המשחק של ישראל באלבניה הועבר עיר עקב התרעות לפיגועים, ארבעה נעצרו

המשחק שייערך במוצאי שבת הוזז מהעיר שקודרה לאיצטדיון סמוך לטיראנה, אחרי שבימים האחרונים ערכו כוחות הביטחון האלבנים מספר מעצרים. מספר המאבטחים שיצטרפו לנסיעה - פי שלושה מהרגיל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טל בן חיים, אלירן עטר, בן שהר, אלי דסה ומאור בוזגלו באימון
טל בן חיים, אלירן עטר, בן שהר, אלי דסה ומאור בוזגלו באימוןצילום: ניר קידר

משחקה של נבחרת ישראל מול אלבניה, שאמור היה להערך בשקודרה, יועתק לאיצטדיון באלבסן, הסמוכה לבירה טיראנה, בעקבות התרעות בטחוניות על פעילות מתוכננת של ארגוני טרור נגד הנבחרת במהלך שהותה במדינה המוסלמית. בתקשורת המקומית אף דווח על מספר מעצרים שבוצעו בימים האחרונים.

המשחק אמור היה להערך בשקודרה היות והאיצטדיון בטיראנה נמצא בשיפוצים, אלא שכוחות הביטחון האלבנים הודיעו כי יתקשו לאבטח את המשלחת הישראלית בשקודרה. 

ארבעת העצורים באלבניה נעצרו בשבת ליד הגבול עם קוסובו, לאחר מידע מודיעיני קונקרטי שנמסר לשלטונות האלבניים משירותי הביטחון הטורקיים, כך סיפר ל"הארץ" כתב העיתון "פנורמה" האלבני. לפי המידע, אספו הארבעה חומרי נפץ והתכנית שלהם היתה לנסות ולהכניסם לאיצטדיון בשעת המשחק. 

מדובר בארגיס פאסיליה, ספר במקצועו, באקים פרוטופפה, רופא, ג'זאיר פישטי ומדאט חסאני - כולם מוסלמים מאמינים. דבר מעצרם נשמר בסוד עד היום. הארבעה היו בקשר עם קבוצה של שבעה אנשים שנעצרה בשבוע שעבר בקוסובו בחשד להתארגנות טרור.
פאסיליה ופרוטופפה הם ממאמיניו של אימאם מוסלמי קיצוני מטיראנה, שהואשם בבית משפט בגיוס של יותר מ-70 אנשים כדי שיסייעו לארגון המדינה האיסלמית במלחמה בסוריה.

טאלב טוואטחה וערן זהבי באימון הנבחרת, היוםצילום: ניר קידר
אימון נבחרת ישראל, היום בשפייםצילום: ניר קידר

משטרת קוסובו חושדת כי השבעה שנעצרו בשבת עסקו בתכנון פעולות טרור מתואמות באלבניה ובמקדוניה. השבעה נעצרו בפשיטה בשלוש ערים בקוסובו במקביל למעצרים באלבניה ומעצרם הוארך בחודש.

אלבסן ארנה, המכיל כ-12 אלף מקומות, נבנה ב-1967 ושופץ לפני מספר שנים. באוקטובר 2014 נחנך מחדש במשחק בין אלבניה לדנמרק במוקדמות יורו 2016. זהו האיצטדיון השלישי במדינה, קטן במעט מזה שבו היתה אמורה ישראל לשחק בשקודרה.

עוד קודם להודעה על הזזת המשחק, ערכו הבוקר שחקני נבחרת ישראל שיחה עם אנשי שירות הביטחון שיצטרפו לנסיעה, וקיבלו הנחיות מחמירות במיוחד. השחקנים לא ייהנו מזמן חופשי במהלך כל הנסיעה, אליה יצטרפו מספר מאבטחים גדול במיוחד - פי שלושה מנסיעה רגילה.

באלבניה, בכל אופן, מנסים לשדר עסקים כרגיל. "אנחנו תמיד מכוונים לנצח במשחק", אמר היום מאמן נבחרת אלבניה ג'יאני די ביאסי, "אבל אפילו תיקו מול ישראל יהיה מקובל אם נשחק טוב. אני יודע שלישראל יש נבחרת טובה, כנראה טובה מאתנו".

האיצטדיון באלבסן. מכיל כ-12 אלף מקומות, נבנה ב-1967 ושופץ לפני מספר שניםצילום: Vergogc

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ