דובר בית"ר ירושלים: "בקבוצה לא רק ששיחק שחקן ערבי, גם יש בעלים ערבי"

היום הגיבו בבית"ר ירושלים על החרם נגד "הארץ": "עיתון שהוא גוויה שמונשמת בכוח על ידי איזו אליטה אשכנזית שיושבת במגדל שן במרכז הארץ", אמר דובר הקבוצה אושרי דודאי

דור בלך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דור בלך

סערת החרם של בית"ר ירושלים על עיתון "הארץ" נמשכה היום (רביעי). רבים יצאו נגד התנהלות המועדון, ביניהם ארגון העיתונאים וחבר הכנסת עיסאווי פריג' מ"מרצ". "נדהמנו לגלות כי מועדון הכדורגל הוותיק בית"ר ירושלים מדיר מיציע העיתונאים את כתבי הספורט של עיתון 'הארץ'", נרשם במכתב ששלח ארגון העיתונאים לבית"ר, "ההתכתבות שנחשפה מציגה תמונה מקוממת לפיה הדובר אושרי דודאי החליט להפלות את כתבי העיתון בעקבות פרויקט כתבות על כך שאין שחקן ערבי בבית"ר. אנו רואים בחומרה רבה את האפליה בחלוקת משאבים ציבוריים בניסיון 'להעביר מסר' לגורם המסקר, ורואים בכך פגיעה גם בעיתונאים וגם בציבור שבשמו הם פועלים".

גם פריג', יו"ר שדולת הספורט בכנסת, שלח מכתב לשרת הספורט מירי רגב. "ההחלטה של הקבוצה לנקום בתקשורת הישראלית היא פגיעה קשה בחופש העיתונות ואינה מתקבלת על הדעה בחברה דמוקרטית", כתב, "בית"ר ירושלים מקבלת כספים מהקופה הציבורית — הרשות המקומית, הטוטו ורשות השידור. כמו כן, משחקי הבית של בית"ר נערכים באיצטדיון בבעלותה של עיריית ירושלים, ועל כן, חובה עליה לנהוג בשוויון וללא אפליה פסולה. זוהי סתימת פיות באופן החשוך והשפל ביותר".

אלי טביב, בעלי בית"ר ירושלים. "בעל הבית שלנו ממוצא תימני. תימן, עד כמה שאני זוכר, נמצאת בתחתית חצי האי ערב"צילום: רויטרס

התגובה המעניינת ביותר הגיעה דווקא מדודאי, שהכריז כי בני עדות המזרח הם ערבים לכל דבר ועניין — ועל כן אין המועדון מפלה או נוהג בגזענות. "אם נדבר עובדות, בבית"ר ירושלים לא רק ששיחק שחקן ערבי, גם יש בעלים ערבי", אמר בראיון לרדיו גלי ישראל, "ערבי הינו מוצא גיאוגרפי ולא עדתי. אין פה עניין של דת. יש ערבים נוצרים, ערבים מוסלמים וערבים יהודים. בעל הבית שלנו ממוצא תימני. תימן, עד כמה שאני זוכר, נמצאת בתחתית חצי האי ערב. הוא ערבי לכל דבר ועניין. גם לפחות ארבעה שחקנים מוסלמים שיחקו פה. 

"'הארץ' לא נותנים לעובדות לבלבל אותם", המשיך דודאי, "'הארץ' הוא גוויה שמונשמת בכוח על ידי איזו אליטה אשכנזית שיושבת במגדל שן במרכז הארץ ומנסה להמשיך להחיות את הגוויה הזו, כל פעם על ידי פרובוקציה אחרת. זה יכול להעלות את חמתנו, אבל לא להשפיע עלינו. חד משמעית לא מפריע לנו שלא יסקרו אותנו ב'הארץ'".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ