עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר

בית"ר ירושלים פיטרה היום (שני) את מאמנה גיא לוזון אחרי שבעה מחזורים בליגת העל. אמש, אחרי ה-1-1 החלש מול מ.ס אשדוד, חיכו לחוגג אוהדים רבים מחוץ לאיצטדיון הי"א ודרשו ממנו לפטר את לוזון. חוגג קיים שיחה לילית עם המנכ"ל מוני ברוש ועם אלי אוחנה, בסיומה הוחלט לזמן את המאמן לפגישה שנערכה בשעות הבוקר. לאחריה, יצאה ההודעה על סיום דרכו של לוזון במועדון.

"אני מודה לביתר על התקופה הנפלאה בקבוצה", אמר לוזון לאחר ההודעה, "היו רגעים יפים שאני אזכור, אבל לא תמיד הכל הולך טוב בחיים". הבעלים משה חוגג, שהבטיח לשלם את שכרו של לוזון עד לסיום העונה, מסר: "ההחלטה להיפרד אינה פשוטה כלל וכלל. גיא מאמן כדורגל מצוין ואדם מקסים, יש בינינו חיבור טוב ושיח בריא, אך המצב של הקבוצה והתוצאות מתחילת העונה לא הותירו לי הרבה ברירות ולעתים אין מנוס מפעולות שאינן נעימות. אני מאחל לגיא בהצלחה ובטוח שדרכינו תצטלבנה בעתיד".

בהובלתו של לוזון, בית"ר עמוסת הכישרון והשחקנים המובילים ניצחה רק במשחק ליגה אחד. לזכותה חמש נקודות בשבעה מחזורים, והיא מדורגת מקום אחד לפני האחרון בליגה - פתיחת העונה הגרועה ביותר שלה מזה 50 שנה. כבר אחרי ההפסד במחזור הקודם דיבר חוגג על כך ש"עם תוצאות קשות אני יודע להתמודד, אבל לדרך עקומה הסבלנות שלי נמוכה מאוד. גם גיא לוזון יודע שאם לא יביא תוצאות הוא לא יוכל להמשיך".

אמש, לאחר המשחק מול אשדוד עורר לוזון סערה, כשהתייחס לאי הכללתו של ערן לוי בסגל. "ההחלטה היא אחת הקלות שהיו לי בחיים. שחקן במשקל ובאחוזי שומן שהם לא במושגים של ספורטאי אין לו שום סיכוי לשחק", הצהיר אמש, "מבחינת איכויות וטכניקה הוא שחקן מדהים, אבל בכדורגל צריך לרוץ". דבריו נגד לוי לא התקבלו בעין יפה על ידי חוגג והנהלת המועדון. זה גם היה הראיון האחרון שלו כמאמן בית"ר ירושלים. 

ערן לוי הגיב היום בקצרה על הדברים של לוזון בפוסט באינסטגרם, בו כתב: "שומע בזיונו יידום וישתוק, תולה ארץ על בלימה". קפטן הקבוצה, עידן ורד, כתב: "האחריות היא של כולנו. נעשה הכל ביחד לחזור למקומנו הטבעי".

חוגג עסק בתקופה האחרונה, עוד לפני פיטוריו של לוזון, בחיפושים אחרי מועמדים זרים לאימון הקבוצה. אם הוא לא יסגור במהרה עם אחד כזה, המועמדים הטבעיים לקבלת התפקיד הם המאמנים שכבר עברו בבית"ר בעבר - רוני לוי, ושרון מימר. גם עמיר תורג'מן שאימן לאחרונה את מ.ס. אשדוד ושיחק בבית"ר בעונת 2003/04 מועמד, ונוסף לו גם אופיר חיים, מאמנה של הפועל עפולה מהליגה הלאומית.

במהלך היום קיבל יוסי אבוקסיס פנייה מבית"ר, שבדקה אם המאמן מעוניין להגיע לקבוצה בה שיחק במשך שש שנים (2001-1995). הסיטואציה לא פשוטה מאחר ששתי הקבוצות ייפגשו בשבת הקרובה בטדי במסגרת המחזור השמיני בליגת העל, ובכל מקרה ברק אברמוב לא מעוניין לשחרר את המאמן שחוזהו הוארך בקיץ האחרון לחמש שנים נוספות. אולם נראה שאם אבוקסיס יעביר מסר כי ברצונו לעבור, ייתכן שיחסי החברות הקרובים בינו לבין אברמוב יגרמו לבוס לשחררו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ