קבוצות הכדורגל הישראלי נושמות לרווחה: הסוף לתשלום על שכר השוטרים

על פי הסכם החדש שנחתם, ינותק הקשר בין הקבוצות לבין עלות השוטרים ובכך יימנעו חיכוכים ארוכי שנים בין ראשי המועדונים לתחנות המשטרה. "מדובר בהסכם היסטורי בעל חשיבות אדירה לכדורגל הישראלי", אמר יו"ר מינהלת הליגות ארז כלפון

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כוחות משטרה במשחק כדורגל, בשנה שעברה
אור בוקר
אור בוקר

הסכם חדש לרפורמה בנושא שיטור ואבטחת משחקי הכדורגל בישראל נחתם היום (רביעי) בין משטרת ישראל, אגף התקציבים במשרד האוצר, משרד התרבות והספורט והמשרד לביטחון פנים. ההסכם נועד להוביל לוודאות בקרב ראשי הקבוצות בכל הקשור לעלויות השיטור במשחקים, ינתק את הקשר בין הקבוצות לתשלום שכר השוטרים ובכך ימנע חיכוכים קבועים בין ראשי המועדונים למפקדי תחנות המשטרה. 

מדובר בבעיה ארוכת שנים שעד היום לא קיבלה מענה הולם. בעקבות החלטת ממשלה מ-1998 נאלצו קבוצות הכדורגל בישראל להתמודד עם עלויות שיטור ואבטחה גבוהות שהובילו כאמור לעימותים מדי שבוע ותלות רבה בתחנות המשטרה הרלוונטיות שקבעו את כמות השוטרים והסדרנים הדרושה בכל משחק. כעת, מקבע ההסכם את עלויות השיטור.

יש לציין כי עם שובה של הפועל תל אביב לליגת העל ובעקבות ההחלטה לאפשר כניסת קהל אורח במפגשים בין בית"ר ירושלים לבני סכנין, צפויות היו עלויות השיטור לגדול משמעותית. בנוסף הוחלט כי בתוך 90 יום יקבעו הצדדים מפתח קבוע של כמות המאבטחים והסדרנים למשחקים, מה שיוביל להפחתת עלויות והקלה כלכלית על הקבוצות. יצוין כי תוקפו של ההסדר יהיה החל מהעונה הנוכחית עד עונת 2020/21 ואף יחול ביחס למשחקים שנערכו העונה טרם החתימה על מסמך ההבנות.

"מדובר בהסכם היסטורי בעל חשיבות אדירה לכדורגל הישראלי", אמר יו"ר מינהלת הליגות ארז כלפון. "ההסכם מסיים כמעט שני עשורים של חיכוכים שבועיים בין ראשי המועדונים למשטרה על עלויות אבטחה ויאפשר לקבוצות לתכנן את תקציבן באופן מסודר תוך שליטה על ההוצאות". 

יו"ר ההתאחדות שינו זוארץ הוסיף: "פעם נוספת מתברר כי הודות לשיתוף פעולה בין כל הגורמים הרלוונטיים אנחנו מצליחים לקדם נושאים חשובים, לייצר סיטואציה טובה יותר ולפעול לטובת הקבוצות, האוהדים והכדורגל הישראלי. המטרה ברורה - לאפשר לקבוצות להשקיע ככל יכולתן בפיתוח הענף, בקידום שחקנים ובהבטחת עתיד טוב יותר לכדורגל שלנו". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ