ספורט הארץ

עופר עיני, יו״ר ההתאחדות לכדורגל, התייחס היום (שבת) למשחק מול ספרד ולשאלת המשך העסקתו של אלישע לוי, שחוזהו מסתיים בתום הקמפיין. מהמלון שבו מתאכסנת הנבחרת, זמן קצר לפני יציאתה לשדה התעופה באוביידו לטיסה שתחזיר אותה לישראל, שחרר עיני הצהרה שלבטח תשמח את המאמן. ״מבחינתי, אלישע ימשיך גם לקמפיין הבא״, אמר עיני, ״לא ציפיתי שנעלה למונדיאל. אני מאמין שתהיה לי מלה בעניין ואני מקווה שיתווה דרך. במדינות אחרות זה לקח לפעמים גם שמונה ועשר שנים. לטעמי הוא אחד מהמאמנים הטובים בארץ - הוא מאחד את השחקנים ולוקח את התפקיד ברצינות. אני אוהב את אומץ הלב שלו. הוא לא התבייש להגיד שטעה וממילא לא הכל תלוי במאמן. גם אם היינו מביאים מאמן מהשורה הראשונה בחו״ל, זה לא היה עושה את ההבדל. ספרד היא אחת הנבחרות הטובות בעולם, אם לא הטובה ביותר, ואי אפשר לשפוט את יכולותיו של אלישע בקמפיין שכזה. אם ימשיך זה יעשה רק טוב לנבחרת. צריך יציבות וגם אם לא נסיים במקום השלישי זה לא ישנה את דעתי״.

עיני נשאל גם על הגיבור הטראגי של ההפסד לספרד, השוער אופיר מרציאנו. ״כמו כולנו גם מרציאנו הוא בן אדם״, אמר עיני, ״היה לו יום חלש, זה קורה. הוא לא האשם המרכזי״.

אלישע לוי, מאמן נבחרת ישראל בכדורגל, מדבר אל השחקנים באימוןצילום: ניר קידר

בנושא אחר, עיני הודיע כי ייתכן ויימנע מפתיחת העונה הבאה אם לא תושג תמיכה ממשלתית למלחמה בגזענות ובאלימות במגרשים. ״קבוצות עושה הרבה כדי להילחם במתפרעים״, הוסיף מנכ״ל המינהלת, אורן חסון, ״אבל אנחנו לא יכולים להוביל את המאבק הזה. הגענו למסקנה שאם לא נצליח לרתום את כל הגורמים - ממערכת המשפט ועד למשטרה - למאבק, נשקול האם לפתוח את העונה הבאה. חייבת לקום ועדה בין משרדית לטיפול בנושא״. 

בעניין מהפכת המתקנים בכדורגל הישראלי אמר עיני כי עדיין נותרה עבודה לעשות. ״לקבוצות במרכז הארץ חסר איצטדיונים, ואני מקווה שנצליח לפעול להקמת איצטדיון של 30 אלף מקומות במרכז הארץ״, אמר, ״בלי קשר לשיפוץ המתעכב בבלומפילד. אדחוף בכל הכוח להקמת איצטדיון לאומי שתהיה בו פעילות שוטפת. מכבי תל אביב רוצה להיות שותפה למיזם כזה ברמת השרון כי היא צריכה איצטדיון״. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ