חשש בבאר שבע: אופ"א עלולה לא לאפשר לה לארח בביתה

האצטדיון עומד בתנאי אופ"א, אך העיר עצמה לא - כי יש בה רק מלון אחד בסטנדרטים הנחוצים, במקום השניים הדרושים. שופטי המשחק אתמול לנו בירוחם, נציגת אופ"א - שתעביר היום את הדו"ח בעניין לארגון - נאלצה לישון בטרקלין המלון של אולימפיאקוס

דור בלך
דור בלך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפועל באר שבע נגד אולימפיאקוס
הפועל באר שבע נגד אולימפיאקוס. תנדוד לטדי?צילום: ניר קידר

האם הפועל באר שבע תאלץ לארח את משחקי ליגת האלופות, אם תעפיל, וכן את הפלייאוף, מחוץ לביתה? נציגת אופ"א שהגיעה לעיר השבוע על מנת לבדוק האם היא עומדת בתנאים לארח את משחקי המפעל תעביר היום את הדו"ח שלה לארגון. על אף שהאיצטדיון בעיר עומד בתנאים, העיר עצמה דווקא לא, משום שיש בה רק מלון אחד העומד בסטנדרטים של ליגת האלופות, בעוד עיר מארחת צריכה להכיל לפחות שניים - אחד לקבוצה האורחת ואחד לצוות השיפוט והתפעול של המשחק, ורצוי אף שלושה בכדי שיהיה מלון גם לקבוצה הביתית.

למעשה צוות השיפוט במשחק אמש נאלץ לישון במלון בירוחם בכדי לא לחלוק את המלון עם אולימפיאקוס. נציגת אופ"א עצמה כן חלקה את המלון עם אולימפיאקוס, אך נאלצה לישון בטרקלין העסקים של המלון שהוסב לחדר במיוחד עבורה.

על אף ההעדפה הברורה כי המלונות יהיו בסמוך ככל הניתן לאיצטדיון, על פי התקנות של אופ"א למקרה בו שתי קבוצות מאותה עיר העפילו לליגת האלופות, עיר מארחת נחשבת לרדיוס של 50 ק"מ מהאיצטדיון. המלון בירוחם נמצא במרחק של כ-50 ק"מ מהאיצטדיון ובבאר שבע מקווים כי עקב כך יאושר להם לארח בעיר.

ההערכה היא כי לפחות את הפלייאוף יאשרו לאלופה לארח בביתה, אך טרם ידוע מה יהיה באשר לשלב הבתים, אם תצליח באר שבע להעפיל אליו. אם לא יאושר לה לארח בביתה, היא תארח את המשחקים באיצטדיון טדי בירושלים, מה שעשוי לתרום לה כלכלית שכן תוכל למכור יותר כרטיסים לכל משחק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ