רשמית: הפועל תל אביב תעבור לידיים חדשות - קבוצת ניסנוב

חברת "הראל אחזקות" תפורק. הפעילות תעבור לתאגיד חדש בניהול קבוצת הרכישה אשר תישא בחובות הבינלאומיים של המועדון. בנוגע לעונש הפחתת תשע הנקודות החליט כי העניין ידון בערכאות ההתאחדות לכדורגל. הפועל תמשיך לשחק בליגת העל

עירד צפריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית המשפט המחוזי בדיון על הפועל תל אביב
עירד צפריר

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, הורה בצהריים (רביעי) לנאמני הפועל תל אביב להגיש עוד היום בקשה לפירוק חברת "הראל אחזקות", שבמסגרתה פעל המועדון עד כה. בכפוף לכך, ולהקמת חברה חדשה, יועבר המועדון לידי קבוצת ניסנוב, המורכבת מאנשי העסקים איציק ושרון ניסנוב, זאב גרינברג ומאיר תושב. חוזיהם של השחקנים יישארו בתוקף ויועברו לאחריות החברה החדשה וזו תפעיל את המועדון ותהיה מחויבת לטפל בחובות הבינלאומיים של הפועל. עובדי המנהלה יפוטרו וחלקם יועסק מחדש. החלטה סופית בעניין תתקבל בקרוב.

בתום דיון ארוך נמנע השופט אורנשטיין מלפסוק בסוגיית הפחתת תשע הנקודות ממאזנה של הפועל, וקבע כי העניין יטופל במוסדות ההתאחדות לכדורגל. הוא דחה את בקשתה של קבוצת ניסנוב לבטל את העונש וזו הסירה בתגובה את הבקשה. הסדר העברת הזכויות יבוצע בכפוף לאישור הוועדה להעברת זכויות של ההתאחדות לכדורגל. קבוצת ניסנוב הציעה להפעיל את המועדון במתכונת רזה עד תום העונה, דבר שיאפשר את המשך הניסיונות למצוא רוכש למועדון. המשמעות היא שהפועל תוכל להמשיך ולשחק בליגת העל העונה.

האחים ניסנוב (במרכז בשחור) וזאב גרינברג (למעלה משמאל) בבית המשפט המחוזי, השבועצילום: עירד צפריר

המדריך לקריסת האדומים: פרק א': מסמי סגול ועד הליך הבמבי // פרק ב': הגוורדיה הוותיקה נגד אלי טביב // פרק ג': הסתבכות חיים רמון // פרק ד': נפילת כבירי

ההתאחדות לכדורגל ומנהלת הליגות פרסמו הודעה משותפת שבה בירכו על ההחלטה המאפשרת את המשך פעילות הפועל תל אביב. "פעלנו יחד עם הנאמנים למציאת הסדר שיבטיח את פעילות אחד המועדונים החשובים בכדורגל הישראלי ונמשיך לסייע ככל שיידרש", לשון ההודעה.

מהלך הדיון

בפתח הדיון אמר נאמן הפועל, עו"ד שאול קוטלר, כי "אמש נחתמה הצעה של קבוצת ניסנוב והועברה עוד הצעה מקבוצת עמרני-באדיר. כל היתר שהגיעו והתעניינו נרתעו מהחובות לפיפ"א ולאופ"א. אנו ממליצים על ניסנוב. אין היתכנות להסדר נושים לא משפטית ולא כלכלית". בהתייחס לעונש הפחתת תשע הנקודות אמר קוטלר כי הוא משאיר את העניין לפתחו של בית המשפט. פרקליטה של קבוצת עמרני-באדיר התנגד להעברת הקבוצה לידי ניסנוב ואמר: "בשיטה הזו נחזור להפועל תל אביב הקיימת".

עו"ד שאול קוטלר, השבוע בבית המשפטצילום: טליה קדוש/וואלה ספורט

לדברי קוטלר, הצעת ניסנוב נוגעת לרכישת פעילות הקבוצה בלבד ואינה קשורה לבעלות על המניות. "התביעות והחובות יישארו במסגרת תיק ההקפאה. הופקדו מיליון שקל לחשבון הנאמנות שלנו כערבות וברגע שזה יאושר בהתאחדות - נעביר את הכסף למועדון", אמר קוטלר וציין כי ללא הכסף הזה אין בידי הנאמנים יכולת לממן את המשחק הקרוב. "המפעילים יטפלו משפטית גם בחשיפות של 30 מיליון שקל בחו"ל וינהלו את נושא התביעות בפיפ"א ואופ"א. כל סכום שייכנס - יילך לקופת הנשייה לטובת החובות בחו"ל. השוק מבקש לקבל בנזיד עדשים מה ששייך למועדון (כלומר שחקנים - ע"צ)".

עו"ד אייל ירקוני, שמייצג את קבוצת ניסנוב, אמר: "יחד עם כל הרצון להפעיל את הקבוצה מיידית, הנאמנים יפטרו את כל עובדי המנהלה ואנחנו נעסיק אותם מיידית מחדש. הנאמנים חושפים אותנו לחוב של 30 מיליון שקל ועוד 10 מיליון שקל בנוגע לתפעול עד סוף העונה". ירקוני ציין כי לולא קבוצת ניסנוב כולם היו מפסידים מיליונים וציין כי מכיוון שעונש הפחתת הנקודות הוא "קטליזטור כלכלי", הוא מבקש למנוע את ההפחתה. ירקוני גם האשים את ההתאחדות לכדורגל במצבה של הפועל ואמר כי הבקרה התקציבית לא פיקחה בזמן אמת אחר הערבויות לחובות. "ההתאחדות אשמה בנפילת הפועל", אמר.

נציג ההתאחדות בדיון, עו"ד אפרים ברק, אמר כי האינטרס של ההתאחדות לכדורגל, כמו אינטרס הציבור, הוא שהפועל תמשיך לפעול. "שמחתי לשמוע שיש כוונה לפעול מול חבויות בחו"ל שנמצאות במצב של כמעט אין ברירה. אפשר להילחם בפסקי דין של פיפ"א, אך על הרוכש לקחת בחשבון שזהו סיכון בינלאומי שאחריות הטיפול בו מונחת על כתפיו". לגבי עונש הפחתת תשע הנקודות אמר: "הרציונל הוא הגינות ספורטיבית. הפחתה לא תוריד בהכרח ליגה והחיים מוכיחים שירידת ליגה היא לא תמיד איום. אנו עומדים על כך שלא תהיה התערבות של בית המשפט בעניין". בנוגע להאשמות ירקוני אמר ברק כי הן חסרות יסוד ואין טעם להשיב עליהן. ירקוני חזר בו מאוחר יותר מדבריו.

יו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון (מימין) ועו"ד אייל ירקוני, בשבוע שעבר בבית המשפט המחוזיצילום: טליה קדוש/וואלה ספורט

עו"ד רועי רוזן אמר בשם השחקנים כי הצעת ניסנוב רעה. השופט אורנשטיין התערב בדבריו והבהיר כי קבוצת ניסנוב אימצה את חוזי השחקנים וחוזים חדשים יתנו רק ליתר עובדי המועדון. "אנו עומדים על כך שהוותק של עובדי המנהלה ישמר להם", אמר רוזן. "אי אפשר, זה פירוק", ענה אורנשטיין. שרון ניסנוב אמר כי הכוונה היא להשאיר את כל השחקנים. עם זאת, הוא ציין כי המשכורות של חלק מהשחקנים מופרזות. "לא נרצה להשאיר אותם אצלנו", אמר.

ובתוך כך, אלי טביב, אחד מבעלי הפועל תל אביב לשעבר, הגיש הבוקר תביעה על סך 6.5 מיליון שקל נגד מוני הראל בסוגיית השחקנים אבדג'י וגבריאל דוס סנטוס. זאת בעקבות תביעת בוררות שהוגשה נגדו מצד הפועל ובה הוא יחוייב כמעט בוודאות לשלם לשניים את חוב מהתקופה שבה שיחקו בקבוצה עוד לפני שטביב נכנס אליה. טביב פנה גם למוסד לבוררות בהתאחדות לכדורגל בדרישה לכך שדמי הסולידריות לה זכאית הפועל ממכירת ערן זהבי ממכבי תל אביב לקבוצתו הסינית (כ-900 אלף שקל) יועברו אליו. בעניין זה ציין הנאמן קוטלר בדיון כי נעשו מספר ניסיונות לגבות מהסינים את הכסף, אך ללא הצלחה וכי קבוצת ניסנוב תפנה לפיפ"א.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ