דור בלך
דור בלך

הפועל באר שבע קיימה היום (חמישי) את מסיבת העיתונאים האחרונה שלה לעונה, לפני המשחק שיכריע את גורל האליפות מול סכנין בשבת. מסיבת העיתונאים התקיימה באשדוד, לשם יצאה הקבוצה למחנה אימונים בן שלושה ימים. "הצוות וההנהלה, החלטנו יחד, לצאת למחנה אימון באשדוד ולגבש עוד קצת את החבר'ה", הסביר ברק בכר את ההחלטה, "המטרה היא מקצועית טהורה, להכין את כולם לקראת סכנין, יריבה טובה מאוד. עשינו יומיים אינטנסיביים ואני מרגיש שאנחנו יודעים מה לעשות בכל רגע במשחק. עם כל מה שמסביב, צריך לשחק כדורגל ולנצח את המשחק ואנחנו קבוצה מספיק טובה בשביל לעשות את זה".

"המסקנות מהמשחק בחיפה הן שצריך לנצח", המשיך המאמן לצד המקצועי. "יכול להיות שבמשחק הקודם היינו קצת מבולבלים, תיקו טוב, תיקו לא טוב, זה היסטוריה. עכשיו אנחנו יודעים שחייבים לנצח כדי לקחת אליפות. סכנין לא יתנו לאף אחד מתנות, הם יילחמו כמו שהם צריכים לעשות. לא אתייחס גם לקבוצות אחרות, כולם ספורטיביות והוכיחו את זה בפלייאוף העליון. לא ניצחנו את סכנין בטרנר, בנתניה דווקא כן במשחק טוב וצריך לנצל את הנקודות הטובות שלנו כדי לנצח".

אליניב ברדה. "אני מתמקד רק במשחק ולא מכניס את עצמי למתחים"צילום: שרון בוקוב

המאמן המשיך: "סכנין תבוא משוחררת עם שחקנים מסוכנים ומצוינים. הם יבואו להילחם ולא לתת לנו את המשחק. בבית, עם הקהל, אנחנו רוצים לפתוח חזק ולנצח, כולם יודעים למה. אנחנו מוכנים לכל דבר. אנחנו צריכים לנצח את המשחק האחרון בבית כדי לקחת אליפות, מה שקורה במקומות אחרים לא רלוונטי מבחינתנו. משיחות עם השחקנים, אני מבין שהקהל מאוד דוחף ותומך".

"כשאתה מפסיד אחרי כל כך הרבה זמן, ובמשחק שאתה יכול לקחת בו אליפות, טבעי שתהיה אווירה פחות טובה, בטח אחרי הפסד בדקה כזו", התייחס בכר לאווירה בקבוצה, "יום אחר כך כבר הרמנו את עצמנו, זה שבוע כל כך חשוב. המחנה מצוין, האווירה טובה וכולם באנרגיות נכונות ומאמינים שנבוא מוכנים ונעשה את זה".

אליניב ברדה הגיע אף הוא למסיבת העיתונאים, אך הצהיר כי: "אני לא חושב שלפני משחק כזה צריך לדבר יותר מדי. כל מה שהיה עד עכשיו, מאחור ונשאר עוד משחק אחד, בבית ואני בטוח שהקהל ידחוף. המטרה ברורה, צריך לנצח. אם אנחנו משיגים את התוצאה, הקהל דוחף אותנו בצורה מדהימה וגם בתוצאות פחות טובות הם מעודדים. זה לחץ חיובי, אנחנו מתמודדים איתו כל העונה".

"אנחנו מנסים להתנתק", המשיך הקפטן, "אנחנו קרובים, אבל נשאר משחק שאנחנו צריכים להכריע. אני מתמקד רק במשחק ולא מכניס את עצמי למתחים וכך גם שאר השחקנים צריכים לעשות. בכדורגל אין מגיע, ננסה לעשות מה שעשינו כל העונה. אני מקווה שיהיו לנו חדשות טובות, אבל נהיה עסוקים בעצמנו. אנחנו פה במחנה בגיבושון כזה. זה קרה במהלך העונה ובאנו מצוין לליגה".

גם במכבי תל אביב ערכו הבוקר מסיבת עיתנואים לקראת סוף השבוע הגורלי שמחכה לקבוצה. "כל מה שאנחנו יכולים לעשות זה לנצח את המשחק שלנו ואחריו נראה מה באר שבע עשתה", אמר פטר בוס, "השחקנים יודעים מה המצב כרגע וברור שזה משפיע על כולם. זה המשחק האחרון של העונה בליגה וקודם כל, נרצה לנצח אותו. הייתי שחקן הרבה זמן ואני שונא להפסיד. בתור ספורטאי, אתה אף פעם לא רוצה להפסיד ואני בטוח שהשחקנים של סכנין יהנו ממשחק באיצטדיון מלא ובאווירה נהדרת. אם באר שבע תנצח, היא תזכה ובתור שחקן, לא הייתי רוצה שיחגגו מולי אליפות ואני בטוח שגם השחקנים של סכנין לא רוצים את זה".

ההולנדי המשיך: "שחקנים גדולים נשארים רעבים ורוצים עוד ועוד תארים. רואים את זה על השחקנים שלנו, והם צריכים להראות שהם עדיין רעבים. התואר הראשון לא בידיים שלנו, אנחנו צריכים לנצח את מכבי חיפה ולקוות לטוב. התואר השני בשליטתנו המוחלטת, גמר הגביע. אנחנו צריכים להראות שיש לנו את המנטליות הנכונה לזכות בתארים ואני כל הזמן אומר את זה לשחקנים שלי".

פטר בוס. "אנחנו צריכים לנצח את מכבי חיפה ולקוות לטוב"צילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ