יש פשרה: הנבחרת תשודר מעבר לקו הירוק, המשחקים יועברו גם בערבית

התאחדות הכדורגל האירופית קבעה שבשל קביעת גוף שידור קטארי, מוקדמות המונדיאל והיורו לא יוכלו להיות משודרים ביהודה ושומרון, ו"כאן" איימו לבטל את החוזה. הפשרה: ב"שטחים מסוימים" המשחקים יועברו ישירות מקטאר

אמנון הררי
אמנון הררי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נבחרת ישראל
אמנון הררי
אמנון הררי

משחקי נבחרת ישראל בכדורגל ישודרו בישראל כרגיל - גם ביהודה ושומרון. התאחדות הכדורגל האירופית, אופ"א, שעמדה תחילה על כך שתאגיד "כאן" ישדר את המשחקים בישראל רק אם ימנע את השידור ביהודה ושומרון, נסוגה מעמדה זו, ובטיוטת חוזה מתוקנת שנשלחה לתאגיד בימים האחרונים התירה את השידור גם מעבר לקו הירוק, בתנאי שב"שטחים מסוימים" - שלפי התאגיד לא הוגדרו בחוזה - יועברו השידורים גם בשפה הערבית, בשידור שיועבר ישירות מקטאר.

בכך, כנראה, חלפה הסכנה שמשחקי הנבחרת במוקדמות היורו והמונדיאל לא ישודרו ברחבי המדינה, סכנה אשר ריחפה בשבועות האחרונים מעל ראשיהם של אוהדי הכדורגל. כפי שפורסם תחילה ב"ידיעות אחרונות", הסערה החלה כש"כאן", שכבר היה במגעים על רכישת הזכויות, ויתר על החוזה בשל הדרישה הזו. עד היום, המשחקים שודרו גם מעבר לקו הירוק, ובתאגיד לא רצו לקבוע תקדים מנוגד לכך.

באופ"א הבהירו אז ל"כאן" כי גוף שידור קטארי, beIN, רכש את הזכויות למשחקים באפריקה ובמזרח התיכון, והוא זה שהביא בסופו של יום לדרישה שהמשחקים לא ישודרו ביהודה ושומרון. אל המאמצים הצטרפה ההתאחדות לכדורגל, שפעלה מול אופ"א כדי לאפשר את השידורים בארץ. בתאגיד הודיעו שיחתמו על חוזה שיאפשר לו לשדר ל"כלל אזרחי ישראל", כפי שנכתב לאופ"א, והוסיפו שהשידורים יוגשו הן בערבית והן בעברית. כעת נראה שהצעתם התקבלה.

מתאגיד "כאן" נמסר בתגובה: "כאן דואגים לשידור ציבורי איכותי ושיוויוני ברדיו, בטלוויזיה ובדיגיטל לכל אזרחי ישראל, בכל מקום, וללא קשר לאזור מגוריהם. אנחנו שמחים לרכוש את זכויות השידור של משחקי נבחרת ישראל במוקדמות היורו והמונדיאל ולהביא לכלל אזרחי ישראל שידור פתוח ובחינם. בהצלחה לנבחרת ישראל במשחק הקרוב מול סקוטלנד ובקמפיין הקרוב שיפתח במארס בשנה הבאה".

מההתאחדות לכדורגל נמסר בתגובה: "ההתאחדות לכדורגל פעלה ישירות מול אופ״א מרגע שהובא לידיעתה הקושי בסיכום על רכישת זכויות השידור. בשיחות של ראשי ההתאחדות עם מקביליהם באופ״א, הוסכם כי יש להמשיך לפעול כעת ובעתיד בהתאם לכללים שהיו עד כה ויש בהם להבטיח שידור לכל אזרחי ישראל. אנו מודים לראשי אופ״א על עזרתם במציאת פתרון, שמונע פעם נוספת כל ניסיון לקשור בין כדורגל לפוליטיקה".

בהכנת הידיעה השתתף עירד צפריר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ