אנדי הרצוג מונה למאמן נבחרת ישראל

כוכב העבר האוסטרי, שמעולם לא אימן קבוצת בוגרים, יאמן את הנבחרת - כך החליט הפורום המקצועי, בהמלצת המנהל הטכני של ההתאחדות, ווילי רוטנשטיינר. הרצוג: "זה כבוד גדול עבורי"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנדי הרצוג
ספורט הארץ

כוכב העבר האוסטרי אנדי הרצוג הוא המאמן החדש של נבחרת ישראל: כך החליט הפורום המקצועי שהוקם לשם איתור מאמני הנבחרת. זאת לאחר עשרה חודשים בהם לנבחרת ישראל לא היה מאמן קבוע.

הרצוג, שזכור לאוהדי הכדורגל בישראל מהשער שהבקיע נגד הנבחרת במוקדמות גביע העולם 2002, מעולם לא היה מאמן ראשי של קבוצת בוגרים. אחרי פרישתו ממשחק, ב-2004, כיהן כעוזר מאמן נבחרת אוסטריה, כמאמן נבחרת אוסטריה הצעירה, כעוזר מאמן נבחרת ארה"ב וכמאמן הנבחרת האמריקאית עד גיל 23.

תקציר המשחק בין ישראל לאוסטריה ב-2001, כולל הגול המפורסם של הרצוג

הבחירה בהרצוג נעשתה על פי המלצתו של המנהל הטכני של ההתאחדות, ווילי רוטנשטיינר, והתקבלה ביום שני. היום הושג סיכום עקרוני בין הצדדים ובישיבת הנהלת ההתאחדות הקרובה יובא מינויו של הרצוג לאישור.

האוסטרי הגיב לבחירה: "זה כבוד גדול עבורי והזדמנות נפלאה להוביל את נבחרת ישראל כמאמן ראשי. אני בטוח שאקבל תמיכה מלאה מצד ההתאחדות לכדורגל כדי שאוכל לתרום לקידום הנבחרת ולהצלחתה".

רוטנשטיינר אמר: "אני מכיר היטב את הרצוג, הן כשחקן גדול והן כמאמן מבטיח בנבחרות הצעירות של אוסטריה וארצות הברית וכן כעוזרו של יורגן קלינסמן בנבחרת ארצות הברית הבוגרת. הרצוג מלא תשוקה להוביל את נבחרת ישראל בעתיד הקרוב ואני משוכנע שהתרומה שלו תהיה גדולה. חברי הפורום המקצועי הביעו אמון מלא בבחירתו ויש להם חלק עצום בהצלחת התהליך".

חבר הפורום המקצועי, אלי אוחנה, אמר כי "להרצוג תהיה עכשיו הזדמנות טובה לפצות על שער השוויון ההוא ב-2001 בדקה ה-90. המינוי של ווילי והבחירה בהרצוג לתפקיד מאמן הנבחרת הם חלק ממהלך רחב, עמוק ומשמעותי שמובילה ההתאחדות ואליו יצטרפו בהמשך גורמים מובילים, כדי להעמיד את כל התנאים להצלחת הענף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ