מינהלת הליגה החליטה: קבוצות עם יותר רייטינג יקבלו יותר כסף

החל מהעונה הבאה כ-30% מכספי המינהלת יחולקו בהתאם למספר המצלמות שצילמו את משחקי הקבוצות. הפערים צפוים לעמוד על כשלושה מיליון שקל בשנה

דור בלך
דור בלך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שחקני הפועל רעננה מאוכזבים
בהפועל רעננה נדהמים מהגזרות החדשותצילום: שרון בוקוב

בישיבת מינהלת הליגה שהקיימה הבוקר (שלישי), התקבלו מספר החלטות לגבי אופן חלוקת כספי המינהלת לקבוצות ליגת העל והלאומית. 50% יחולקו באופן שוויוני לכל המועדונים, בעוד 30% יחולקו על בסיס רייטינג שייקבע על פי ניקוד מצטבר שיוענקו ביחס למספר המצלמות שצילמו במשך העונה את משחקי הקבוצה. כלומר, הקבוצות שישודרו הכי הרבה וידורגו על ידי זכייניות השידור כמעניינות יותר, יקבלו סכומים גבוהים יותר. 20% נוספים יחולקו על סמך הישגים ספורטיביים, לפי מפתח של מענק של הנע מכ-1.32 מיליון שקלים לאלופה ועד כ-430 אלף שקלים לנועלת הטבלה.

חישוב הרייטינג נעשה על פי תנאי מכרז זכויות השידור החדש, ובו מחויב הזכיין בכמות מצלמות לכל משחק בהתאם לחשיבותו. המשחק המרכזי מצולם ב-12 מצלמות, בעוד השביעי בחשיבותו בארבע בלבד. בסיום העונה יחושבו כמות המצלמות שצילמו את הקבוצה בכל משחקיה, ועל פי זה יקבע כמה כסף תקבל. עד כה חולקו זכויות השידור שווה בשווה בין הקבוצות, בעוד החלוקה לפי רייטינג והישגיות היתה רק לגבי כספי השיווק של הטוטו.

על פי התחשיב שהציגו בישיבה המינהלת, ההבדל בתקצוב בין הקבוצה בעלת הרייטינג הגבוה ביותר לזו עם הנמוך ביותר, יעמוד על כשלושה מיליון שקל בשנה. כך, לדוגמה, קבוצת תחתית ללא הרבה אוהדים דוגמת מכבי פתח תקוה של 2014, תקבל כ-4.2 מיליון שקלים. מכבי תל אביב של שנה שעברה היתה מקבלת מעל לשבעה מיליון שקלים.

כמו כן, יוענקו תמריצים תפעוליים על התנהלות נכונה. קבוצות הליגה יתוגמלו בכ-15 מיליון שקלים כנגד עמידה ביעדים, שכל תפקידם לשפר את המוצר לאוהדים במגרש ולקהל הצופים בבית. בין היתר יתקבלו תמריצים על תפעול מערך דוברות, שיווק וניו-מדיה, עמידה בכללי מינהל תקין, מינוי קצין קשר לאוהדים. שיפור איכות המוצר הטלוויזיוני (הושבת קהל מול מצלמות וכו'), הפעלת מערך דיילות להושבת קהל ועוד. חמישה מיליון שקלים נוספים יוענקו עבור ניהול ותפעול מחלקת הנוער ועמידה בסטנדרטים, כפי שייקבע בהמשך על ידי ועדת היגוי.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ