ארגון האולטראס של הפועל באר שבע הפסיק את פעילותו בשל "אלימות משטרתית"

ארגון האוהדים Ultrasouth החליט להשעות את פעילותו בעקבות אירועי המשחק מול רעננה, בו נעצרו שישה אוהדים. "חצי מחברי הארגון במעצר/מעצר בית/מורחקים מהאיצטדיון. להגיע למגרשים עכשיו יהיה לשחק בגורל שלנו", כתבו. המשטרה: "קומץ אוהדים שלא שומרים על אווירה ספורטיבית"

עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוהדי הפועל באר שבע, ביחד עם השלט של Ultrasouth
אוהדי הפועל באר שבע, ביחד עם השלט של Ultrasouthצילום: ניר קידר

ארגון האולטראס של אוהדי הפועל באר שבע, UltraSouth, הודיע היום (שני) על הפסקה זמנית של פעילותו בשל "אלימות משטרתית כנגד החברים בו". על רקע ההחלטה הזו, מתכוונים הבעלים של המועדון, אלונה ברקת, והמנכ"ל אסי רחמים, להיפגש עם הפיקוד של מרחב הנגב במשטרה.

בפוסט ארוך בפייסבוק גוללו אנשי הארגון את טענותיהם. "בשנתיים האחרונות עברנו דברים שלא חשבנו שנעבור בכדורגל", נכתב, "אלימות משטרתית שלא לצורך, התנכלות משטרתית בחיים האישיים, ביקורי בתים, ביקורים במקום העבודה, שיחות טלפון ממספרים חסומים ורדיפה יומיומית. עשרות חברי ארגון הורחקו מהמגרשים במהלך השנים בגלל חוק הספורט החדש הקובע כי מותר לעכב אוהד לתחנת המשטרה במידה והוא נראה לשוטר חשוד, או לא בא לו טוב בעין - בעגה המקצועית: 'חשד סביר להפרת הסדר הציבורי'. 

"מעצרי בית, תיקים משטרתיים, בית משפט, עורכי דין וברדק אחד גדול, כאשר בזמן שניהלנו אותו דאגנו לא לתת לו להרוס אותנו, והמשכנו את העשייה שלנו באצטדיון עם תצוגות נפלאות בכמות מסחרית, שהעמידה את הקהל של הפועל באר שבע בטופ העולמי וגרמה למועדון לחשיפה אדירה וגאווה. את העונה האחרונה פתחנו עם שמונה מורחקים. עורך הדין של הארגון הצליח למחוק את כלל ההרחקות שלהם, כמו שהוא יכול למחוק כל הרחקה מתוקף העובדה שמשטרת ישראל מרחיקה אוהדים ללא סיבה! רק כדי להביא עבודה ליחידה החדשה והמיותרת שהיא פתחה מכספי הציבור (היחידה למלחמה באלימות בספורט; ע"צ). לאור העובדה שהתערבנו ולא רצינו להרוס את החיים שלנו, או להכתים את שמנו, והבאנו לעצמנו עורך דין - משטרת באר שבע איבדה את זה. קיבלנו מסרים סמויים וגלויים שהיא תעשה כל שביכולתה כדי למחוק את ארגון האולטרא-סאות'".

ארגון ה-UltraSouth הוסיף הסבר רקע לאירועים האלימים שהתרחשו בשבת באיצטדיון בטרנר במשחק מול הפועל רעננה, שלאחריהם נעצרו מספר אוהדים וארבעה מהם הובאו בפני שופט. "בשבוע שעבר המשטרה החליטה שחולצות שקיימות ביציעים כבר 10 שנים (חולצות עם הכיתוב האנטי-משטרתי "ACAB") הן הבעיה שלה, וקבעה שאסור לבוא איתן יותר. כשהוכחנו לכלל הגורמים כי ההחלטה של המשטרה טיפשית, הם שוב הפסידו ובכך התעצבנו עוד יותר... ביציע חיכו לנו שוטרים סמויים באמצע הגוש המעודד, כשעה לפני המשחק. עוד גוש שוטרים סמויים התמקם מול הגוש המעודד ועשרות שוטרים סמויים נוספים ברחבי היציע הדרומי כולו. מוכנים לקרב, עם רצח בעיניים, רק מחכים למישהו שיפזול לצד הלא נכון. ברגע שהשופט שרק למחצית הקרנבל התחיל. אלימות משטרתית שלא יצא לנו להיתקל בה מעולם, ואנחנו הרבה שנים במגרשים. ראשים של חברי ארגון נבעטו על הרצפה, פרצופים נחבטו על קירות הלובי של היציע הדרומי. חברי ארגון נחנקו עד כדי עילפון ושלוליות דם התחילו לצבוע את הרחבה. באירוע נעצרו שישה חברי ארגון, מחצית מהם כי צילמו את הנעשה. ישנן ראיות של חברי ארגון נעצרים כאשר גופם נקי ממכות, ותמונות שלהם מהתחנה עצמה בהן נראה כאילו עברו לינץ' בשכונה ברמאללה".

לסיכום, הודיעו בארגון כי "נכון לעכשיו אנחנו מורידים פרופיל ועוצרים את הפעילות שלנו באופן זמני. חצי מחברי הארגון במעצר/מעצר בית/מורחקים מהאיצטדיון. לצערנו, אין לנו את היכולת לפקד על הקהל של הפועל באר שבע כמו שאנחנו אוהבים. להגיע לאיצטדיונים עכשיו יהיה לשחק בגורל שלנו. כבר קרו מקרים בעבר שעצרו את האוטובוס שלנו, עצרו אוהדים כבר בחיפוש הגופני ללא סיבה וחיפשו אותנו כדי להביא לחם הביתה. אנחנו מחדדים שוב, עוצרים פעילות. לא מתפרקים, לא נוטשים את הקבוצה ובטח ובטח שלא מחרימים משחקים. אנחנו לא שפני ניסיונות של היחידה החדשה והמיותרת לאלימות בספורט. אנחנו לא שפני ניסיונות של משטרת באר שבע ואנחנו לא שפני ניסיונות של כלל הגורמים המנסים לעזור לנו כדי לקדם את עצמם מול הציבור".

בתגובה על ההאשמות, נמסר ממשטרת ישראל: "מתוקף תפקידה של המשטרה לאכיפת החוק ושמירת הסדר הציבורי גם במגרשי הספורט, פועלת המשטרה למנוע כל פעילות שיש בה משום גילוי אלימות, הסתה, גזענות, העלבת עובד ציבור וכל התנהגות אחרת שעלולה להפר את הסדר הציבורי. משטרת ישראל מאפשרת את חופש הביטוי לכל אדם באשר הוא, וכך גם לאוהדי הספורט, ובתנאי שזו מתבצעת כחוק. אלימות וקללות כלפי שוטרים וכוחות הביטחון, בין אם במלים ובין אם במעשים, מהוות עבירה על החוק, בין אם בהפגנה, ברחוב, באירוע תחת כיפת השמיים או במגרשי הספורט. לצערנו קיים קומץ אוהדים שאינם שומרים על אווירה ספורטיבית במגרשים ומחוצה להם, ומשטרת ישראל תפעל בהתאם ולא תאפשר כל גילוי אלימות, קריאות גזעניות, פגיעה ברכוש והתנהגות אחרת שעלולה להפר את הסדר הציבורי בניגוד לחוק".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ