בית המשפט קבע: הפועל פתח תקוה עוברת לבעלות אוהדים

עידן חדש במועדון שזכה בעבר בשש אליפויות ומשחק כיום בליגה הלאומית. השופטת עידית וינברג נוטוביץ אישרה את העברת זכויות הניהול לעמותת "הכחולה", שזקוקה לאישור ההתאחדות לכדורגל

אור בוקר
אור בוקר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אוהדי הפועל פתח תקוה. גידול משמעותי בחברי עמותה בימים האחרונים
אוהדי הפועל פתח תקוה. גידול משמעותי בחברי עמותה בימים האחרוניםצילום: ניר קידר
אור בוקר
אור בוקר

בשורות מרגשות לאוהדי הפועל פתח תקוה. שופטת בית המשפט המחוזי מרכז, עידית וינברג-נוטוביץ, אישרה הבוקר (חמישי) את מכירתה של הקבוצה לידיה של עמותת האוהדים "הכחולה". מדובר בתחילתו של עידן חדש עבור המועדון שזכה בשש אליפויות בשנות ה-50 וה-60, ומשחק כיום בליגה הלאומית.

במכרז שננעל ביום ראשון היתה הכחולה היחידה שהגישה הצעה לרכישת זכויות הניהול של המועדון בסכום של מיליון שקל. התשלום הראשון בסך חצי מהסכום יועבר בימים הקרובים, ואילו את היתרה תשלם עמותת האוהדים עד סוף שנת 2019. יש לציין כי השלב האחרון בתהליך העברת הבעלות לידי הכחולה הוא הוועדה להעברת זכויות בהתאחדות לכדורגל, שצפויה לדון בנושא ביום רביעי הבא.

"אנו שמחים לבשר שהשופטת בתיק הפירוק אישרה את הבקשה למכירת הקבוצה לידי העמותה. הצוות המיוחד של הכחולה כבר מכין את כל מה שצריך כדי לעבור את הוועדה", נכתב בהודעת העמותה, שרשמה בימים האחרונים גידול משמעותי במספר חבריה, "אתם תמשיכו להירשם כחברי עמותה ולקרוא לכל אוהדי הפועל להצטרף. הנה זה בא, עושים היסטוריה".  

הפועל פתח תקוה פתחה את העונה עם מינוס 11 נקודות, זאת בשל פירוק הקבוצה בפעם השנייה בשבע שנים. בעונה שעברה, תחת ניהולו של של הבעלים דורון גלנט, לא שולמו במשך שלושה חודשים משכורות לעובדי המועדון ולעובדי מחלקת הנוער. בעקבות בקשה של עובדי מחלקת הנוער, בסוף חודש יולי שעבר מינתה השופטת וינברג-נוטוביץ את עו"ד יצחק יונגר למפרק הזמני של המועדון. לאחר שהעביר אותה בבקרה התקציבית והסיר חשש לירידת ליגה אוטומטית, נפגשו נציגי הכחולה עם עו"ד יונגר, במטרה להוציא את הקבוצה בהקדם האפשרי למכרז. למרות זאת דחה המפרק את פתיחת המכרז מספר פעמים, בטענה למשקיעים פוטנציאליים נוספים שהביעו עניין במועדון. בסופו של דבר עמותת האוהדים היתה היחידה שהגישה הצעה לרכוש את הקבוצה. 

במקביל, עומדת קבוצת כדורגל שנאלצת לתפקד בתנאים כמעט בלתי אפשריים. הפועל פתח תקוה הצליחה אמנם לסגור תוך שישה מחזורים את המינוס בליגה, אבל אז נעצרה התנופה עם רצף של שבעה משחקי ליגה ללא ניצחון, פלוס הדחה מגביע המדינה בידי מ.ס כפר קאסם (שבינתיים עלתה לרבע הגמר). שני ניצחונות רצופים החזירו את הקבוצה למאבק ההישרדות, וכיום היא מדורגת במקום ה-14 המוביל למבחנים. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ