יתמודד נגד המשפחה: עמוס לוזון רכש את הפועל ראשון לציון

מי שעמד בעבר בראש מכבי פתח תקוה יהפוך לבעלים של ראשון לציון, זאת לאחר פגישה לילית עם איל ברקוביץ' ורז קינסטליך, ראש עיריית ראשון לציון. "לוזון הבטיח שיושקעו כל המשאבים הדרושים לקידום מחלקות הילדים, הנערים והנוער", אמר קינסטליך לאחר הרכישה

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמוס לוזון. משפחת ברקוביץ' אאוט, משפחת לוזון אין
אור בוקר
אור בוקר

בעלים חדש להפועל ראשון לציון: עמוס לוזון רכש אמש (שבת) את הקבוצה מידיו של איל ברקוביץ' לאחר פגישה לילית בין הצדדים, ביחד עם ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך. המשמעות המיידית היא שלוזון יתמודד העונה מול הקבוצה המשפחתית עמה הוא מזוהה, מכבי פתח תקוה, בה משמש אחיו אבי כיו"ר ואחיינו גיא כמאמן. בסביבתו של לוזון אישרו כי אכן הפך לבעלים החדש של הקבוצה.

כעת צפוי לוזון לפעול לאישור תקציב הקבוצה ולהסיר את האיום על ירידתה לליגה א'. כזכור, בשל סכסוך מתמשך בין ברקוביץ' לעירייה היא טרם נרשמה לליגה הלאומית. בנוסף, צפוי לוזון לעמוד מול ועדה בהתאחדות שתאשר אותו כבעלים. בשל העובדה ששימש בעבר כבעלים של מכבי פתח תקוה ולא כיהן בתפקיד רשמי בקבוצה במשך שנים, נראה שמדובר באישור פורמלי בלבד. כמו כן, לוזון צפוי לכסות את החובות של הקבוצה מתקופתו של ברקוביץ', הנאמדים בלמעלה ממיליון וחצי שקל.

"אתמול בערב נקראתי לפגישה שהתקיימה בין אייל ברקוביץ' לבין עמוס לוזון, בה ביקשו את הסכמתי להעברת הבעלות לידיו של לוזון", אמר ראש העיר, רז קינסטליך בהתייחסו לנושא הרכישה, "הודעתי להם כי העירייה אינה צד בהסכם, אך עקרונית במידה וכל הבדיקות יוכיחו לנו כי הכל תקין וישנה כוונה מצד הבעלים החדשים לייצר קבוצה הישגית עם חשיבה והשקעה לטווח ארוך, אני והעירייה נתמוך".

קינסטליך התייחס גם לעימות מול ברקוביץ' בנושא המועדון, "כולם היו חשופים בשבועות האחרונים למתקפה האישית שעברתי בנוגע לקבוצה. המתקפה שספגתי לא הסיתה אותי מכוונתי לדאוג לעתידו של המועדון ולקידום דור העתיד של הכדורגל בעיר". קינסטליך הוסיף כי עיקר תמיכתו במהלך נבעה מכוונתו של לוזון לפתח את מחלקת הנוער המקומית: "אמרתי לבעלים החדש כי אני רואה חשיבות עליונה בקידום ופיתוח הנוער והילדים כדור העתיד של הכדורגל הישראלי. מהיכרותי עם עמוס לוזון, מדובר באדם הישגי הדוגל בקידום הנוער וקיבלתי את הבטחתו כי יינתן דגש מיוחד על דור העתיד ושיושקעו כל המשאבים הדרושים לקידום מחלקות הילדים, הנערים והנוער", סיכם ראש העיר. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ