עבאס סואן מועמד להיות המאמן הערבי הראשון בנבחרות ישראל

עבאס סואן, קפטן בני סכנין ושחקן נבחרת ישראל לשעבר, מועמד לקבל את אחת מנבחרות הנערים של ישראל. כיום משמש סואן כמנהל המקצועי של מחלקת הנוער של סכנין ואחראי על איתור ילדים כישרוניים בצפון הארץ כחלק מפרויקט של ההתאחדות לכדורגל

דור בלך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עבאס סואן
עבאס סואן. לכולם יש מחויבות להיאבק בגזענות. אם בית"ר תחליט לצאת לדרך הזאת, היא תמצא הרבה תומכים, ואני אהיה הראשון ביניהםצילום: אוליבייה פיטוסי

האם ימונה לראשונה בהיסטוריה מאמן ערבי לנבחרת כדורגל ישראלית? ועדת האיתור למציאת מאמנים לנבחרות הצעירות של ההתאחדות לכדורגל נפגשה עם המועמדים לתפקידים השונים, ואחד השמות הבולטים לקבל את אחת מנבחרות הנערים הוא עבאס סואן. קפטן בני סכנין ושחקן נבחרת ישראל לשעבר פרש מכדורגל לפני כשש שנים ועבד מאז כמנהל המקצועי של מחלקת הנוער של סכנין. 

מועמדותו של סואן נתמכת ככל הנראה בשל העובדה כי בשנים האחרונות ישנם כישרונות רבים שמגיעים מהמגזר הערבי, בעיקר בגילים הצעירים יותר, ואחוז ניכר משחקני הנבחרות הצעירות הם ערבים.

סואן מועסק כיום על ידי ההתאחדות לכדורגל, והוא אחראי על איתור שחקנים מתחת לגיל 14 בצפון הארץ כחלק מפרויקט שהחל בשנה שעברה להקמת נבחרת לאומית החל מגילי ילדים. מטרת הפרויקט הוא איתור כישרונות צעירים מרחבי הארץ וגיבושם לנבחרות, על מנת שישחקו יחד מגיל צעיר מאוד ויכירו, יתרגלו למבנה הנבחרות ויזכו לתכני ואימוני העשרה. כיום קיימים שלושה מרכזים כאלו בארץ, ובהתאחדות מעוניינים לפתוח שניים נוספים, באזור הערבה ובגליל העליון.

לאחרונה הלינו מאמני הנבחרות הצעירות על עיכוב בתהליך סבב המינויים, בשל העובדה שהמנהל הטכני החדש, ניר לוין, עסוק בפרשנות טורניר היורו ורק כעת, לקראת סיום הטורניר, התפנה לשוב ולעסוק בנושא. המועמד המוביל למשרה הבכירה בנבחרות הצעירות, מאמן הנבחרת הצעירה, הוא מרקו בלבול, שיחליף את אריק בנאדו שעזב כדי לאמן את בני יהודה.

עבאס סואן כובש את שער השוויון הדרמטי נגד אירלנד

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ