תגובה |

"עובדות לא נכונות ושברי אמת": חיים רמון מגיב על הכללתו ב"מצעד המנהלים הגרועים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ב-31 במארס 2016 פרסם מר דור בלך כתבה תחת הכותרת "מצעד המנהלים הגרועים של הכדורגל הישראלי". בין כלל הדברים התייחס מר בלך גם אלי. לצערי, רוב ה"עובדות" שהזכיר בקשר אלי אינן נכונות ומיעוטן – שברי אמת.

1. מעולם לא הייתי מעורב כיו"ר ההסתדרות החדשה (לפני יותר מ-20 שנים) בהעברת קרקעות של הפועל פתח תקוה לידי מאיר שמיר, ולא עסקתי בכך. נושא זה היה בידי עמותת הפועל פתח תקוה ומועצת פועלי פתח תקוה, שחתמו עם מאיר שמיר על חוזים מחייבים עוד לפני בואי להסתדרות. בכלל, את מאיר שמיר הכרתי רק שנים לאחר מכן.

2. מועדון הכדורסל של הפועל תל אביב היה בידי שאול אייזנברג טרם בחירתי ליו"ר ההסתדרות, בניגוד לטענתו המופרכת של מר בלך כאילו העברתי לו את הקבוצה "על מגש של כסף". סרבתי לקבל על עצמי את ההתחייבויות של אייזנברג, שהסתכמו בעשרות רבות של מיליונים וניתנו ללא רשות וללא סמכות, בשעה שההסתדרות שקיבלתי לידי, על כל מוסדותיה, היתה שקועה בחובות של מיליארדי שקלים.

אגב, באותה עת הצלתי את קבוצת הכדורגל של הפועל תל אביב, שהיתה מסובכת בבעיות תקציביות, שאותן הצלחתי לפתור בעלות נמוכה. לימים אף הייתי מעורב בהבאתה של "קבוצת כתר" למועדון, וזו היתה תקופת תור הזהב של הקבוצה.

3. למועדון הכדורגל הפועל תל אביב הגעתי כיו"ר בקיץ 2012, לאחר שהבעלים דאז, אלי טביב, נטש למעשה את הקבוצה והודיע שהיא הולכת לכינוס נכסים ולפירוק. הסכמתי לקחת על עצמי את האחריות עקב בקשות ואף תחינות של אוהדים רבים והבטחות של אנשים בעלי אמצעים, שיזרימו כספים לקבוצה.

לאחר שנטלתי את האחריות לקבוצה, עמדתי בפני שוקת שבורה. כל ה"תורמים" הגדולים נעלמו כלעומת שצצו. נותרה בידי קבוצה מפורקת למעשה, שהמאמן שלה חלה (ניצן שירזי ז"ל), וגירעונה הצפוי עמד על כ-20 מיליון שקל. למרות זאת, בסוף עונת 2012 הגיע הפועל תל אביב למקום השלישי בטבלה, שיחקה בשלב הבתים של הליגה האירופית והגרעון צומצם לכ-12 מליון שקל. המועדון עמד בכל התחייבויותיו הכספיות, כולל תשלום המשכורות בזמן. זה היה נס מקצועי וניהולי. את הגירעון כיסיתי באמצעות הלוואה בנקאית לטווח ארוך (פעולה ללא תקדים במועדוני הספורט!) והלוואה מתגלגלת של ספק.

גם את השנה השנייה לכהונתי סיימנו בהופעה באירופה, בעקבות זכיית המועדון במקום הרביעי. במשך 2013 נוצר גירעון נוסף של כ-13 מיליון שקל, שנבע ברובו מכישלון הפועל תל אביב לעלות לשלב הבתים באירופה. סך הגירעון שנוצר בתקופתי, במשך שנתיים וחצי, היה כ-25 מיליון שקל, כחמישה מיליון יותר מהגירעון שקיבלתי לידי עם כניסתי לראשות המועדון. בתקופה הזאת גייסתי מגורמים שונים כסף בשיעור קרוב לסכום הגירעון. רוב הכסף היה בהלוואות לטווח ארוך ומיעוטו גוייס באמצעות שלושה אנשים, שקיימו את הבטחתם להעמיד הלוואות להפועל תל אביב. מי שעמד לצידי וסייע לי רבות היה מני ויצמן.

בשנתיים שבהן ניהלתי את המועדון לבדי, הישגי הקבוצה היו שניים רק למכבי תל אביב, שתקציבה היה גבוה לאין שיעור מזה של הפועל, וטובים יותר מאלה של מכבי חיפה והפועל באר שבע. תקציבי חיפה ובאר שבע היו גבוהים בהרבה מאשר זה של הפועל תל אביב.

4. גילי ורמוט לא נמכר "ערב הדרבי", כפי שטען מר בלך. הוא נמכר אחרי הדרבי, ואיש, כולל השחקן עצמו, לא ידע דבר על המגעים והתנאים למכירה. המכירה היתה כפופה להסכמת ורמוט, ורק אחרי הדרבי הוא הודיע בכתב, שהוא מסכים לעבור למכבי תל אביב, בלי שדיברתי אתו על העסקה הזאת מלה וחצי מלה - לא לפני משחק הדרבי וגם לא אחריו. מכירתו של ורמוט שיפרה את מאזן הקבוצה בכמעט מיליון יורו, והיא הצילה את המועדון כלכלית. לדעתי, במבט כולל, גם מקצועית.

אלה ואך ורק אלה הן העובדות, אבל הן לא בלבלו את הכתב בלך ולא מנעו ממנו להידבק במגפות הבורות והרכילות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ