הדיון בהקפאת ההליכים של הפועל ת"א: כבירי ביקש לעכב את הפחתת הנקודות

נשיא בית המשפט המחוזי, השופט איתן אורנשטיין, מתח ביקורת על ניסיון כבירי למנות את עו"ד רון בר ניר לנאמן מבלי לקבל את הסכמת יתר בעלי המניות, שהושגה בהמשך. הנושים הציגו מועמדים משלהם לתפקיד הנאמן. אורנשטיין ימסור את החלטתו מחר

עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיר כבירי בדיון בבית המשפט המחוזי
אמיר כבירי בבית המשפט המחוזי בתל אביב בחודש שעבר. אין להפועל רוכש בשלב זהצילום: עירד צפריר

בבית המשפט המחוזי בתל אביב התנהל הבוקר (ראשון) הדיון בבקשת הפועל תל אביב בכדורגל להקפאת הליכים בגין חובות הנאמדים ב-100 מיליון שקל. את הדיון ניהל השופט איתן אורנשטיין, שפתח את הדיון בגילוי נאות: "שני בניי הם אוהדי הפועל... הזדעזעתי כשראיתי את רשימת החובות".

אורנשטיין דחה על הסף את בקשת עמותת האוהדים לגישור ואמר כי אין מניעה ממימוש ערבויות צד ג'. באולם השתררה מבוכה כשהשופט מתח ביקורת על בקשתו של אמיר כבירי, בעל זכויות הניהול, למנות את עו"ד רון בר ניר לנאמן. לדבריו, כבירי לא נערך לדיון כראוי ולא הציג ייפוי כוח להגשת הבקשה, שכן הוא מחזיק רק ב-30% מהמניות ואינו בעל שליטה. אורנשטיין הוסיף כי ללא הסכמה של רוב בעלי המניות - לא יהיה הליך הקפאת הליכים וניתן יהיה לבקש את פירוק הקבוצה בלבד.

השופט אורנשטיין בדיון על הפועל תל אביב. פתח בגילוי נאות: "בניי הם אוהדי הפועל"צילום: עירד צפריר

הצדדים יצאו להפסקה ובסיומה מסרה עמותת האוהדים כי היא הסירה את התנגדותה לבקשת הקפאת ההליכים. בר ניר ציין כי גם נאמניו של אלי טביב, המחזיקים ב-20% מהמניות, מסכימים לכך. בא כוחה של העמותה, עו"ד אייל ירקוני, מסר כי חרף הסרת ההתנגדות - העמותה מתעקשת שבר ניר לא יהיה נאמן ותומכת בעו"ד שאול קוטלר, שכיהן בעבר כמפרק הפועל תל אביב בכדורסל.

נציג בנק הפועלים, מנושיה של הפועל, המליץ על קוטלר, מרדכי שלו או ליאור דגן, שהיה מפרק הפועל פתח תקווה בעבר. נציג ארגון השחקנים הציע קמפיין מימון המונים של אוהדי הקבוצה כדי להביא להצלתה. נציג מס הכנסה אמר כי כל תוכנית הבראה להפועל תהיה גרעונית ולכן יש להורות לנאמן להציג בתוך שבוע את תוכניתו, והמליץ על דגן.

נציגו של כבירי בדיון אמר כי מרשו השקיע בהפועל תל אביב 47 מיליון שקל וביקש כי במקביל לצו הקפאת ההליכים יורה גם על עיכוב הפחתת תשע הנקודות ממאזנה של הפועל בטענה שהן "נכס של הקבוצה". "השאלה היא מי יביא רוכש בתוך זמן קצר. זה המפתח להחלטתך", אמר בר ניר לשופט.

נציג ההתאחדות התנגד לבקשה לעכב את הפחתת הנקודות. "כללי המשחק ידועים לכולם והם מנסים להתחמק", אמר. למרות תקנון ההתאחדות, השופט לא פסל את האפשרות שיתערב בעניין במקרה שכן יושג בסופו של דבר הסדר נושים. אורנשטיין ימסור את החלטתו בנוגע לזהות הנאמן מחר ב-11:30.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ