן חיים או אנתוני נוואקמה? ההגנה של באר שבע יציבה יותר והקישור מאוזן יותר, אבל למכבי יש התקפה טובה יותר ואת ערן זהבי.

לכן המשחק הערב (ראשון) הוא יותר מעוד משחק, ואפילו יותר מעוד אליפות. כמו מסמיה, גם כאן מדובר בצומת. ניצחון באר שבעי יתן לקבוצה את החותמת הסופית שהיא כבר לא רק מוקש בדרך לאליפות, אלא קבוצה שבאים לשחק מולה בטנק או בפורץ מכשולים הנדסי, קבוצה שמפריעים לה בדרך לאליפות. הפסד, וכל רגשי הנחיתות מהעבר יחלו לצוף – 40 השנים שהעבירו במדבר, תדמית הלוזרים, הריחוק הגאוגרפי. כולם יתאחדו יחד ועלולים להטביע את באר שבע שוב לאוקיינוס הבינוניות ומטה בו היא חיה בעשורים שבין האליפות לאלונה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ