לראשונה מונה מאמן ערבי לאימון נבחרת ישראל

סאלח חאסרמה רשם היסטוריה כשמונה למאמן נבחרת נערים ב'. אליו הצטרפו, מרקו בלבול שמונה למאמן הנבחרת הצעירה ואלון חזן אשר קודם לאימון נבחרת הנערים

דור בלך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סאלח חסארמה על ספסל האימונים
דור בלך

הוועדה לאיתור מאמנים של ההתאחדות לכדורגל קיבלה את החלטתה לגבי איוש מאמני הנבחרות הצעירות והידעה על מינויו של מרקו בלבול כמאמן הנבחרת הצעירה. אלון חזן, שאימן את נבחרת הנערים, קודם לתפקיד מאמן נבחרת הנוער. גדי ברומר מונה למאמן נבחרת נערים א', וסאלח חסארמה למאמן נבחרת נערים ב'. עופר פביאן שאמור היה להמשיך בתפקידו כמאמן נבחרת נערים ב' ימונה במקום זה למנהל המקצועי של הנבחרות הצעירות ולאחראי על פרויקט המצוינות.

הועדה כונסה מלכתחילה לאחר שניר לוין מונה למנהל הטכני של הנבחרות הצעירות והחליט כי אלי אוחנה לא ימשיך בתפקידו כמאמן נבחרת הנוער. עוד קודם לכן החליט מאמן הנבחרת הצעירה, אריק בנאדו, להתפטר מתפקידו כדי להתמנות לתפקיד מאמן בני יהודה.

סאלח חאסרמה יהיה למאמן הנבחרת הערבי הראשון. בשנים האחרונות ישנם כישרונות רבים שמגיעים מהמגזר הערבי, בעיקר בגילים הצעירים יותר, ואחוז ניכר משחקני הנבחרות הצעירות הם ערבים.

עוד קודם לכן עלה שמו של עבאס סואן, שאף רואיין לתפקיד, אך לבסוף הוחלט כי הוא ימשיך בתפקידו כאחראי על איתור שחקנים מתחת לגיל 14 בצפון הארץ כחלק מפרויקט שהחל בשנה שעברה להקמת נבחרת לאומית החל מגילי ילדים. בנוסף למרכז שמנהל כעת באיזור עמק עפולה, יפתח מרכז נוסף בגליל העליון, גם כן בניהולו. מטרת הפרויקט הוא איתור כישרונות צעירים מרחבי הארץ וגיבושם לנבחרות, על מנת שישחקו יחד מגיל צעיר מאוד ויכירו, יתרגלו למבנה הנבחרות ויזכו לתכני ואימוני העשרה. כיום קיימים שלושה מרכזים כאלו בארץ.

"אני שמח על בחירת הצוות המקצועי שילווה את נבחרות ישראל הצעירות בעתיד. אתגר רציני עומד בפנינו ואני כבר מצפה לתחילת העבודה ולשיתוף הפעולה".צילום: ניר קידר

המלצת הוועדה תובא לאישור הנהלת ההתאחדות בישיבתה הקרובה.

ניר לוין: "אני שמח על בחירת הצוות המקצועי שילווה את נבחרות ישראל הצעירות בעתיד. אתגר רציני עומד בפנינו ואני כבר מצפה לתחילת העבודה ולשיתוף הפעולה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ