"אנחנו במסלול התרסקות": מחריף הסכסוך בין משה חוגג ולה פמיליה

הבעלים של בית"ר ירושלים מעוניין להיפטר בכל מחיר מה"קיצוניים" שהורסים לטענתו את לה פמיליה. בהתכתבות עם כמה מראשי הארגון הוא הבהיר: "תקימו ארגון חדש, אתן לכם כל מה שתרצו"

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה חוגג (משמאל). "אני עם הגזענים האלה גמרתי"
אור בוקר
אור בוקר

מי שחשב שהנפת עלי מוחמד על הכתפיים טרם היציאה למחנה האימון פתרה את הסכסוך המתמשך בין הבעלים של בית"ר ירושלים, משה חוגג, לבין ראשי ארגון האוהדים לה פמיליה - שיקום. מתברר שהבעלים מעוניין בכל מחיר להיפטר מה"קיצוניים" שלטענתו הורסים את לה פמיליה. בהתכתבות ארוכה שניהל עם כמה מראשי הארגון דרש מהם להוציא הודעה שתכלול את הנקודות הבאות: אין בעיה עם השם עלי מוחמד, דת לא מהווה פקטור וכן שלה פמיליה מגנה גזענות ותילחם בה לצד המועדון. מיותר לציין שראשי הארגון מסרבים בתוקף להוציא את ההודעה האמורה. "אם תגידו את הדברים האלה תקבלו עוד הזדמנות אחת", כתב בין השאר חוגג והבהיר גם מה יקרה במידה ודרישתו לא תיענה: "אני ארחיק את כולם, אתבע את כולם ולא ארשה כניסה ליציע לכל דבר שקשור ללה פמיליה - חולצות, דגלים וכל דבר". 

בהמשך מציע הבעלים לאחד מראשי הארגון להקים ארגון חדש. "תשאיר להם את לה פמיליה, תקימו ארגון חדש, נקי ויפה, אני אתן לכם הכל כולל הכל, כל מה שתרצו", כתב חוגג, "אני אסגור ללה פמיליה את הגישה לבית"ר. זה רק יעשה לך טוב. אם תרצו אחר כך להקים ארגון חדש תגיד לי. אני עם הגזענים האלה גמרתי סופית".

חשוב לציין שישנם מספר חברי ארגון שתומכים בקו של חוגג, אך אחרים הבהירו שעד שראשי הארגון לא יתרצו, דעתם של האחרים אינה רלוונטית. "אנחנו במסלול התרסקות", אמר אחד מהם, "יכול להיות שהעונה נגמרה עבורנו עוד לפני שהחלה". 

בנושא אחר, מכבי חיפה הודיעה על חזרתו לאימונים של סאן מנחם. המגן השמאלי הודח מסגל הקבוצה למשחק בסלובניה, זאת בתגובה להחלטתו להחרים את האימונים, ונקבעה לו ועדת משמעת לתחילת השבוע. בוועדת המשמעת התנצל מנחם על המעשה ונקנס, ובנוסף הוטל עליו עונש על תנאי למקרה שיחזור על המעשה. "טעיתי כשפעלתי כמו שפעלתי", אמר מנחם לאתר הרשמי של המועדון, "הדבר האחרון שאני רוצה זה לפגוע בחברים שלי, בקבוצה ובאוהדים. שמח שהכל מאחוריי".

"השופטים עולים ליגה"

ההתאחדות לכדורגל וההסתדרות הלאומית חתמו היום על הסכם קיבוצי המסדיר את מעמד השופטים, עוזרי השופטים והמבקרים החברים באיגוד השופטים. הסכם זה יעמוד בתוקפו למשך ארבע עונות משחקים החל ב-2019/2020 ועד לתום עונת המשחקים 2022/2023. "מדובר בהסכם היסטורי, שמתקן את בעיות העבר וחשוב מכל - מעניק לשופטי הכדורגל ולעוזרי השופט, גברים ונשים, הווה ועתיד מבטיחים", אמר דודי גיל, מ"מ יו"ר ההתאחדות, "זאת בשורה נפלאה לכדורגל שלנו והזדמנות מצוינת להתמקד בהיבטים מקצועיים בלבד". 

עיקרי ההסכם הקיבוצי, התקף לכלל הליגות בישראל ובהן ילדים ונוער, כוללים בין היתר תוספות של עשרות אחוזים בשכר השופטים בכל הסגלים ותוספות תשלום רטרואקטיביות מאפריל 2019. בנוסף, עוזרי השופטים בשתי הליגות הבכירות יקבלו לראשונה תשלום שכר חודשי בגין השתתפותם בהשתלמויות והכשרות.

אורן בורנשטיין, עוזר שופט בליגת העל ויו"ר ועד שופטי הכדורגל: "זהו יום חג עבור השופטים, עוזרי השופטים והמבקרים. לראשונה נזכה גם אנחנו להסכם אשר מגן על מעמדנו המקצועי. היום, בזכות ההסכם וכלל הנוגעים בדבר, גם השופטים עולים לליגת העל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ