דור בלך
שליח "הארץ" לאלבניה

נבחרת ישראל ניצחה בקלות 0-3 את אלבניה אתמול (שבת) במסגרת מוקדמות גביע העולם, אך מסעה הביתה היה קשה הרבה יותר, ולמעשה הוא עדיין לא נגמר. מטוס השכר הפולני של הנבחרת התעכב במשך כחצי שעה, וכשלבסוף יצא להמראה בלם בסוף מסלול ההרצה כשגילה שאחד ממדפיו שבורים ואין ביכולתו להמריא, זכר לנחיתה הקשה במדינה ביום חמישי.

טכנאים הוזעקו למטוס ולבסוף נקרא מטוס חלופי, אך שחקני הנבחרת היו סגורים במטוס המקורקע במשך יותר מ-5 שעות, וניסו להעביר את הזמן. חלקם הצליחו לישון, אך אחרים שמרו על עירנות: אלמוג כהן שלף את האייפד וצפה באירוע ה-UFC והחל להסביר על הספורט לשיר צדק שתחילה לא גילה עניין ובהמשך הפך למעריץ נלהב. כהן התרגש במיוחד מניצחונו של יואל רומרו, שאחיו מתאמן יחד עם כהן ב-MMA וגם אוהד של קבוצתו אינגולשדאט.

שחקני הנבחרת צופים ב-UFC. צהלו כאילו הם הפילו את אלוורזצילום: דור בלך

בן שהר כעס על עצמו שסיים את כל הסרטים והסדרות שהוריד למחשב הנייד בעת השהות במלון. מיכאל אוחנה התמודד במשחקי קלפים עם אלירן עטר וטאלב טוואטחה. ביברס נאתכו השקיע במשחק המנג'ר החדש שיצא לא מזמן ונרכש מיד על ידו. התזוזה הראשונה היתה כשטיטו כלב הגישוש יצא לטיול סביב המטוס כדי לעשות את צרכיו. שלוש שעות אחר כך, עם הנץ החמה, התרחשה נקודת השיא השניה עת שיר צדק סחף אחריו מספר שחקנים לתפילת שחרית. 

לאחר יותר מ-5 שעות שוחררו אנשי הנבחרת מהמטוס אל לאונג' העסקים הלא מאוד מפואר של נמל התעופה בטיראנה. שם, עם הקפה, מתיחת האיברים וחיבור כל הסלולרים, האייפדים והמחשבים לכל שקע פנוי, התפנו אנשי הנבחרת לשתף חוויות. "עברתי מאות טיסות, דבר כזה לא קרה לי. זה פחד אלוהים",  הודה בן שהר.

למאור בוזגלו דווקא יש חוויה דומה. "באתי לנחות באילת, המטוס לא יכל לנחות והסתובב לתל אביב", נזכר תוך שתהה אם אביו, יעקב, שהמריא בטיסה מאוחרת יותר עם קונקשן בטורקיה, יגיע לפניו או לא. "חזרתי פעם מברצלונה והיה מבול. המטוס ניסה לנחות פעמיים, לא הצליח ובסוף נחת ביוון", שחזר ביבראס נאתכו.

שחקני נבחרת ישראל בלאונג' הלא מאוד מפואר בשדה התעופה של טיראנהצילום: דור בלך

הקרב בין קונור מקגרגור לאדי אלוורז ריכז את מירב שחקני הנבחרת סביב האייפד של אלמוג כהן, שפירשן את הקרב במקצועיות גדולה. שיר צדק כבר עבר בשלב הזה מעמדת התלמיד למורה, מסביר לאחרים על עניינים טכנים בקרב. השחקנים התאחדו סביב מקגרגור, ועם הניצחון שלו בנוק אאוט שחררו צעקת שמחה גדולה לפחות כמו לאחר הניצחון אמש.

"בסופו של דבר, ניצחנו ניצחון גדול וכלום לא יכול להרוס לנו את השמחה", סיכם תומר חמד, שכמו עוד מספר שחקנים בנבחרת החמיץ את טיסת ההמשך שלו בגלל העיכוב, "אני לא רוצה לחשוב מה היה פה במקרה כזה אם היינו מפסידים". גם חמד ישמח לשמוע שלבסוף נמצא הפתרון - מטוס פולני שאמור היה להחזיר משלחת של תלמידי תיכון לארץ יחזיר קודם את הנבחרת. התיכוניסטים ייאלצו לחכות קצת.

ובתוך כך, אוהדים אלבנים איימו אחרי המשחק לרצוח את השופט הגרמני דניז אייטקין, כולל באמצעות פרסום נאצות בדף הפייסבוק שלו. "השופט לא היה הבעיה שלנו, ברישה (שוער הנבחרת) איבד את הראש", אמר הבוקר יו"ר ההתאחדות האלבנית לכדורגל בהתייחס למשחק. 

מאמן נבחרת אלבניה, ג'אני דה ביאזי, היה כעוס מאוד הבוקר על ערן זהבי. "כמובן שזהבי עשה הצגה והשפיע על צוות השיפוט", אמר האיטלקי, "אבל השוער שלנו לא היה צריך לעשות את מה שעשה. היריב התנהג כמו בן זונה, אבל הוא לא היה צריך לרדת לרמה שלו".  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ