נבחרת ישראל החלה בהכנות לקראת איטליה, אלישע לוי: "ניתן הכל ולא רק בדיבורים, גם במעשים"

מאמן הנבחרת השתדל לשמור על פרופיל נמוך לקראת המפגש עם איטליה בשבוע הבא בחיפה: "פה כל הזמן מרימים ציפיות ואז מתפנצ'רים. אנחנו צריכים לבוא בצורה ריאלית". הנבחרת ניצחה במשחק אימון מקוצר את הנבחרת הצעירה 0-1

דור בלך
דור בלך
אלישע לוי
לוי. מוריד ציפיותצילום: ניר קידר
דור בלך
דור בלך

נבחרת ישראל החלה היום (שלישי) את הכנותיה לקראת פתיחת מוקדמות גביע העולם, ביום שני בחיפה מול איטליה. "בכדורגל צריך לדעת להיות אופטימי", התייחס המאמן אלישע לוי לסיכוי לעלות למונדיאל, "אחד הדברים שקורים פה כל הזמן זה שמרימים ציפיות ואז מתפנצ'רים. אנחנו צריכים לבוא בצורה ריאלית ולא לוותר מראש. אי אפשר לדעת מה יקרה".

על היריבה הראשונה הוסיף לוי: "איטליה היא אחת הנבחרות הטובות, היא הוכיחה את זה ביורו האחרון. בכדורגל תמיד יש סיכוי. אני רוצה לראות נבחרת מחויבת שלא תתבטל בפני אף נבחרת, עם כל הכבוד לאיטליה".

בנוגע לשחקנים שזימן ביקש לוי להבהיר: "כשאני בוחר סגל, זה אחרי הרבה מאוד מחשבה, מעקב של שלושה חודשים. עקבנו גם במגרשים, גם בעזרת אמצעים, כדי לדעת את כל הנתונים על השחקנים. זה לא היה פשוט, נשארו בחוץ כמה שחקנים טובים מאוד. אני חושב שאלה השחקנים המתאימים כרגע למשחק הנתון".

על כך שנמנע מהצערה משמעותית חרף הסיכוי הנמוך להגיע לגביע העולם, הוסיף: "לי תמיד יש דרך ותהליך. אני חושב שגם בנבחרת זה נכון. כשמדברים על הצערה צריך לעשות את זה בצורה מסודרת. היום הגיל הממוצע בנבחרת הוא 25–26, אבל יש לנו בסגל שוער בן 35, אז זה תהליך. צריך להסתכל על המטרה העכשווית וגם להסתכל קדימה, ואני בהחלט עושה את זה".

"אני רוצה נבחרת תחרותית, שתיתן את המקסימום", אמר לוי, "אחד הדברים שלמדתי הוא שקהל מתחבר למי שנותן את הכל. אנחנו ניתן הכל, לא רק בדיבורים, אלא גם במעשים. אני מקווה מאוד שמהגישה הזו נתקדם ונפתיע".

לאחר מסיבת העיתונאים של לוי נערך משחק אימון בן שעה בין הנבחרת לנבחרת הצעירה. את השער היחיד במשחק כבש לזכות הנבחרת הבוגרת רועי קהת, בדקה ה-52.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ