הרשות השנייה: "הריאיון של אופירה אסייג היה אלים ומשפיל, נבחן הטלת סנקציות"

נציב פניות הציבור השיב להפועל רעננה על תלונתה נגד ריאיון ההשתלחות של אופירה אסייג בבעלי הקבוצה אשר אלון, ואמר: "אסייג פגעה בחופש הביטוי של המרואיין, וגם בכללי האתיקה"

עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופירה אסייג. "לא היה מקום לשיח אלים ותוקפני זה"
עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר

נציב פניות הציבור ברשות השנייה, דוד רגב, ענה היום בכתב (שלישי) לקבוצת הפועל רעננה על מכתבה בעניין הריאיון שערכה אופירה אסייג בתכנית הספורט ב- 102FM עם בעלי הקבוצה, אשר אלון. במכתב התשובה ציין רגב כי האזין לקטע המדובר, בו "תוקפת אסייג בחריפות את אלון ואינה מאפשרת לו להשיב על התקפותיה, תוך שהיא צורחת עליו", כלשונו. עוד הוסיף רגב: "השיח החד צדדי לטעמי היה קשה להאזנה. לפרקים הוא היה אלים מילולית, בוטה ומשפיל. לא היה מקום לשיח אלים ותוקפני זה".

רגב אמר אמנם כי "אין חולק על כך שלאסייג יש את הזכות להביע את עמדתה במסגרת חופש הביטוי והיצירה המוקנים לה כעיתונאית ושדרנית", אך הדגיש כי "אותה זכות יסוד ניתנת באותה מידה גם למרואיין העולה לשידור ובמסגרתה חובה לאפשר לו להביע את עמדתו, הגם שאינה נוחה לשדרנית והגם שאינה מקובלת עליה", והוסיף: "במקרה זה פגעה אסייג לא רק בחופש הביטוי של המרואיין שהיא עצמה העלתה לשידור, אלא גם בכללי האתיקה העיתונאים, בכך שלא אפשרה לו להביע את עמדתו בצורה מאוזנת לעמדתה".

אופירה אסייג תוקפת את אשר אלון

0:00
-- : --

לדבריו, בבדיקת הגורמים המקצועיים עלה כי אסייג עברה על כללי הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, בהם "אי מתן זכות תגובה" ו"משדר פוגעני", ובעקבות זאת פתחה הרשות בהליך של הפרה לכאורה נגד התחנה המשדרת, שאם יתקבל, יביא להטלת סנקציות על התחנה שעלולות להגיע לקנסות בגובה עשרות אלפי שקלים.

הנהלת התחנה מסרה לרשות השנייה כי "אין חולק כי אופי השידור המשוחרר ונטול העכבות של הגברת אסייג מוכר לכל, וכי כל המשתתפים בתכניתה הוותיקה מודעים לו ומכירים אותו. אולם נדמה כי היה מוטב לו הדברים שנאמרו היה נאמרים בטון אחר, ומקצתם עדיף שלא היו נאמרים כלל".

עוד נמסר, כי בתוכנית ששודרה יום לאחר מכן הבהירה הגב' אסייג את דבריה ואמרה בין היתר כי לא תכננה להתבטא בצורה זו, וכי ייתכן שלא הייתה צריכה להעלות את מר אלון לשידור. ב-102 אף ציינו כי אייל ברקוביץ', בן זוגה להגשה, אמר לה בשידור כי היא עשתה טעות. שני המגישים אמרו בהמשך כי הם מכבדים את אשר אלון ואת פעילותו. באשר לקרבתה של אסייג לאלי טביב, בעלי בית"ר ירושלים, שעליו הגנה בשידור, נמסר: "ידוע שהגב' אסייג מקיימת יחסי חברות עם מר טביב ומשפחתו וכי היא אמרה זאת לא פעם בעבר ובצורה גלויה". שלשום בשעות הלילה הפגינו אוהדי בית"ר מחוץ לבתיהם של אסייג וטביב. 

בשבוע שעבר הוגשו עשרות תלונות לרשות בעקבות התכנית של אסייג ואיל ברקוביץ', במהלכה ביקשה אסייג לשוחח עם בעלי רעננה אלון, אך לאחר כשתי דקות של השתלחויות חד צדדיות, ללא  מתן אפשרות לאלון לענות, דרשה אסייג להוריד אותו מהקו. "ממתי אתה מלכלך על אנשים בפומבי, ועוד על קולגות כמו אלי טביב", פתחה אסייג את דבריה בעקבות ביקורת שהשמיע אלון, "בשיא הבלגן שלו אתה מוסיף עוד שמן למדורה. הסגנון שלך הוא קלאסה. איזו קלאסה, איזה סטייל". במהרה הטונים עלו ואסייג צעקה: "אתה לא מתבייש? אתה מסית ואתה 'חממן', תתבייש לך ותעוף מהשידור שלי".

מהתחנה נמסר: "רדיו תל אביב יעביר את תגובתו בנושא לרשות השנייה".

בהכנת הידיעה השתתף איתי שטרן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ