אור בוקר
אור בוקר

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ, קיים היום (שני) מסיבת עיתונאים בה הציג את מטרותיה של ההתאחדות לשנים הקרובות. בראש דבריו הדגיש זוארץ את החשיבות של הפיכת הכדורגל לפרויקט לאומי שיקבל תמיכה מהמדינה והממשלה. "נפגשתי עם שרת הספורט והתפרצתי לדלת פתוחה, אנשים רוצים לעבוד איתנו ולסייע לנו", אמר. כן הדגיש זוארץ את החשיבות לפתח את התשתיות והחינוך, בין השאר בסיוע שר האוצר.

"האינטרס של כולנו צריך להיות לטובת הכדורגל. המהפכה הנדרשת לא תקרה ביום אחד אבל היא אפשרית", אמר זוארץ. "גם אם יש לא מעט מכשולים ואתגרים, אין לי ספק שנשיג את המטרות שלנו. מבחינה פיננסית אנחנו במצב מצוין, הליקויים תוקנו והפנים קדימה. גם במידה והממשלה לא תסייע לנו, ההתאחדות תפעל בתקציבים שעומדים לרשותה".

זוארץ עמד על החשיבות ליישום התוכנית הלאומית של המנהל הטכני של הנבחרת, וילי רוטנשטיינר ואמר כי יקבל את כל הכלים ליישומה. על פי זוארץ, התכנית צפויה לעלות למדינה כ-150 מיליון שקלים ותכלול בין השאר פיתוח מגרשים, הכשרת מאמנים והקמת תשתיות לתאורה. "זה לא כזה כסף גדול למדינה", אמר. בנוסף, תפעל ההתאחדות בשיתוף המינהלת לשינוי מבנה הליגות ויצירת ליגה שלישית חצי חובבנית וחצי מקצוענית, כשהאופציות הן ליגת מילואים או ליגה לקבוצות ב'; חיוב קבוצות לאקדמיות לפיתוח שחקנים צעירים, ביטול זרים בליגת הנוער, הגדלת מכסת השופטים והשופטות, סיוע לליגות הנמוכות וכן טיפוח ליגת הנשים.

בפן הכלכלי, ציין זוארץ את חיזוק הבקרה התקציבית והחמרת הענישה בצורה דרסטית עד כדי הורדת ליגה. "לא ייתכן שקבוצות ילכו לפירוק, לפעמים פעמיים רצוף, ומנהלים יובילו קבוצות לפשיטת רגל", אמר זוארץ. "הקבוצה בסופו של דבר היא ציבורית וחשוב מאוד שכולם יעמדו בהתחייבויות שלהם. אעשה ימים כלילות כדי שבסופו של דבר כולנו נקבל את השינוי הגדול שאנחנו רוצים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ