אחרי 22 שנים, ישראל "ללה" שצ'וצ'ינסקי יסיים את תפקידו כמנהל נבחרת ישראל

מנהל הנבחרת בשני העשורים האחרונים ייצא לפנסיה, 34 שנים אחרי שהחל לעבוד בהתאחדות לכדורגל. טקס לכבודו ייערך במשחק מול צפון מקדוניה. "השחקנים יישארו קרובים ללבי", אמר

עירד צפריר - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שצ'וצ'ינסקי (מימין), עם רוסנובסקי. "אין גאה ממני על הדרך המשותפת"
עירד צפריר - צרובה

מנהל נבחרת ישראל בכדורגל, ישראל "ללה" שצ'וצ'ינסקי, סיים את תפקידו וייצא לפנסיה לאחר 22 שנים בתפקיד ובתום 34 שנות עבודה בהתאחדות לכדורגל. ההתאחדות לכדורגל תפנה לאופ"א בבקשה לקיום טקס פרידה משצ'וצ'ינסקי בן ה-67 לפני שריקת הפתיחה למשחק הנבחרת הבוגרת במוקדמות יורו 2020 מול צפון מקדוניה בטוטו טרנר ב-5 בספטמבר.

סמכויותיו של שצ'וצ'ינסקי, שהיה אהוד מאוד על השחקנים, הופחתו מאז מונה ווילי רוטנשטיינר למנהל המקצועי של ההתאחדות. גיא פורטניאגין הוכשר כבר אז כמחליפו, אך שצ'וצ'ינסקי נותר כחלק מהצוות של הנבחרת וליווה אותה בקמפיין ליגת האומות ובמשחקים הראשונים בקמפיין הנוכחי.

"כאשר הצטרפתי להתאחדות ולנבחרות ישראל לא העזתי לחלום על מסע שיימשך 34 שנים", אמר  שצ'וצ'ינסקי, "היום, כאשר אני מביט לאחור, נזכר בכל מי שעבדו אתי - מנהלים, מאמנים, צוותים רפואיים, יושבי ראש ועובדי ועובדות ההתאחדות - אין גאה ממני על הדרך המשותפת. ההתאחדות היתה עבורי בית שני, לעתים ראשון, והעבודה עם נבחרות ישראל הן זכות שראוי לנצור ולזכור לעד. היו לאורך הדרך הרבה רגעים מרוממי נפש, היו גם שברונות לב, אבל בכל פעם שנוגן ההמנון הישראלי, בכל מקום בעולם אליו הגענו כנציגי נבחרת ישראל ומדינת ישראל, הרגשתי שניצחנו. אשרי שזכיתי לקחת חלק בחינוך ובגידול של כל כך הרבה שחקנים לאורך השנים, הם ימשיכו תמיד להיות קרובים ללבי. אני מאמין שנבחרות ישראל יצליחו בעתיד, אני מאמין בכדורגלן הישראלי ובכל עת אהיה נכון לתרום להתאחדות ולכדורגל שלנו".

רתם קמר, מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל: "ללה הוא דוגמה ומופת עבור כל מנהל נבחרת, מתחיל ו-ותיק. נבחרות ישראל זכו בשלושת העשורים האחרונים ליהנות מכישוריו הניהוליים, מניסיונו הרב, מאנושיותו ומנועם הליכותיו. ללה היה מנהל של כל נבחרת בכדורגל הישראלי, החל מהנערים ועד הבוגרת, ובכל אחת מהן הצטיין. מאות שחקני נבחרות ישראל לדורותיהם שומרים על קשר אישי חם וארוך שנים עם ישראל ומוקירים לו תודה. ללה הבהיר כי ישמח לסייע בכל דבר שיידרש ואין לי ספק כי נזדקק גם בעתיד לעצותיו ולניסיונו ארוך השנים. מעל לכל - ישראל שצ'וצ'ינסקי היה ולעולם יהיה האוהד מספר אחת של נבחרות ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ