המשטרה בוחנת סרטון שבו תועד אנתוני וארן מבצע אקט מיני באשה

בסרטון נראה חלוץ בית"ר ירושלים כשהוא מבצע את האקט יחד עם שלושה מחבריו, כשהאשה ללא תנועה. אלי אוחנה: "לא ראיתי את הסרטון וגם שלא ישלחו לי". בחלוף שעות הגיבה הקבוצה: מגנים את הסרטון, לא נמהר לקבל החלטה

יהושע (ג'וש) בריינר
אור בוקר
ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנתוני וארן
יהושע (ג'וש) בריינר
אור בוקר
ספורט הארץ

אגף החקירות במשטרה בוחן את האפשרות לפתוח בחקירה נגד אנתוני וארן, שחקנה של בית"ר ירושלים ושלושה מחבריו, שתועדו בסרטון מבצעים אקט מיני באשה בעת שהיא שוכבת על בטנה ללא תנועה. עדיין לא ברור מתי צולם הסרטון, אשר דלף לרשתות החברתיות, שבו נראים הארבעה - וארן, שני שחקנים בליגות הנמוכות ואדם נוסף שזהותו אינה ידועה.

באתרי הספורט השונים דווח כי השחקן אמר לחבריו כי הוא "נבוך ומצטער" וכי עשה טעות. מאמן בית"ר ירושלים, בני בן זקן, אמר במסיבת עיתונאים בצהריים (חמישי) כי בקבוצה לא ראו את הסרטון ולכן לא מתכוונים להגיב על הפרשה. הוא הוסיף כי וארן ישחק בשבת נגד מכבי נתניה. מנהל הקבוצה, אלי אוחנה, אמר לחברת החדשות: "אני לא ראיתי אף סרטון ולכן אני לא יכול להתייחס לנושא. אני גם לא רוצה שישלחו לי, לא רוצה להיות שותף לדבר עבירה". גם בעלי הקבוצה, אלי טביב, אמר כי לא ראה את הסרטון ולכן לא יתייחס לפרשה. 

רק לפנות ערב פרסמה בית"ר ירושלים תגובה רשמית ובה נכתב: "אנו ניזונים ממידע המפורסם בתקשורת וכרגע, משהסתמן שהנושא הועבר למשטרה, נמתין לתוצאות ולא נמהר לקבל כל החלטה לפני כן. מכל מקום, מדובר באירועים שאירעו לכאורה לפני שהשחקן היה בכלל בבית"ר. לכן תמוה בעינינו מדוע קופצים אותם גורמים על העגלה, מנצלים את האירוע, ממהרים לתקוף את המועדון והנהלתו ומייחסים להם עמדות כאלה ואחרות ביחס לאירוע. למותר לציין כי המועדון מגנה כל אירוע מכל מין וסוג שהוא שיש בו משום רמז להטרדה מינית, פגיעה במעמד האישה וכיו״ב".

בהתאחדות לכדורגל שקלו הבוקר אם להעמיד את וארן לדין משמעתי, אך החליטו לבסוף להימנע מכך. זאת, לנוכח העובדה שמדובר במקרה פרטי שלא התרחש באירוע רשמי ולנוכח העובדה שלא הוגשה תלונה במשטרה. "ההתאחדות לכדורגל מגנה בכל תוקף את ההתנהגות המיוחסת לשחקן כפי שהיא עולה מהסרטון. אנו מצפים משחקני כדורגל, ומכל אדם, לשמור על דרך ארץ ועל כבוד הדדי. לאחר בחינה משפטית הוחלט כי אין בדברים כדי לאפשר העמדה לדין משמעתי במוסדות ההתאחדות", נמסר.

מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה, אווה מדז'יבוז', התייחסה אף היא לפרשה ואמרה: "הנהלת בית"ר ירושלים וההתאחדות לכדורגל אשמות בהטרדה מינית לא פחות מאנתוני וארן. החלטתן שלא להתערב בנושא ולא להעמידו אפילו לדין משמעתי מקוממת ואני עומדת על כך שמשרד התרבות והספורט יכפה על ההתאחדות ועל הקבוצה לא רק לנקוט בכל אמצעי הענישה העומדים לרשותם, אלא לפעול בצורה אקטיבית על מנת למנוע מקרים כאלה. אלימות מינית היא פשע פלילי וההסכמה שבשתיקה הופכת את ההתאחדות ואת הקבוצה לשותפות לדבר עבירה. בושה וחרפה שככה נראה הספורט בישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ