ועדת האיתור למאמן הנבחרת החליטה: המאמן לא יהיה מטמרה, ולא קוון

הפגישה עם בן שמעון ארכה מעל למתוכנן, לוזון נכנס באיחור של שעתיים וחצי. בזה אחר כך נכנסו חמשת המועמדים לאימון הנבחרת, חמושים במצגות, נאומים ופאתוס. מחר תחליט ועדת האיתור מי מהם יקבל את התפקיד

דור בלך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אוחנה מגיע לוועדת האיתור
אלי אוחנה מגיע לוועדת האיתור, עם לוק קשוח. סרב לדבר עם התקשורתצילום: ניר קידר

עשר דקות לפני מועד התכנסות ועדת האיתור לתפקיד מאמן נבחרת ישראל בכדורגל מתייצב צביקה רוזן במשרדי ההתאחדות ומגלה כי הוא הראשון להגיע. "זה יום חשוב", הוא מסביר את העובדה שהקדים. כמה דקות לאחר מכן מופיעים גם עופר עיני, משה דמאיו, תמיר גילת וחיים רביבו. החמישה מתכנסים בחדר הישיבות.

חצי שעה מאוחר יותר מגיע המועמד הראשון לאימון נבחרת ישראל, ניר קלינגר. "יש לי ניסיון של 11 שנים בנבחרת, חלק מהשנים כקפטן", הוא מספר לתקשורת על מה שיגיד בוועדה. "אני מאמין שאוכל לתרום לה. אני לא יודע אם זה יהיה התפקיד שלי. אני לא שם לב למה שכתוב בתקשורת על מועמדים כאלה ואחרים, זה לפעמים מונע מאינטרסים מסוימים ואני מבין את זה", הוא ממשיך וחוזר להלך הרוח הנכון לוועדה. "לצערי, בשנים האחרונות הנבחרת לא במקום שאני חושב שהיא צריכה להיות, אני חושב שאפשר לתקן את זה".

זמן לא רב אחריו מתייצב רן בן שמעון, חמוש במצגות ובנחישות. הוא נראה ממוקד ומוכן, אך מסרב לחלוק מה הוא מתכנן להציג בפני הוועדה. "מה הבאתי אתי? פאי תפוחים", חייך. לא לגמרי בטוח כי מדובר בטקטיקה שגויה — להגיע אל לב הוועדה דרך הבטן. 

כל מועמד זכה ל־40 דקות להציג את משנתו. 39 דקות לאחר שנכנס, יוצא קלינגר. במקומו ממהר להיכנס בן שמעון. "עשיתי סוג של מצגת, היתה שיחה טובה והם שאלו שאלות", שיתף קלינגר בחוויה. "לדעתי הם לא קיבלו עוד החלטה", העריך אחרי שהיה היחיד שהוועדה פגשה, "מה הסיכוי שלי באחוזים? אני חלש במתמטיקה".

קלינגר, היום במשרדי ההתאדחות. חסך לוועדה דקהצילום: ניר קידר

אם קלינגר חסך לוועדה דקה, בן שמעון שטח את משנתו בפניה במשך למעלה משעה. לטובת קלינגר נעשה את החישוב — חריגה של יותר מ־50% מהזמן הקצוב. "שאלו שאלות ענייניות, עניתי מה שאני חושב", סיכם בן שמעון. "את מה ששאלו אותי אשמור לעצמי. כשבאים אנשי ההתאחדות לפני קמפיין אז נראה לי לגיטימי שבאים לשאול שאלות ורוצים לדעת מה החזון של המאמן ולדעת איך הוא רואה את הדברים, זה לא מבזה או משפיל. באתי לפה בגאווה".

ואיך היה פאי התפוחים?
"אה, אתה עוקב. יפה, אתה בסדר אתה".

מה ענית על השאלה הקבועה "מה המגרעה הכי גדולה שלך"?
"יש לי יותר מדי מגרעות. אני צריך לשבת אתך לשיחה ארוכה ונעבור על כולן".

בינתיים הגיע דווקא מאמן מטמרה, שתחילה הכריז כי הוא נכנס להציע את עצמו לתפקיד עוזר המאמן, ולאחר מספר דקות יצא עם סל שי לחג הפסח, חילק שוקולדים לעוברים והשבים, והודיע כי לא יהיה מאמן הנבחרת, אך מבחירתו. מיד אחריו הגיע אלישע לוי, המועמד המוביל, שלא חשש להודות כי הוא "מאוד מקווה שאני המועמד המוביל".

בן שמעון, היום. "זה לא מבזה או משפיל. באתי לפה בגאווה"צילום: ניר קידר

קצת יותר מ־40 דקות לאחר מכן התייצב שוב אלישע מחוץ לדלת הוועדה והתפנה לספר על האסטרטגיה שבה נקט בדרך לנבחרת. "אחרי הרבה מאוד שנים שעבדתי רצוף, השנה החלטתי מרצון ובצורה מודעת לא לעבוד. סימנתי את נבחרת ישראל והתעסקתי רק בזה. אחכה בסבלנות להחלטה ונראה מה יקרה. אני מכבד את הוועדה, הרגשתי טוב, אני מקווה שזה יספיק. אם אאמן את הנבחרת זו תהיה הגשמת חלום".

בזמן שלוי היה בוועדה, הגיעו בזה אחר זה אלי אוחנה, שסרב לדבר עם התקשורת, וגיא לוזון, שהסכים רק להגיד "בהצלחה לכולנו" תוך שהוא נעלם במעלית. בינתיים הופיע הקוון הצבעוני דן אוצ'ניק, שנכנס וחזר אל המבואה פעמים רבות, עד שהתפנה לעשות סלפי עם שלל אנשי התקשורת מאחוריו כשהוא לבוש בחולצה של נבחרת רומניה.

לוזון, שהגיע ב־12:30 לאחר שלא עודכן על העיכובים בלו"ז, כבר בא להיכנס לאחר יציאתו של אוחנה, אלא שהודיעו לו כי ייאלץ לחכות עוד קצת. חברי הוועדה נקראו להרמת כוסית לכבוד פסח. כשהסתיימה הרמת הכוסית, הוחלט שאם כבר נעצר הרצף, הם ייצאו להפסקת צהריים. וכך, שעתיים וחצי לאחר שהגיע, זכה לוזון להיכנס. כשעה לאחר מכן יצא מחויך מאוזן לאוזן והבטיח לכולם ש"הכל בסדר".

בסופו של היום הארוך, החליטו חברי הוועדה שלא להחליט. הבוקר יתכנסו שוב ויבחרו. רוזן סיפר כי "שמענו את כולם, נישן על זה בלילה ונחליט מחר (היום). עושה רושם שייבחר מאמן אחד ולא שניים". בקיצור, ניתן רק להבטיח כי המאמן לא יהיה מטמרה, ולא דן אוצ'ניק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ