בעקבות סרטון: הפועל רעננה תעמוד לדין על הונאת ההתאחדות

תובע ההתאחדות החליט לפעול נגד הקבוצה בעקבות סרטון שקיבל מאיגוד המאמנים, ובו נראים דני בונדר ותמיר כהן מעבירים הוראות באימון, למרות שהם רשומים כאנליסט וכמנהל קבוצה. הקבוצה: "בכל מועדון בארץ ובחו"ל נמצאים מספר אנשי צוות ללא תעודה התורמים לתפעול האימון"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אשר אלון (מימין), הבעלים של הפועל רעננה
ספורט הארץ

תובע ההתאחדות לכדורגל, עורך הדין ניר רשף, החליט להעמיד את הפועל רעננה לדין בגלל ניסיון להונות ולהטעות, בכוונה תחילה, את מוסדות ההתאחדות. לפי הודעת רשף, הקבוצה ניסתה להסתיר את העובדה כי דני בונדר משמש כעוזר מאמן הקבוצה, וזאת לאחר שהוא נרשם בהתאחדות כאנליסט. גם תמיר כהן, מנהל הקבוצה, יעמוד לדין על כך שהעביר הוראות באימון מבלי שהוא מחזיק בתעודת מאמן. 

כבר במהלך העונה שעברה, בעקבות חילופי מאמנים בהפועל רעננה, עמד דני בונדר על הקווים ללא תעודת מאמן. תובע ההתאחדות הזהיר אז את רעננה מפני התנהלות לא תקינה, והחליט שלא להעמידה לדין בגלל המצב אליו נקלעה. 

בונדר חזר לתפקיד העוזר, אך לקראת העונה הקרובה שונו התקנות בליגת העל בנוגע להעסקת מאמנים ומדריכים. כתוצאה מכך החליטו ברעננה להעביר את בונדר, שאינו מחזיק בתעודת מדריך, לתפקיד "אנליסט", וזוהר ברק מונה לעוזר המאמן. 

בשבוע שעבר התקבלה בהתאחדות לכדורגל תלונה מאיגוד המאמנים הכוללת סרטון מאימון הפועל רעננה. בסרטון נראה בונדר מעביר הוראות לשחקנים, וכך גם תמיר כהן, מנהל הקבוצה, אף הוא לא מחזיק בתעודת מאמן. 

בנוסף לכך, בהתאחדות בדקו את החוזה שהופקד בבקרת התקציבים ובו רשום בונדר כאנליסט, אך למעשה מדובר בחוזה של עוזר מאמן. "התנהלותם של הפועל רעננה ובונדר פסולה מיסודה ולוקה בחוסר תום לב מוחלט", כתב עו"ד רשף, "מדובר בניסיון גרוע ולא מוצלח להונות, בכוונה תחילה, את איגוד המאמנים בישראל ואת מוסדות ההתאחדות". 

מהפועל רעננה נמסר בתגובה: "ברור לכל העוסקים בענף כי מדובר על גורמים מקצועיים (לרבות מאמן שוערים, אשר אינו נדרש לתעודת מאמן) המהווים מעין תמיכה תפעולית-טכנית לצוות המקצועי הבכיר לצורך העברת האימון. באימוני כדורגל, בכל מועדון בארץ ובחו"ל, נמצאים מספר אנשי צוות אשר אינם בעלי תעודת מאמן אולם הם תורמים לארגון אימוני הקבוצה, ניהולם ותפעולם".

"המועדון רואה בחומרה את העובדה שאיגוד המאמנים בישראל עשה דין לעצמו עת החליט
לפעול כגוף שיפוטי כאשר קבע קביעות חמורות וקשות (כולן מופרכות ומוכחשות) נגד המועדון", הוסיפו ברעננה, "למעלה מן הצורך, המועדון כופר ומכחיש את כל טענות איגוד המאמנים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ