אור בוקר
אור בוקר
גלבאן במדי בני יהודה.
גלבאן במדי בני יהודה. לטענת משרד הפנים, הקשר לא תרם לספורט הישראלי תרומה משמעותית כמו שתרם סטודמאיירצילום: אילן אסייג
אור בוקר
אור בוקר

התפתחות נוספת בפרשת פדרו גלבאן. בית הדין לעררים האריך היום (רביעי) את הצו האוסר על הרחקתם מהארץ של גלבאן ומשפחתו עד להכרעה סופית בערר, וזאת למרות התנגדותו הנחרצת של משרד הפנים. משמעות ההארכה היא שבית הדין קיבל את עמדת המשפחה, שדרשה לא להיות מגורשת עד להכרעה בתיק.

למרות זאת, לדעת באי כוחו של השחקן, עו"ד תומר ורשה וניסים ורסנו, בית הדין קבע ערבות כספית מופרזת, ובעניין זה נמשכים ההליכים המשפטיים.

ראוי לציין שבתגובת משרד הפנים לבית הדין, עלתה לראשונה התייחסות לטענת האפליה של גלבאן מול כדורסלן הפועל ירושלים, אמרה סטודמאייר, ואחרים שקיבלו מעמד בארץ. משרד הפנים הודיע בתגובתו כי לעומת גלבאן, סטודמאייר קיבל אזרחות משום ש"תרם תרומה משמעותית לספורט בישראל" (וללא קשר ל"יהדותו" הנטענת). ואולם כל בר דעת הבקיא ולו מעט בספורט הישראלי, כך לטענת באי כוחו של גלבאן, הכדורגלן תרם תרומה גדולה בהרבה לספורט הישראלי. כך שהדבר מוכיח את התנהלותו הפסולה של שר הפנים, ואם זה המבחן למעמד בארץ – חזקה שבית המשפט יעשה צדק.

עוד הוסיפו פרקליטיו של גלבאן כי גם ביחס לשחקנים האחרים שקיבלו מעמד – אובארוב, מגמאדוב, טרטיאק, בוקולי ואחרים, משרד הפנים לא הסביר בתגובתו מה שונה עניינם מעניין גלבאן, ורק ציין כי נתן להם מעמד "בנסיבות אחרות". "אמירות מעורפלות אלה לא יכולות לעמוד בבית המשפט", אמרו, "אנו משוכנעים שבית המשפט יתקן את העוול ויקבע כי אין להפלות לרעה את פדרו גלבאן ומשפחתו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ